Price iz Nepricave (stories of true horror)

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 22 Aug 2007, 02:39

PRAVI SRPSKI PSIHO (specijalni dodatak)

POSLEDNJI APDEJT : ZASTO JE VOB SACUVAO SAMO ODSECENE SAKE U FRIZU ?!

Naime, VOB se kao veoma inteligentan dechko zanimao za razne stvari pa tako i za istoriju i te stare kulture po Aziji i Bliskom Istoku a posebno su mu bili zanimljivi oni "sherijatski zakoni" koji se do dana danashjeg primenjuju u nekim muslimanskim drzavama...
Posebno mu je za oko zapao zakon koji kaze da lopovima kad se uhvate treba odma' odseci shake i to mu se veoma dopalo. E sad, ako povezemo to sa chinjenicom da je ovaj M. za njega bio samo obichan lopov onda je sve jasno...ovo sam danas slucajno saznao, naravno to nikako nije kraj, potrudicu se da nadjem josh kompetentnih ljudi koji bi mogli da mi daju josh blize informacije...al o tom potom...

STRUGGLE (NIGHTMARE) CONTINUES !!! :twisted:
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 22 Aug 2007, 12:02

February 28: CHAINSAW director now does Manson

A little over three years has passed since director Marcus Nispel softened the hearts of hardened TEXAS CHAINSAW MASSACRE fans and wooed them with his serviceable remake, penned by Scott Kosar. Since then, he dragged Karl Urban through the battlefield of early America for the upcoming Viking slaughter epic PATHFINDER (opening from Fox April 20), and now Nispel is forging ahead with a trio of projects. “Isn’t the saying always, ‘Develop 10 movies until you get one of them?’ ” he says, speaking to Fango from a commercial he’s shooting “to stay busy.”

One project still twitching on the German filmmaker’s dart board is an adaptation of American McGee’s video game ALICE. With Sarah Michelle Gellar set to skip through the twisted, R-rated spin on ALICE IN WONDERLAND, “This is where I’ll fulfill my long desire to homage [boundary-pushing photographer] Joel-Peter Witkin on the big screen.” Another project on his radar is SUBLEVEL, currently set up at Beacon Pictures. “It takes place seven sublevels beneath Manhattan,” Nispel explains, presenting what sounds like the kickoff to QUATERMASS AND THE PIT. “And someone unearths something that shouldn’t be unearthed. Fango’s readers will really like that movie.”

But the third film that brings a rise to his voice is a new retelling of the Charles Manson story, which could possibly reunite him with CHAINSAW/THE MACHINIST scribe Kosar. “This is different for both of us, because we don’t see it as a great reason to do some damage and splash blood. It’s a responsible movie. I love those ones that have a detailed account of reality, like BLACK HAWK DOWN, and you have to really pay attention to that—you can’t go out and make a fantasy where anything can happen. But to do it takes discipline. I think Fincher’s ZODIAC is going to be very interesting.”

He assures Fango that his film will separate itself from a history’s worth of Manson-inspired biopics, most notably the infamous HELTER SKELTER. “Almost all of those films are told from a legal point of view, or what you’d hear in a trial. So the thing you have to do is look at it from an emotional angle: Whose eyes are we seeing this through who is not a cop or a judge? Scott found a very interesting point of view from an insider. Personally, I’ve always been partial to an approach similar to Paul Schrader's HARDCORE. I was…am a master of a cult in India, I’m a guru,” he laughs, dismissively dropping this bizarro factoid that he doesn’t bother to elaborate on further. “I remember how that caused frantic dinner-table conversations with my parents. What’s it like for them to see their children immerse themselves into something and you can’t get them out? That’s maybe one way to do it.” —Ryan Rotten

:D :D :D :wink:
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 22 Aug 2007, 15:16

