da li verujete u horror legende i price ???

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 13 Dec 2007, 16:26

A$H wrote:
GreenHornet wrote:za ovu priču sam čuo da se dogodila u dubrovniku,zagrebu,trebinju,sarajevu i još na nekih 7-8 lokacija...

tko kaže da nema Sole-a koji je to proživio u svim tim gradovima..još veća misterija.. :lol:


ma postoje neke price gde se svuda u svetu prica o njima i u svakom mestu se desilo to ,a u stvari mozda se i desilo negde pa sa samo prosirili,zamislite ispostavi se za jedno 10 godina da grof drakula nije u rumuniji vec bugarskoj :lol: :lol: :lol:
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 14 Dec 2007, 16:20

Je li tko čuo o autostoperici iz tunela Učka?
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 14 Dec 2007, 16:44

just me wrote:Je li tko čuo o autostoperici iz tunela Učka?
ja sam čuo to je bilo prije jedno desetak godina ta žena se je navodno pojavljivala kod tunel učke i strašila kamionđoje i ostale putnike kojei su prolazili onuda pojavljuvujuči se i nestajajuči

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 14 Dec 2007, 17:00

evo jedna priča koja je bila dosta aktualna u novinama i na TV-u prije nekih 10-tak godina i moram priznati da se dan danas naježim kada se sjetim.. :)
okolica Otočca (Lika), dva lovca se vračaju iz šume u Jugiću i planiraju skoknuti na piće u obližnju gostionicu kako to svaki put čine. dok se drndaju po šumskom makadamu, vozač primjeti nekih 15-tak metara ispred njih visoku i tanku crnu prikazu kako polako hoda uz rub makadama u njihovom smjeru. primjeti je i suvozač i kaže mu nešto tipa "nemoj je gledati, vozi!" ovaj naravno nije poslušao i usporio je dok su bili blizu nje kako bi je bolje vidio i ima šta vidjeti. bila je visoka žena potpuno u crnom, duge crne kose, ispijena blijeda lica i potpuno crnih očiju (bez bjeloočnica, samo zjenice) nemoram ni pisati kako su se zasrali, s tim da je vozaču počela neobjašnjivo trnuti ruka kada ga je pogledala. naravno, dali su petama vjetra i ispričali to suseljanima koji su im vjerovali jer je bilo susreta sa tom ženom i prije, a navodno se ne smije pričati o njoj jer donosi nesreću itd..

@ just me: nisam čuo za tu autostopericu. aj piši ak ti se da.. :wink:

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 14 Dec 2007, 17:35

Wendigo wrote:evo jedna priča koja je bila dosta aktualna u novinama i na TV-u prije nekih 10-tak godina i moram priznati da se dan danas naježim kada se sjetim.. :)
okolica Otočca (Lika), dva lovca se vračaju iz šume u Jugiću i planiraju skoknuti na piće u obližnju gostionicu kako to svaki put čine. dok se drndaju po šumskom makadamu, vozač primjeti nekih 15-tak metara ispred njih visoku i tanku crnu prikazu kako polako hoda uz rub makadama u njihovom smjeru. primjeti je i suvozač i kaže mu nešto tipa "nemoj je gledati, vozi!" ovaj naravno nije poslušao i usporio je dok su bili blizu nje kako bi je bolje vidio i ima šta vidjeti. bila je visoka žena potpuno u crnom, duge crne kose, ispijena blijeda lica i potpuno crnih očiju (bez bjeloočnica, samo zjenice) nemoram ni pisati kako su se zasrali, s tim da je vozaču počela neobjašnjivo trnuti ruka kada ga je pogledala. naravno, dali su petama vjetra i ispričali to suseljanima koji su im vjerovali jer je bilo susreta sa tom ženom i prije, a navodno se ne smije pričati o njoj jer donosi nesreću itd..

