da li verujete u horror legende i price ???

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 09 May 2011, 18:27

sinoc sam naletio sasvim slucajno na ovaj topic i moram priznat da sam se dobro najezio na neke price... :D
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 09 May 2011, 22:20

Nekih 30 km od Dubrovnika,u BIH/RS pokraj Trebinja postoji napustena kuca koja se naziva "GLUHA SMOKVA"...Zena od 80ak godina koja je lani umrla mi je pricala da je jos kao dijete slusala price da je na desetke mladica i djevojaka koji su tamo prenocili ili cuvali stoku poludilo...U neposrednoj blizini kuce je za vrijeme WW1 bio veliki sukob sa jako puno mrtvih a za vrijeme WW2 su Njemci mucili i ubijali lokalno stanovnistvo tamo...Stariji ljudi kazu da odkad znaju za sebe da je kuca zapustena tj. nikad se nije javio vlasnik ili bilo kakva rodbina.Jedna bliska osoba,koja nikad ne laze se kune da je prije rata kad je onuda prolazio vidio djevojku u bijelom na sred puta,zaustavio je auta,a ona je usla u kucu...Medutim,na vratima je bilo grmlje,trnje i razni otpad,pa se zbunio kako je prosla;da bi nedugo nakon tuga cuo urlikanje,te je pobjegao.Njegov prijatelj je na ulazu u kucu vidio vuka s crvenim ocima,zaustavio se,svirao mu,derao se iz auta,nista,ovaj je samo stajao i gledao.Morat cu je slikati jednom prilikom,u sred bijela dana ledi krv u zilama. :D
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Hec » 10 May 2011, 03:23

OK imam ja dobru pricu koaj je istinita:

Naime prije me djed zajebavao da su kod njih u bosni bili drekavci po noci i vristali cijelu noc oko razdoblja nekrstenih dana izmedju bozica i uskrsa....
To sam zaboravio, bile su price za plasit djecu... uglavnom, prije jedno 2-3 mjeseca sam po noci znao cut krikove vani ko da mi je ispred kuce ili iza cak, nebi znao orijentirati.
Krikovi su bili jezivi i vrlo nepoznatog zvuka cega sam se samo i bojao, samo taj nepoznati zvuk me uvijek preokrenuo. Bio je nalik na djecji plac i vucji krik, kao kad macka poradja pa onaj plac, ali puno grublji... bas jebeno jezivo, trajalo je oko 2-3 min zaredom, nije se zaustavljalo, nakon toga svi psi u kvartu su lajali, ko kad rokne bomba pa se zivotinje uznemire, tako su psi reagirali nakon tog zvuka, to je bilo otprilike svakih par dana oko 23-02 sata, nekad me to znalo probudit i oko 03-04, zavisi....
Prvo sam samo ja cuo, kasnije sam reko burazu, on mi se smijao, nakon 2-3 dana je i on cuo, usao u sobu i pogledali smo jedan drugog i zasutili, jer fakat je bila jeziva situacija, pogotovo ta reakcija pasa, nakon 3-4 dana mi je i stara rekla da je cula, kroz salu ali stvarno je i ona cula.
Taj zvuk je bio toliko neopisivo jeziv da ne poznajem ni jednu zivotinju koja se moze tako glasati, pogotovo u zagrebu u kvartovskom dijelu grada...Kasnije sam citao legende od kojih sam se najezio:
"Drekavac could be seen at night, especially during the twelve days of Christmas (called unbaptised days in Serbian) and in early spring, in time where other demons appear most often.[2] In the form of the child it predicts someone's death, but in the form of the animal, it predicts cattle disease.[2] Drekavac rarely bothers its parents, as it is afraid of dogs"

stvarno ispada da se to nesto boji pasa i zasuti kada svi psi iz kvarta krenu lajati, ima dosta legendi i prici po netu ali sve su na neki nacin povezane, takodjer pise da se pojavljuje na mjestima oko groblja, a tu u dijela kvarta di sam ja, sam prije cuo price da je prije kojih 100 godina bilo groblje...

Takodjer ima vise naziva, Drekavac, Bukavac...itd....
postoji vrsta majmuna koje nazivaju drekavci, njihov glas nije takav, cuo sam....
postoji mocvarna ptica bukavac za koju pise da se uzasno glasa, i opcenito kazu za mocvarne ptice da imaju krikove da ti se ledi krv u zilama i da su vrlo rijetke, ali otkud mocvarna ptica u kvartu? i da, cuo sam i glasanje bukavca... ni blizu....