Malo o smrtnoj kazni i licemerju drzave i "bogougodnog" naroda

Najiskrenije, protivnik sam smrtne kazne i to samo iz razloga sto smatram da drzava ne sme da ima pravo da ubija ljude bez posledica, jer ja kad bi npr. sad kreno da ubijam redom mene bi sjebali u startu, ono pucali bi bez upozorenja, al zato drzava (policija) moze da radi shta god joj volja ?!
Al pazi sad ovo : kada drzava shalje ljude u rat da vrshe masovna ubistva prema kojima ova ubistva Mansonove Familije izgledaju smeshno onda je to navodno bonafajd i OK i za to se dobija orden, a majke chija su deca poginula shta sa njima ?!
Zakljucak glasi da je DRZAVA najveci i najbolji serijski ubica i to zato shto uvek ali uvek moze da se uvek izvuche sa bilo kojim tipom zlochina pa chak i najgorim masakrima u ratovima...a policiju ne moram ni da pominjem uopshte, dovojno je samo reci "policija" i svima je jasno kakvi su to sadisti i monstrumi...

I zato su mi sve te priche koje slusham ovih dana sa svih strana o tome kako treba pobiti te "monstrume" poput ovog bolesnog nesretnika iz Jabukovca koji pati od paranoidne shizofrenije, totalno nerealne i licemerne jer pred nosem vam operishe ultimativni serijski ubica, monstrum sa mnogo lica, DRZAVA i njeni aparati i niko se ladno ne buni, svima je dojaja dok naravno ne zakucaju i na tvoja vrata a tada bude jbga kasno.
Znachi sa jedne strane se zatvaraju ochi pred najuzasnijim zlochinima DRZAVE i POLICIJE a na drugoj se osudjuju neki bolesni nesretnici koji realno nisu ni krivi shto su bolesni, jer naime bolest ne bira - zar ne ?

Ali opet, mene npr. da pitaju da sam kojim slucajem napravio neko gadno sranje dal' 'ocu smrtnu ili dozivotnu naravno da bi izabr'o na keca CMPT...al normalno ne misli svako na taj nacin, ima 90% ljudi koji tolko vole zivot i dobro im je da bi ziveli bukvalno i u svojim fekalijama, skroz goli, u celijama 2 sa 2 bez prozora i sa splachinama umesto hrane...e ja bogme NE BI' to ni pod razno, ma ni za "karton vinjaka"...nema shanse...pre bi sam sebi presudio, ne zajebavam se sada uopshte...

toliko...
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 22 Aug 2007, 16:38

ODLICHA HORROR HC REPCHUGA sa semplovima iz Mansonovih govora, zatim iz dokumentaraca o serijskim ubicama a rime su najbrutalnije o kanibalizmu i pominju se sve ove face o kojim sam pisao...
Mnogo bolesno i mracno... :twisted:

Sa albuma PRE-FIX FOR DEATH :

NECRO - Human Consumption

http://rapidshare.com/files/50527743/15 ... n.mp3.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 23 Aug 2007, 01:10

Evo sad neshto sveze i navodno eksluzivno :

Mansonove fotke iz 2002. iz Corcoran zatvora (najzajebaniji zatvor shto se obezbedjenja tiche u CA - bio dokumentarac o njemu na ovim kanalima kablovskim skoro) :

Image

Fotka Spahn Rancha iz '69 sa potpisima svih bitnijih clanova Familije :

Image

Mansonova zatvorska vizit karta sa autogramom :

Image

P.S. prejak signachur, snimite detalj sa gistro-svastikom...
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 23 Aug 2007, 15:29

Kad sam bio mali - shonja su me zvali !!! :mrgreen:
A sad ozbiljno :
Kad sam bio mali na onim filmskim maratonima sa pocetka 90-ih su cesto pustali IT Stivena Kinga sa onim klovnom Penivajzom koji je "jeo" decu, cak sam kasnije nabavio i srpsko izdanje knjige ali sve do nedavno sam bio ubedjen da je to samo plod mashte Stivena Kinga i da klovnovi nikad ne bi mogli da budu tako zli dok nisam naleteo na Gacy-a... :D


John Wayne Gacy

Ukratko

John Wayne Gacy, Jr. (17. mart 1942. - 10. Maj 1994.) je osudjen i kasnije pogubljen za silovanje i ubistvo 33 dechaka i mladica, od kojih je 28 zrtava zakopao u skuchenom prostoru ispod svoje rodjene kuce, i to izmedju 1972. godine i njegovog hapshenja u decembru 1978. On je postao ozloglashen kao "Klovn Ubica" (Killer Clown) jer je na mnogim zabavama na otvorenom u svom kraju koje je sam organizovao, zabavljao decu obuchen i nashminkan kao klovn.

