da li verujete u horror legende i price ???

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 16 Jun 2011, 08:53

Brrrrrrrrrrrrr... :shock: :?
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Decadentor » 16 Jun 2011, 16:42

kak je toooo jebeno i jezivo :supz: :supz: sam opet ako lik nije izmislio nest...
Image

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 16 Jun 2011, 18:34

ako je ovo istina;vise nema sumnje postoje li vampiri... :shock:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
JohnDoe
Posts: 102
Joined: 22 Oct 2010, 10:09

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by JohnDoe » 16 Jun 2011, 19:31

Decadentor wrote:kak je toooo jebeno i jezivo :supz: :supz: sam opet ako lik nije izmislio nest...
Ne znam. Lako moguće da je, al ako čitaš topic dalje, i ne čini se da je lik neki neozbiljni pubertetlija i nije mu baš ugodno izgleda o tome pričat.
Tak da ne znam....

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Wendigo » 30 Jun 2011, 11:13

dali itko zna nešto više o uletoj kući u škrinjarima? to je selo na staroj cesti zagreb - bjelovar.
neku večer sam otkrio topic o njoj na forum.hr i imao sam problema sa odlaskom na spavanje. :?

evo jedan članak, C/P sa nekog foruma:

UKLETA KUĆA U ŠKRINJARIMA

Priča počinje ne toliko davne 1980. kada je kuća navodno izgrađena. Postoje različite mračne teze što se sve u kući od dana njena nastanka odvijalo.

Neki izvori navode kako je u njoj nasilnom smrću ubijena mlada žena te da je njeno tijelo zazidano ili zabetonirano u temelje. Također postoji priča da je nekoć kraj kuće postojao bunar te da je dijete, koje je nestalo iz obližnjeg kraja, u njega upalo pa smrtno stradalo.

Mještani sela Škrinjara nadomak Sv. Ivana Žabnog kod Bjelovara vjeruju da je kuća opsjednuta duhovima jer, kako svjedoče, u kasnim noćnim satima mogu se čuti jezoviti krici poput dječjeg plača, te stravični neobjašnjivi zvukovi.
Zadnji stanar uklete kuće bio je liječnik Stipe Ćurić. Uloživši svu svoju ušteđevinu koju je zaradio tijekom svoga života u Njemačkoj, htio ju je podariti svome sinu . No, ni tri puna mjeseca od kupnje kuće, obitelj Ćurić vratila se u Njemačku te kuća do danas stoji napuštena.

Nakon što se pročulo za zbivanja u škrinjarskoj kući strave, policija je odlučila tome stati na kraj. Trojica policajaca namjerila su prenoćiti u kući da bi dokazali mještanima kako su to sve samo ‘puke priče’. Oni koji su pokušali diskreditirati stravu u selu Šrkinjari, na kraju su postali njegovi krunski svjedoci. Jedan od policajaca naglo je odustao od zadatka te usred noći napustio kuću pritom doživjevši prometnu nesreću. Preostala dvojica policajaca posvjedočila su da su im zbivanja unutar dva sata prije odlaska iz kuće, kompletno izbrisana iz sjećanja, tj. da se ne mogu prisjetiti zbivanja uoči zore.

Priča se da ju je sadašnji vlasnik voljan podariti onome tko u njoj uspije prespavati noć, što navodno do sada nitko nije uspio
Zaljubljenici u paranormalno krenuli su u istraživanje o prošlosti kuće te pronašli možda ključni detalj. Navodno je kuća sagrađena na groblju, što možda objašnjava zlu kob ovoga mjesta.

Naravno da je ovakva priča potakla i medije te je napravljen prilog u magazinu Provjereno. Novinar koji je iskušao sreću te prespavao u ukletoj kući, preživio je no ipak se na snimku iz kuće pojavio zanimljivi detalj. Pri samom kraju priloga, možete vidjeti svjetlu sjenu koju je novinar uočio pregledavajući snimljeni materijal iz kuće….

