da li verujete u horror legende i price ???

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

da li verujete u horror legende i price ???

Post by horkolerbus » 07 Dec 2007, 13:18

ovako ovamo gde ja zivim postoje par legende u koje se jos dan danas veruje ,da ne bih ja poceo prvi da pisem ,,ima li neko od vas koji zna neke legende i da li uopste verujete u njih ??
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Wendigo » 07 Dec 2007, 13:31

horkolerbus wrote:ovako ovamo gde ja zivim postoje par legende u koje se jos dan danas veruje ,da ne bih ja poceo prvi da pisem ,,ima li neko od vas koji zna neke legende i da li uopste verujete u njih ??
vidim da živiš blizu Rumunjske granice pa ti vjerujem.. ako se ne varam u pitanju su Strigoii, razne vrste Vampira (Nosferatu) i Vukodlaka.. točno?
znam neke "lokalne" legenda, ali o tome kasnije jer mi šef može uletiti svakog trena pa se nemogu prepustit pisanju kak treba.. :lol:
da li vjerujem; hm.. pa da budem iskren baš i ne makar bih na neki čudan način volio vidjeti nešto od toga, ali zato vjerujem u Izvanzemljce.. :lol:

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 07 Dec 2007, 14:32

Ja sam ti več napisao pod objavi slike nešto o tome ali na pitanje dali vjerujem rekao bih ne :wink:

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 07 Dec 2007, 15:03

kod mene postoji legenda ,nege na magistralnom putu izmedju dva grada ,poubijani su nemacki vojnici 1944 i baceni su u neki bunar,medjutim jedan nemacki vojnik je vec bio zaprosio jednu zenu koja je proklela to mesto dokle god ga ne sahrane kao vojnika,sad neznam tacno,ali nesto je vezano za mlade,,,,prica se da su taj bunar zakopali i sravnili sa nekom njivom,da su ga trazili i nikada ga nisu nasli,do sada je poginulo vise nego desetine mladica i mladih devojka,tacno u toj blizini postoji autobuska stanica,i svake godine poginu par tinejdzera-tinejdzerki od 15 do 18 godina,jednog decka kada je pretrcavao taj put udario ga je dzip,jedva je preziveo ,kada su ga pitali sto si pretrcavao tako,on je rekao video sam neke vojnike jurili su me puskama,sa druge strane puta me je cekala neka devojka,sledece godine se vracao iz skole i naleteo je na auto ,,,mnogi se plase tog mesta ,a neki ljudi i dan danas traze taj bunar,i svi su bili jako mladi ili tek ozenjeni -udati
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 07 Dec 2007, 15:07

horkolerbus wrote:kod mene postoji legenda ,nege na magistralnom putu izmedju dva grada ,poubijani su nemacki vojnici 1944 i baceni su u neki bunar,medjutim jedan nemacki vojnik je vec bio zaprosio jednu zenu koja je proklela to mesto dokle god ga ne sahrane kao vojnika,sad neznam tacno,ali nesto je vezano za mlade,,,,prica se da su taj bunar zakopali i sravnili sa nekom njivom,da su ga trazili i nikada ga nisu nasli,do sada je poginulo vise nego desetine mladica i mladih devojka,tacno u toj blizini postoji autobuska stanica,i svake godine poginu par tinejdzera-tinejdzerki od 15 do 18 godina,jednog decka kada je pretrcavao taj put udario ga je dzip,jedva je preziveo ,kada su ga pitali sto si pretrcavao tako,on je rekao video sam neke vojnike jurili su me puskama,sa druge strane puta me je cekala neka devojka,sledece godine se vracao iz skole i naleteo je na auto ,,,mnogi se plase tog mesta ,a neki ljudi i dan danas traze taj bunar,i svi su bili jako mladi ili tek ozenjeni -udati
Super priča(legenda) za jedan horrorac

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 07 Dec 2007, 16:03

Zgodno; inače ne vjerujem u tradicionalne priče strave iako vjerujem u likantropiju a isto tako i u ljude koji vole piti krv (čuo sam da su po cijelom svijetu rasprostranjeni i krvni rituali kojima se pristupa dobrovoljno i nema ljudksih žrtava). Takve stvari su sigurno postojale i u prošlosti pa su pripomogle u kreiranju mitova i legendi.
S druge strane, znam da postoje pojedini slučajevi koji se nikako ne mogu razjasniti i ostaju misterij; ali zato njihovo postojanje čini svijet zanimljivijim a legende još jačima