Image


Zivot

Image

Gacy je rodjen i odrastao u Chikagu. Imao je vrlo poremecen i distanciran odnos prema svom strogom ocu koji ga je chesto zlostavljao. Povremeno je radio u Las Vegasu pre nego shto se vratio u Illinois. Zavrshio je koledz za menadzment i pocheo da gradi uspeshnu karijeru kao prodavac cipela u Springfieldu, Illinoisu, gde je postao priznati chlan Jayceesa. 1964. se ozenio i preselio u grad Waterloo, drzava Iowa, gde je vodio Kentacky Fried Chicken restoran koji je pripadao familiji njegove zene.

Bilo kako bilo, Gacy-ev prvi brak se raspao kada je optuzen za zlostavljanje dece 1968. Poslan je u zatvor za ovo delo, ali je bio primeran zatvorenik tako da je vec 1970. bio pushten na uslovnu posle odlezanih samo 18 meseci. Poshto je pushten, vratio se nazad u Illionois. Uspeshno je prikrivao svoj kriminalni dosije sve dok policija nije pochela da vrshi istrazne radnje u vezi sa njegovim kasnijim ubistvima.

1971. je kupio kucu u nenaseljenom delu Norwood Park Townshipa koji je okruzen severozapadnim delom Chikashkog pregradja, gde je ziveo sa svojom majkom i pokrenuo svoju lichnu gradjevinsku firmu, PDM Contracting. Tu se venchao sa zenom koju je znao josh iz srednje shkole, pa su se ona i njene dve cerke preselile kod njega a majka se iselila. Postao je uspeshan i poshtovan chlan zajednice. Poshto su ga svi znali i kao klovna koji je zabavljao decu na zabavama automatski je postao i chlan komiteta Demokratske Stranke. U ovoj ulozi, uspeo je chak da se upoznao i da se slika sa buducom Prvom Damom Sjedinjenih Drzava Rosalynn Carter.

Image

U to isto vreme po njegovoj tvrdnji na autobuskoj stanici je pokupio i svoju prvu zrtvu, jednog tinejdzera. U medjuvremenu brak mu se polako raspadao i zena se razvela od njega sredinom 1976. Tada Gacy pochinje svoj dvostruki zivot : poshtovani chlan zajednice tokom dana, seksualni predator i ubica nocu.

Image

Niko nije sumnjao na njega sve do 12. decembra 1978. kada je bio ispitivan povodom nestanka josh jednog tinejdzera, 15-ogodishnjeg Roberta Piesta, koji je poslednji put vidjen u drushtvu Gacy-a. Pretresom njegove kuce, detektiv Joseph Kozenczak otkriva niz optuzujucih dokaza vezanih za druge nestanke. 22. decembra 1978. Gacy je otishao kod svojih advokata i sve im priznao. Tvrdio je da je prvi put ubio u januaru 1972. Priznao je 33 ubistva, ukazujuci na to gde se nalaze tela u 28 sluchajeva - zakopana ispod njegove kuce i u dvorishtu. Za ostalih 5 je rekao da ih je bacio u obliznju reku poshto mu je ponestalo mesta ispod kuce.

Image

Vecina zrtava su bili mladi mushkarci koji su se prostituisali ili tinejdzeri pobegli od kuce. Neke zrtve su takodje bile i tinejdzeri koje je Gacy angazovao preko svoje gradjevinske firme. Barem jedna zrtva je bila pokupljena sa autobuske stanice. Najmladja zrtva je imala 9 godina a najstarija 20. Devet tela zrtava su bila u tolko poodmaklom stanju raspadanja da nikad nisu identifikovana. Tela zrtava su nalazena od dembra 1978. pa sve do aprila '79 kada je pronadjena i poslednja nizvodno u reci Illinois.