Zaista se i sada najezm kad se sjetim toga, kao sto pise za vrijeme 12 dana od bozica, u tom razdoblju sam prvi put i cuo, frendovi se se smijali, a drugi frend susjed se usro kad sam mu to prico posto on spava na drugoj strani kuce odakle sam ja cuo taj zvuk.... sad toga vise nema, ali trajalo je u razdoblju od 1 mjesec.....

komentirajte, neznam, meni to isto sve zvuci smijesno ali kad to cujete onda se najezite.
moj buraz i dalje misli da je to ptica ali ja mislim da je nesto drugo, nije da se toga bojim nego samo taj zvuk je jeziv i stavrno nepozeljan za cuti.


EDIT: susjedi i drugi ljudi nisu culi, jer takve stvari nece nitko spominjat da nebi ispalo ludjak kakav je danas mentalitet, ak nis drugo bilo bi dobro bar razmotrit, zanimljivo je kog kod starijeg da pitate za drekavca, zna za njega :D

na googleu slikama ima dosta zanimljivih predodzbi
"Six strings to cover fear..."

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by filmofil » 10 May 2011, 03:38

nije mi ovo trebalo u 4 ujutro :o
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Decadentor » 10 May 2011, 04:18

jebenoooo :D i zanima me ova greenova kuca :D
Image

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Andrej » 10 May 2011, 04:35

Ne verujem u klasične legende, ali sam jednom sanjao kako majka durgarice iz razreda upada u neku metalnu peć sa vatrom, užasno vrišti i pokušava uzalud da izađe dok joj vatra skida meso s kostiju.
Sutra te devojke nije bilo u školi, a kasnije sam čuo da joj je majka umrla to veče :shock:
Inače, nisam se nešto družio s njom i ništa nisam znao o njenoj porodici.
Pretpostavljam da nečega ima. Ništa što logika ne može da svari, ali ima.
We're all mad here...

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 10 May 2011, 09:17

13 godina nakon prvog gledanja "lepa sela,lepo gore" konacno sam saznao sto je drekavac! :supz: :D
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Info » 10 May 2011, 11:32

Ajd da i ja nešto napišem što mi se dogodilo...

Prije par mjeseci mi se dogodio (ili ponovio) čudan događaj. Naime, već nekoliko godina imam čudne probleme s vodom. Počelo je prije 3 godine, a par mjeseci nakon bakine smrti koja je živjela u kući koju sam od nje naslijedio. Jedan dan sam primjetio da mi je kuhinja kao i kupaonica jako mokra po podu. Bilo m je čudno da sam tako uspio proliti vode kada sam se tuširao i prao tanjure. Ali nakon 2 tjedan sam došao preko vikenda i opet je bila kuhinja jako mokra. Voda je izlazila ispod kuhinjskih elemenata. Kuća ima hidrofor koji ja isključujem u odsustvu. Pošto nije bilo vede u sistemu, nikako nisam pronašao logiku pojavljivanja vode. Pomaknuo sam kuhinjske elemente i provjerio sve odvode i dovode. Ali, nigdje nije kapalo. A pospužvao sam nekih par litara vode. Zvao sam jednog inženjera u mirovini koji postavlja vodovodne cijevi. Ispitao je sve instalacije i sve je bilo OK. Ali se nakon mjesec dana ponovila radnja: dolaskom kući za vikend, opet je bilo par litara vode u kuhinji. Angažirao sam ovaj put zidara koji je provjerio da li se možda radi o podzemnim vodama. On je imao neke teorije, ali ih nije mogao dokazati. U toj kuhinji su do prije 10 godina bili parketi. A kuća je stara 100 godina. Čudno da se bas sada pojavljuje voda. Nije se pojavila zadnjih 100 godina, nego baš istu godinu kada je baka umrla. Ja sam sve bacio na šalu: ako je to duh bake, nema problema. Najgore je ako je to duh pokojnog pradjeda. Ovaj je bio pravi vrag.
Ali to nije sve. Ja sam prije par dana koristio svoj gliser za ribolov. Popodne sam se osjećao jako loše , pa sam bio u krevetu već od 7 navečer. Bio sam jako ljut i deprimiram, jer nisam bio u stanju ništa raditi. Drugi dan sam otišao do čamca, kad ono njemu dva prsata vode. Odmah sam pomislio da mi čamac pušta vodu. Izbacio sam dobrih 50 litara. Onda je krenula analiza gdje je rupa. Ali rupe nigdje. Čamac ima dvodno, pa sam provjerio i taj dio. Dvodno bez vode. Jako čudno, jer voda mora izbijati najprije ispoda. Jedino je objašnjenej bilo da se netko šalio i napunio mi preko noći čamac s vodom. Ali je sad nastao problem u takvoj osobi. Na mom mjestu žive samo starci i nitko od njih nije neki zajebant. A nema ni razloga. Pitao sam više njih, da li ima koji malo udaren u glavu da bi punio nečije čamce vodom. Ništa od toga. Nakon toga je čamac bio savršeno suh i slijedećih nekoliko dana. Još uvijek mi nije jasno otkud ta voda. Klasična znanstvena objašnjenja ne postoje. Jedino je to mogla napraviti neka osoba, ali nema nikakvih motiva !?
Osim tih fenomena, imam još jedan vodeni problem: u kući pokojnog čukundjede su izgnjilile podne daske u pola sobe. Izbila je podzemna voda. Toliko da se vidi kaljuža na podu. Ali i usred suhog ljeta. Susjedi su provjerili crnu jamu, koja je daleko oko 7-8 m , i kažu de je nivo ispod mojeg poda. (ako im je vjerovati) Jedam mi je zidar preporučio kopati rupu u dubini pola metra da se uvjerim da li je podzemna voda ili voda crne jame? A kuća je stara 200 godina i sve do prije 4 godine je bilo sve suho !?
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by copycat » 10 May 2011, 17:19