@ just me: nisam čuo za tu autostopericu. aj piši ak ti se da.. :wink:
Vjeruj mi skoro identična priča ko ova tvoja,ja mislim da je ta priča potekla od nekud ali neznam točno od kud i da je poslje svako mjesto drukčije prepričava

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 15 Dec 2007, 00:18

Ljudi ove priče su predobre, ne znan kad san se zadnji put ovako dobro naježija. Ajde još ako znate, ja znan također neke pričice, jer su i meni baba i dida pričali o nekim vilama koje su prije lutale livadama, i bilo je dobrih koje su samo lutale ali i onih zlih koje bi pripale ili čak ubile ljude, pa su ih seljani zatvorili u neku špilju i zatvorili ogromnim kamenom, te danas niko ne zna di je to misto. Također mi je stric priča kako se ovako mojih godina s prijateljima zeza na seoskoj livadi, te su odjednom ugledali jednog seoskog čudaka, kojeg su se inače svi bojali, kako lebdipo livadi i doslovno klizi njenom površinom radeći krugove oko njih. Kaže stric da su se svi razbižali i niko od njih nije izlazija vani danima, to mi je potvrdila i baba, kaže da su svi u selutad tili protirat tog čudaka, ali je on sam nesta odma nakon dva dana.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by The Undertaker » 15 Dec 2007, 09:31

Ja ću vam napisati ono što se desilo mom dedi. Kada je bio mladić, od nekih 15-ak godina njegov otac ga je poslao da samelje žito. Kako je u tom kraju bilo jako malo vodenica, bio je prinudjen da predje nekih 10 km do jedne. Pošto je tamo došao kasno, bio je primoran da prenoći, a ono što se desilo tokom noći - zauvek mu je promenilo život! Naime, od sledećeg jutra bio je težak invalid jer je tokom noći ostao bez obe šake. Nažalost, posledica toga bila je i njegova prerana smrt, u 47. godini, dakle 70 i neke tako da sam rodjen nekoliko godina posle njegove smrti.
Njegova nesreća je bila obavijena velom tajne i nije želeo o tome da priča ni sa kim, ali svoju tajnu nije odneo u grob, već je jedino babi rekao šta mu se desilo. Po njegovoj verziji, koju je dakle baba ispričala, on je uveče zaspao pored vatre. Deda joj je pričao kako je sanjao vilinsko kolo i da ih je posmatrao sa strane, sve dok mu jedna od vila nije pružila ruku da udje u kolo. On je navodno dohvatio vilu za ruku ali i odmah pustio i kada se probudio obe šake su mu bile ugljenisane a i na stomaku i butini je imao velike opekotine. :pasmater:
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

User avatar
carver
Posts: 546
Joined: 07 Nov 2007, 18:29
Location: Rijeka
Contact:

Post by carver » 15 Dec 2007, 09:54

U Rijeci,na Kozali živi neka žena o kojoj ljudi pričaju da su ju kad je bila mlada djeca u šali zakopala i od tada je poludjela. Ja sam je vidio 2-3 puta kako hoda ulicom obučena u crno i s crnim vrećama. Mislim da ju zovu Crna Vera.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 15 Dec 2007, 10:07

The Undertaker wrote:Ja ću vam napisati ono što se desilo mom dedi. Kada je bio mladić, od nekih 15-ak godina njegov otac ga je poslao da samelje žito. Kako je u tom kraju bilo jako malo vodenica, bio je prinudjen da predje nekih 10 km do jedne. Pošto je tamo došao kasno, bio je primoran da prenoći, a ono što se desilo tokom noći - zauvek mu je promenilo život! Naime, od sledećeg jutra bio je težak invalid jer je tokom noći ostao bez obe šake. Nažalost, posledica toga bila je i njegova prerana smrt, u 47. godini, dakle 70 i neke tako da sam rodjen nekoliko godina posle njegove smrti.
Njegova nesreća je bila obavijena velom tajne i nije želeo o tome da priča ni sa kim, ali svoju tajnu nije odneo u grob, već je jedino babi rekao šta mu se desilo. Po njegovoj verziji, koju je dakle baba ispričala, on je uveče zaspao pored vatre. Deda joj je pričao kako je sanjao vilinsko kolo i da ih je posmatrao sa strane, sve dok mu jedna od vila nije pružila ruku da udje u kolo. On je navodno dohvatio vilu za ruku ali i odmah pustio i kada se probudio obe šake su mu bile ugljenisane a i na stomaku i butini je imao velike opekotine. :pasmater:
:o