Image Image


Sudjenje i egzekucija

Image Image Image

6. februara 1980. pochelo je sudjenje Gaciju u Chikagu. Tokom sudjenja on se izjasnio da nije kriv zbog neurachunjljivosti izazvane psihichkim oboljenjem. To je na kraju odbijeno jer je Gacijev advokat koji je branio Gacija tvrdeci da je bio privremeno neurachunljiv, pricao i o tome kako se Gacy posle ubistava sasvim svesno i urachunjljivo oslobadjao tela svojih zrtava. Takodje Gacy je vec ranije dao skroz iskreno priznanje policiji a taj dokaz nikako nije mogao da se pobije. Proglashen je krivim 13. marta i osudjen na smrt.

Image

10. maja 1994. Gacy je pogubljen u Stateville kazneno-popravnoj ustanovi u Crest Hillu, drzava Illinois. Pogubljenje je izvrsheno smtonosnom injekcijom poshto je pojeo svoj poslednji obrok koji se sastojao od shkampa, pechene piletine, svezih jagoda i pomfita. Njegovo pogubljenje je bilo prava medijska senzacija, i ogromna masa ljudi se skupila na "zurci pogubljenja" (execution parties) ispred zatvora, gde je zabelezen i veci broj hapshenja zbog opijanja/drogiranja na javnom mestu i neprimerenog ponashanja. Ovaj do tad nevidjen spektakl je nazvan "Gacy's Day Parade" (parodija na jedan hepening slichnog naziva, "Macy's Day Parade"). Tu su se mogle kupiti i majice i ostali suveniri sa Gacijevim likom a u trenutku kada je Gacy proglashen mrtvim ljudi su nazdravljali i slavili ko na utakmicama.

Image Image Image Image

Gacijevo pogubljenje se pokazalo kao problematichno kada su hemikalije koje su se koristile u smrtonosnoj injekciji bile "sluchajno" pogreshno dozirane shto je prouzrokovalo da se previshe zgusnu, pa je kao rezultat te "greshke" Gaciju trebalo 27 minuta da umre. Posle ovog skandala drzava Illinois je usvojila drugachiji tip smrtonosne injekcije.

Image

Prema izveshtajima, Gacy nikad nije pokazao kajanje za pochinjena dela. Neposredno pred pogubljenje Gacy je govorio o tome kako njegovom smrcu niko od zrtava nece biti vracen iz mrtvih a poslednje rechi su mu bile : "Mozete da me poljubite u dupe", koje je izgovorio strazaru pre ulaska u samu prostoriju za egzekuciju. Kada je proces pogubljenja otpocheo, smrtonosne hemikalije su se neochekivano previshe zgusnule, tako da su zagushile cevchicu koja je bila zabodena u Gacijevu ruku, sprechivshi tako daljnji protok hemikalija. Brzo su navuchene zavese na prozor kroz koji su svedoci posmatrali pogubljenje, i tim za egzekuciju je zamenio zachepljenu cev sa novom. 10 minuta kasnije zavesa je sklonjena i proces je nastavljen. Josh chitavih 18 minuta je proteklo dok Gacy nije konachno umro. Anesteziolozi i to njih 31 su kasnije okrivili predstavnike zatvora koji su bili odgovorni za egzekucije kao neiskusne, tvrdeci da bi se ispravnom procedurom u sluchaju egzekucije smrtonosnom injekcijom "IV 101" spechila ovakva skandalozna greshka.
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 23 Aug 2007, 15:35

To Catch a Killer (1992)

Image

Director:
Eric Till

"To Catch a Killer" tells the true gruesome story of John Wayne Gacy - a good friend and helpful neighbour, a great child entertainer, a respectful businessman, and a violent serial killer who raped and murdered over 30 young boys.
http://www.imdb.com/title/tt0105604/