dosta priča su uveličani sa vremenom tako da ne.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by GreenHornet » 10 May 2011, 18:35

info,vrlo je cudan taj slucaj kod tebe...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Info » 15 May 2011, 18:15

"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM


Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Hec » 17 May 2011, 02:50

hmm, otkud lisica u zagrebackom kvartu :P
ali ni priblizno kako sam cuo....


duboki scream u stilu bebinog plača je bio...


evo prije 4 dana , jedan gazda birtije di cesto zalazim je rekao da je davno cuo isto ali nije nikom pricao bas zbog provokacijei slicno, naime nakon toga mu je netko provalio i razbio prozore dole sa strane birca kod separea, za to sam znao prije, ali nisam znao da se to desilo nakon zvukova, ja se sjecam da je on govorio da prije provale cuo zvukove grebanja po krovu, a drugi dan mu je susjeda rekla da je kroz prozor vidjela na krovu nesto cudnog oblika kako se brzo krece... ona je to rekla na drugi nacin, a ja sam napiso kako sam cuo od njega.
ali uglavnom, eto ima vise ljudi koji su culi isto, i kod svih se desilo nesto lose... a psi su uvijek bili uznemireni, u citavom naselju.








EDIT: info, fakat cudan slucaj ali ovo u vezi kuce; nakon toliko godina zemlja se mijenja na veliko, bez obzira kakve strukture je dno kuce i instalacije, znas onu staru da su prije zemlja i voda mogli bit zajedno bez da zemlja upije ista, danas zbog previse krcenja zemlje, pomicanje rijeka, zemlja se pokvarila i pocela upijati vodu....rijetko gdje postoji prava netaknuta zemlja. mada eto nisam neki koji voli to trazit na znanstveni nacin xD
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by Alastorus » 15 Jun 2011, 02:09

Lokacija : Samobor - preko puta franjevackog samostana,bijela napustena kuća,ogromno zdanje.

Pošto sam u svojoj mladosti proučavao [ što i danas radim ],razne parapsihološke pojave a tako i općenito bilo kakva neuobičajena ubojstva,i slične pojave,Otkrili smo tu lokaciju njuškajući po gradu.Uglavnom ta priča ide nekako ovako,ja i još par frendova dolazimo u dvorište od te,ajmo reć vile,tipični prizor,svej e zaraslo,jao teško prohodan put,mislim da je bilo oko 10 sati navečer,svijetlo se ne probija gotovo nikako,tipičan način osvjetljavanja.