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 07 Dec 2007, 20:25

ne mogu rec da vjerujem u konkretne legende, jer takvo nesto bas ne kruzi oko mog kraja i nisam previse isla u istrazivanje ovih istocnoeuropskih
gledajuci s nekog duhovnog stajalista i uzimajuci u obzir da postoji dusa i zivot nakon smri, nebitno u kojem obliku, neke od prica slicnih ovoj iznad bih i mogla usvojiti, no ne vjerujem u npr. standardne vampire krvopije i sl. nacitah se nekih osvrta na slucajeve vampirizma i leseva u savrsenom stanju par mjeseci nakon pokopa koji sakate obitelj, stoku i sl itd itd, ali dokle god ne vidim neko smisleno objasnjenje za to, bit ce za mene samo price
psihicki vampirizam je nesto sasvim drugo...

ovo sto se tice ljudi koji vole piti krv mi bas ne djeluje ko nesto suvise apsraktno nego ko neki med. poremecaj ili jedinostavno povodljivu masu

zombiji su mi uvijek bili zanimljivi na platnu, ali nisam bas cula previse o nekim slucajevima koji su bas datirani ili bar zabiljezeni da zvuce kolko tolko smisleno... jedino na sto sam naletila u RL su one price koje se ticu voodoo magije u juznoj americi gdje je naaavodno bilo slucajeva reanimacije leseva, ali u svrhu podanika svojim "gospodarima vracevima" i stajaznam

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 08 Dec 2007, 13:08

vjerujem ko fox mulder,,,,znači u sve :lol:
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 08 Dec 2007, 14:00

hajde sigurno znate neku legendu ispricajte,dajte da podelimo to
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 08 Dec 2007, 14:28

Volija bi da su te legende istinite, ali ne da ne virujen u njih, već sumnjan da će se one razotkrit u pravom svitlu. Sigurno postoje, i peto i pol čulo :) mi govori da nadnaravno, legende i mitovi postoje, skriveni u paralelnim svjetovima, a u ovom samo kroz priče i poneku manifestaciju. Istina je oko nas. 8)
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Dec 2007, 16:23

horkolerbus wrote:kod mene postoji legenda ,nege na magistralnom putu izmedju dva grada ,poubijani su nemacki vojnici 1944 i baceni su u neki bunar,medjutim jedan nemacki vojnik je vec bio zaprosio jednu zenu koja je proklela to mesto dokle god ga ne sahrane kao vojnika,sad neznam tacno,ali nesto je vezano za mlade,,,,prica se da su taj bunar zakopali i sravnili sa nekom njivom,da su ga trazili i nikada ga nisu nasli,do sada je poginulo vise nego desetine mladica i mladih devojka,tacno u toj blizini postoji autobuska stanica,i svake godine poginu par tinejdzera-tinejdzerki od 15 do 18 godina,jednog decka kada je pretrcavao taj put udario ga je dzip,jedva je preziveo ,kada su ga pitali sto si pretrcavao tako,on je rekao video sam neke vojnike jurili su me puskama,sa druge strane puta me je cekala neka devojka,sledece godine se vracao iz skole i naleteo je na auto ,,,mnogi se plase tog mesta ,a neki ljudi i dan danas traze taj bunar,i svi su bili jako mladi ili tek ozenjeni -udati
nice1
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 08 Dec 2007, 18:46

na samom ulazu u moje mesto pre 10 i vise godina mladic je otisao u kasne sate sa svojim nissanom tada nekim sportskim autom i ukrao devojku odnosno pobegla je sa njim,on je toliko zurio i vozio kuci da je pri ulazu na uzbrdici toliko uzleteo da se nabio na drvo odnosno,auto mu je spustan sa drveta,njega su skuppljali u delovima,i devojku takodje,voleli su se toliko da se i danas prica,sada niko ne sme da prodje tuda u kasne sate pored tog drveta pored puta,a neki kazu da su vidjali momka i devojku u beloj haljini kako plesu poljem i smeju se po celu noc ,to mi je bio komsija inace,tuga je ogromna od strane devojke i tog momka ,jos jedna prica
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 09 Dec 2007, 00:15

naravno da ne verujem u sve to ali to su samo legende i price,lazi kako vec hocete da shvatite,mada za nekog pisca ,rezisera dobre stvari :wink:
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Dec 2007, 00:22

Koga zanimaju zombiji i činjenice o njima neka baci pogled na moj post o njima:

ZOMBIJI - fenomen horor žanra i vudu religije

inače volio bih da sam Dylan Dog 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 09 Dec 2007, 01:00

horkolerbus wrote:naravno da ne verujem u sve to ali to su samo legende i price,lazi kako vec hocete da shvatite,mada za nekog pisca ,rezisera dobre stvari :wink:
dobre su.. ova druga je creepy. 8)

Post Reply