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 15 Dec 2007, 14:00

Jel može netko preporučiti kakvu knjigu ili dokumentarac s takvim pričama? Baš su intrigantne i znaimljive.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 15 Dec 2007, 14:18

jos jedna moja C/P

poslije burne subote meni i balici je najbolji after( večernji doduše Mr. Green ) šetati po uvali i onim putem prema "Villi Eliti"
to je ona kao napuštena kuća,dvorac,neki kažu i hotel.Tu je par ljudi izvršilo samoubojstvo a jedan je neposredno prije smrti napisao na zid-GLEDAM VAS-
građevina fakat mistično djeluje,sa rešetkama na prozorima,slomljena stakla,zarastao korov...
da puno ne dužim,idemo mi sinoć,smijemo se ,neka zajebancija u điru...dok nismo došli kraj kuće...tada je odjednom zavladala najluđa tišina...ništa se,ama baš ništa nije čulo u krugu 15 m od kuće...
i bas to komentiramo kad jedan od nas baci pogled na vrata.kad tamo na ulazu stoji kao utvara u bijelom sa ŠEŠIROM na glavi Shocked ...jedan sa udalji,a nas dvojica se približimo da vidimo o čemu je riječ.tada se začuje čudan zvuk i utvara kao da drži ruku na vratima da otvori...
mislim da smo oborili svjetski rekord u trčanju na 100 m...
poslije smo pošli u grad đir bla,bla...

ali u neko doba me zove frend i kaže da je kopao po netu i knjigama o tome mjestu i kaže nešto nevjerovatno! Tu se ubio neki umjetnik koji nikada nije skidao ŠEŠIR sa glave
koja jeza!
____________________________________

SAD KAD SAM SVE REZIMIRAO NE MOGU REĆI DA SMO VIDILI DUHA,ALI DEFINITIVNO MI JE TO JEDNO JAKO SPOOKY ISKUSTVO
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 15 Dec 2007, 14:30

e da,sad je tu napravljen novi luksuzni hotel...odličan uvod u horror...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
carver
Posts: 546
Joined: 07 Nov 2007, 18:29
Location: Rijeka
Contact:

Post by carver » 16 Dec 2007, 09:19

GreenHornet wrote:jos jedna moja C/P

poslije burne subote meni i balici je najbolji after( večernji doduše Mr. Green ) šetati po uvali i onim putem prema "Villi Eliti"
to je ona kao napuštena kuća,dvorac,neki kažu i hotel.Tu je par ljudi izvršilo samoubojstvo a jedan je neposredno prije smrti napisao na zid-GLEDAM VAS-
građevina fakat mistično djeluje,sa rešetkama na prozorima,slomljena stakla,zarastao korov...
da puno ne dužim,idemo mi sinoć,smijemo se ,neka zajebancija u điru...dok nismo došli kraj kuće...tada je odjednom zavladala najluđa tišina...ništa se,ama baš ništa nije čulo u krugu 15 m od kuće...
i bas to komentiramo kad jedan od nas baci pogled na vrata.kad tamo na ulazu stoji kao utvara u bijelom sa ŠEŠIROM na glavi Shocked ...jedan sa udalji,a nas dvojica se približimo da vidimo o čemu je riječ.tada se začuje čudan zvuk i utvara kao da drži ruku na vratima da otvori...
mislim da smo oborili svjetski rekord u trčanju na 100 m...
poslije smo pošli u grad đir bla,bla...

ali u neko doba me zove frend i kaže da je kopao po netu i knjigama o tome mjestu i kaže nešto nevjerovatno! Tu se ubio neki umjetnik koji nikada nije skidao ŠEŠIR sa glave
koja jeza!
____________________________________

SAD KAD SAM SVE REZIMIRAO NE MOGU REĆI DA SMO VIDILI DUHA,ALI DEFINITIVNO MI JE TO JEDNO JAKO SPOOKY ISKUSTVO
Creepy :pasmater:

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 16 Dec 2007, 20:06

Vorador wrote:Jel može netko preporučiti kakvu knjigu ili dokumentarac s takvim pričama? Baš su intrigantne i znaimljive.
arhur clark
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 17 Dec 2007, 17:54

Vorador wrote:Jel može netko preporučiti kakvu knjigu ili dokumentarac s takvim pričama? Baš su intrigantne i znaimljive.
1000 misterija.

Post Reply