Da počnem sa temeljom priče,tzv."Samoborska legenda".Nekakva čudna obitelj koja je ako se dobro sjećam imala dosta mentalno zaostalih osoba,koje su bile nusprodukt incesta su zivjele u toj zgradi,ali s vremenom su se svaku večer čuli vrisci,i plač iz kuće.Taj par je imao nekakav malo veći broj djece,tipa 12-tak i uglavnom,svi su se pitali otkud dolaze ti zvukovi,uglavnom otkrilo se da su najmlađeg klinca,tipa 3 godine,bacili sa 3.kata,i da su takva sranja stalno radili s klincima,dok se to nije otkrilo,cak mi se cini da je 2 djece prezivjelo.

No da se vratim na posjet,ništa tipična mladenačka glupost,idemo vidjet šta ima,makar sama zgrada po sebi ima creepy izgled,a postapokalipticna atmosfera odiše cijelom kućom,ništa penjanje na prvi kat,ovo ono prebirem po člancima raznim,knjigama rasturenim po cijeloj kući.I ja se scimam iz nepoznatog razloga,a frend stoji na hodniku razvaljenih čuba,rekoh daj me nemoj zajebavat,kaj ti je,a frajer mi onak skroz blijed,sjeban od šoka veli,sad sam vidio kak klinac leti kroz prozor.Mislio sam da se šali,ali poslije toga,počela grebanja po krovu,a cuje se onak kmećanje,odvratan zvuk,ako se tada nisam stepo nisam nikad.Mozete mislit da smo zbrisali od tamo sto brze,sad je li to bila nasa podsvijest ili nesto drugo ne bih znao,al je bilo gadno.

Tako da vjerujem,imam jos prica za ovu temu.
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
JohnDoe
Posts: 102
Joined: 22 Oct 2010, 10:09

Re: da li verujete u horror legende i price ???

Post by JohnDoe » 15 Jun 2011, 23:38

:-( Moja (nazovi) X-FILES iskustva ni upola toliko scary a svode se samo na

1) NLO koji smo vidjeli moj brat, susjed i ja dok smo ko klinci išli od prijatelja kući. Bio je mrak i teško je točno reći što smo vidjeli. Uglavnom je to bio nečujni veliki objekt sa lampama nekakvim po sebi koji je letio poprilično nisko. I nismo znali što da mislimo o tome. Jedino drugo objašnjenje što nam je palo na pamet da bi moglo biti je cepelin, a to baš i nije uobičajen leteći objekt za vidjet na nebu, pogotovo tada u devedesetima...Tako da je to za nas definitivno bio NLO. :P

2) Sove. Prvo da napomenem da nije ništa neobično kod mene vidjet sove u dvorištu jer preko ceste imam neki (nazovi) park koji je tada možda više ličio na šumu. A isto tako ima i šuma svuda okolo, pa se tu kod mene nađe svakakvih životinja.
Svi su već čuli priče o povezanosti sova sa smrću itd. E pa ja sam te jedne godine stekao dojam da to stvarno tako i je. Naime, te jedne godine imali smo jako velik broj umrlih što članova obitelji, što bliskih osoba. U prosjeku smo išli na 1 sprovod mjesečno. Redovito. Svaki mjesec. I neposredno prije nego što je netko umro, dvorište bi nam nadlijetale sove, smještale se na drveće oko kuće i gledale u kuću i creepy se (hu-hu) glasale. Nakon što bi taj netko umro, više se ne bi zadržavale oko kuće i rijetko bi se baš tako glasale. Probao sam sad taj specifični hu-hu pattern nač na jubitou, ali nisam uspio. Ima filmića sa sovinim hukom ali nije to to.
Rekao sam da nije ništa neobično vidjet sove tu, pa evo 2 slikice mladih sova slikane sa nekih 2 metra udaljenosti. Mrcine se ništa ne boje.
Image
Image

A onda opet, kao i o svemu ostalome, postoje i bapske priče o sovama pa tako ima jedna da je žena dobila trudove kod kuće i došle babica i kaj ja znam ko sve ne da je porode. Kad se odjednom počela sova zaletavati u prozor i pokušavala ući. Žena je navodno rodila mrtvo dijete.



Na forum.hr ima jedan topic isti kao ovaj i jedan član je napisao jednu jako zanimljivu priču. Pokušat ću naći pa ću stavit link. ;)

Post Reply