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Ašow » 30 Jun 2011, 13:51

Bullshit.
Rekao sam da ću jednom otići tamo prespavat. Il još bolje, partijanu napraviti.
--------
Last.fm

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 17 Oct 2011, 18:05

ovo mi je mama pricala jucer...moja prabaka,njena baka je bila jako skrta zena,kako prema obitelji,tako i prema ostalim...jednog ljetnog dana,sunce przi,ispred kuce im se odjednom bas ono stvorio,starac,cijeli u bijelu,duge sijede brade i kose...prosio je,prabaka mu nije nista dala,a imala je...kad ga je odbila,samo se okrenuo i posao...u roku par minuta je nevrijeme nastalo...sto je najzanimljivije,poljoprivredni proizvodi su samo njima u potpunosti unisteni!sve,bas sve,sto su uzgajali dugo vremena.kad su u selu poslije ispricali za starca,svi su se kleli da ga nisu vidjeli.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 17 Oct 2011, 18:35

Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 19 Oct 2011, 16:19

GreenHornet wrote:Nekih 30 km od Dubrovnika,u BIH/RS pokraj Trebinja postoji napustena kuca koja se naziva "GLUHA SMOKVA"...Zena od 80ak godina koja je lani umrla mi je pricala da je jos kao dijete slusala price da je na desetke mladica i djevojaka koji su tamo prenocili ili cuvali stoku poludilo...U neposrednoj blizini kuce je za vrijeme WW1 bio veliki sukob sa jako puno mrtvih a za vrijeme WW2 su Njemci mucili i ubijali lokalno stanovnistvo tamo...Stariji ljudi kazu da odkad znaju za sebe da je kuca zapustena tj. nikad se nije javio vlasnik ili bilo kakva rodbina.Jedna bliska osoba,koja nikad ne laze se kune da je prije rata kad je onuda prolazio vidio djevojku u bijelom na sred puta,zaustavio je auta,a ona je usla u kucu...Medutim,na vratima je bilo grmlje,trnje i razni otpad,pa se zbunio kako je prosla;da bi nedugo nakon tuga cuo urlikanje,te je pobjegao.Njegov prijatelj je na ulazu u kucu vidio vuka s crvenim ocima,zaustavio se,svirao mu,derao se iz auta,nista,ovaj je samo stajao i gledao.Morat cu je slikati jednom prilikom,u sred bijela dana ledi krv u zilama. :D
PAZI OVO!!!!Namjestim na mobu da je slikam u voznji maloprije,i taman kad smo bili blizu nje,idem opalit,kad se mob iz cista mira prebaci na pocetni zaslon,znaci izade iz opcija gdje je kamera.Dakako,postoji masu logicnih objasnjena,ali... :D :P
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Info » 19 Oct 2011, 20:22

Previše pažnju daješ takvim stvarima :D

To ti je ono, kada razmišljaš dosta o tome, dogodi se nešto čudno i onda se sav uzbudiš te misliš da ima veze s nečim tajnovitim, a ustvari to čudno nam se događa svako malo, samo ovisi koliko daješ pažnju i koliko razmišljaš o tome
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by copycat » 24 Feb 2012, 11:21

lik ima dobru maštu trebao bih biti scenarist ili književnik :supz:
To je daleko od istine..

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by copycat » 24 Feb 2012, 11:34

Ajmo logično...
Wendigo wrote:UKLETA KUĆA U ŠKRINJARIMA
Zadnji stanar uklete kuće bio je liječnik Stipe Ćurić. Uloživši svu svoju ušteđevinu koju je zaradio tijekom svoga života u Njemačkoj, htio ju je podariti svome sinu . No, ni tri puna mjeseca od kupnje kuće, obitelj Ćurić vratila se u Njemačku te kuća do danas stoji napuštena.
Možda no možda je čovjek sve novce uložio i skužio da nema od čega zivjeti i da mu je ljepše bilo u njemačkoj i da mu ta kuća je totalno krivo ulaganje
Trojica policajaca namjerila su prenoćiti u kući da bi dokazali mještanima kako su to sve samo ‘puke priče’. Oni koji su pokušali diskreditirati stravu u selu Šrkinjari, na kraju su postali njegovi krunski svjedoci. Jedan od policajaca naglo je odustao od zadatka te usred noći napustio kuću pritom doživjevši prometnu nesreću. Preostala dvojica policajaca posvjedočila su da su im zbivanja unutar dva sata prije odlaska iz kuće, kompletno izbrisana iz sjećanja, tj. da se ne mogu prisjetiti zbivanja uoči zore.
Logično zbog silnih priča im se sve pričinjavalo i drugi je mrtav umoran i možda su i pili, sjeo za volanom i kako je bio pod dojmom pričinilo mu se nešto i sletio s ceste. Ostala dve ili su pili ili jednostavno ništo se nije dogodilo pa eto.. Sumnjam da im je memorija kompletno izbrisana.. vjerovatno su prespvalali noć.
Ljudi kada se plaše i vjeruju u duhove i još ih se pritom stavi u navodno začaranu kuću koja je opsjednuta sa duhovima... počnu vjerovati.. to je psihološki dokazano. Zato kada se jedan čovjek panično ponaša najčešće ću svi oko njega se isto početi tako ponašati jer čovjek po prirodi imitira masu pogotovo ako je također uvjeren, npr da u kući ima duhove.. sve je to dokazano psihološki. Zato kada vidimo stare kuće svi se malo boje.. jer smo "uvjereni" da možda unjima žive stari duhovi.. Zato kršćani/katolici blagoslove svoju kući ili svaki dan ili jednom tjednom..
Priča se da ju je sadašnji vlasnik voljan podariti onome tko u njoj uspije prespavati noć, što navodno do sada nitko nije uspio
Zaljubljenici u paranormalno krenuli su u istraživanje o prošlosti kuće te pronašli možda ključni detalj. Navodno je kuća sagrađena na groblju, što možda objašnjava zlu kob ovoga mjesta.
Navodi Navodi prave priču no sumnjam da je išta ovoga istina, kuća je vjerovatno na vrlo nezgodnoj lokaciji. To znači da je predaleko od grada i nekog sela i ta treba masovnu renovaciju i nitko je ne želi kupiti jer na startu već si u debelom minusu.
Naravno da je ovakva priča potakla i medije te je napravljen prilog u magazinu Provjereno. Novinar koji je iskušao sreću te prespavao u ukletoj kući, preživio je no ipak se na snimku iz kuće pojavio zanimljivi detalj. Pri samom kraju priloga, možete vidjeti svjetlu sjenu koju je novinar uočio pregledavajući snimljeni materijal iz kuće….
Čovjek se nebavi paranormalnim aktivnostima, ja sam na faksu učila o paranormalnim aktivnostima, opsjednutost demonima...itd tako da što god je on izjavio ili pokazao.. Bullshit! Da je išta vidio ili doživio to bi sa psihološke strane bilo jako šokatno, i tko zna da li bih si uopće usudio priznati da je vido npr. duha .. koliko god da bio spreman na to.. i to je hrvatski novinar koji je spreman na sve za "dobru priču"

Moja poanta paranormalni aktivnosti postoje no u toliko malo količini da nije ni vrijedno spomena.. sve ostalo su preuveličane priče i bajke 8) sorry ali to je istina

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by copycat » 24 Feb 2012, 11:54

GreenHornet wrote:..Stariji ljudi kazu da odkad znaju za sebe da je kuca zapustena tj. nikad se nije javio vlasnik ili bilo kakva rodbina.Jedna bliska osoba,koja nikad ne laze se kune da je prije rata kad je onuda prolazio vidio djevojku u bijelom na sred puta,zaustavio je auta,a ona je usla u kucu...Medutim,na vratima je bilo grmlje,trnje i razni otpad,pa se zbunio kako je prosla;da bi nedugo nakon tuga cuo urlikanje,te je pobjegao.
Lisica
Njegov prijatelj je na ulazu u kucu vidio vuka s crvenim ocima
Sova koja je zbog sjene djelovala ko pas li čak muška mačka jer ima oči svjetle i muške mačke znaju jako veliko narasti ovisi o vrsti

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Fräulein Unbekann » 24 Feb 2012, 12:24

GreenHornet wrote:ovo mi je mama pricala jucer...moja prabaka,njena baka je bila jako skrta zena,kako prema obitelji,tako i prema ostalim...jednog ljetnog dana,sunce przi,ispred kuce im se odjednom bas ono stvorio,starac,cijeli u bijelu,duge sijede brade i kose...prosio je,prabaka mu nije nista dala,a imala je...kad ga je odbila,samo se okrenuo i posao...u roku par minuta je nevrijeme nastalo...sto je najzanimljivije,poljoprivredni proizvodi su samo njima u potpunosti unisteni!sve,bas sve,sto su uzgajali dugo vremena.kad su u selu poslije ispricali za starca,svi su se kleli da ga nisu vidjeli.
Creepy.


I na koncu, verujete li, ali baš verujete u te stvari?

Post Reply