Gacy (2003)

Image
Based on a true story of serial killer a model citizen, loving father and husband and serial killer John Wayne Gacy, a man with over 30 dead men and boys entombed in the crawl space underneath his house which he shared with his family.
http://www.imdb.com/title/tt0330181/


Dokumentarac :

John Wayne Gacy: A Monster in Disguise (1999)

A&E Biography

http://www.imdb.com/title/tt0361281/
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 23 Aug 2007, 20:18

Mozda ce ovo nekoga zanimati pa postavljam iskljuchivo iz tog razloga (no personal gein) :

Evo uskoro nam idu i te komisije koje odluchuju o pushtanju na uslovnu slobodu nekih od chlanova Familije, npr. evo sad krajem avgusta je saslushanje Leslie Van Houten, koja je naime najmanje imala udela u zlocinima, tj. nije bila prvo veche kad je ubijena Sharon Tate nego je bila prisutna drugo veche kada je ubijen brachni par LaBianca i naravno ovo ce nekome zvuchati sigurno bezveze ali najmanje je imala udela u ubistvima i to tako shto je vec mrtvu Rosemary LaBianca ubola par puta nozem da bi i ona okrvavila ruke jer je Manson tako naredio. Pa stoga evo nekih mojih razmishljanja zashto bi nju prventstveno trebalo pustiti na uslovnu slobodu posle chitavih 38 godina odlezanih u komadu...za ostale necu nishta da komentrishemn jer nije josh realno da ce biti pushteni a posebno ne za Mansona koji ionako nece izaci sve i da ga puste...

Lesli '69:

Image

Image

Lesli 2002. :

Image


ZASTO PUSTITI LESLI NA SLOBODU POSLE TAKO BRUTALNOG ZLOCINA ?

Evo dacu vam samo neke primere zashto ja mislim da te zene treba pustiti a prvensveno Lesli. Npr. mlad chovek, u ovom slucaju devojka, nema iskustva u zivotu, pogreshi ko shto su ovi klinci pogreshili i po nalogu Mansona ubili neke ljude, znachi realno bili su dechurlija i to na LSD-ju u to doba '69 kada su svi realno bili na tim halucnogenima (ne svi ali veci deo omladine DA) i kad su mladi zaista verovali da mogu da promene svet kroz tu PEACE & LOVE filozofiju i da je za prave promene samo pitanje dana kada ce da nastupe.
Znachi te dve godine '68 na '69 ne mogu da se porede realno ni sa chim shto se pre a i kasnije dogodilo u citavom zapadnom svetu, a oni su bili deca, klinci kao shto svi mi bili...
Naisao je covek stariji od njih, oni su imali po 20-ak a on je imao 33, i tek shto je izasho iz zatvora. Charli je naime mnogo zabavan lik, ima sharma, duhovit je , moz da samo sedis i da ga gledas i verujte mi da padash od smeha zbog tih originalnih izvala koje on samo izbacuje i shto je najbitnije od svega ON zna da manipulshe sa ljudima jer je to uchio u praksi od svoje 9. godine kad je prvi put otisao u popravni dom a u medjuvremenu je promenio sve moguce zatvore...

I takav jedan neobichan, zanimljiv lik jos pritom zna da svira i gitaru, pa i OK da peva, ne znam dal ste slushali neke njegove stvari ali uglavnom jednu njegovu pesmu su snimili cak popularni Beach Boys-i, a da ne pominjem Guns'n'Roses koji su obradii jednu po meni njegovu najbolju pesmu koja i u originalu zvuchi sveCki. Uglavnom lik talentovan, klinke se primile, on im pustio filozofiju, pola filozfije je uzeo iz te hipi kulture a pola je pokupio u zatvoru i tako napravio savrshen miks gde je njima realno prvih 2 godine stvarno bilo super sa njim na tom Ranchu u pustinji u Kaliforniji...znachi samo su se zezali, ziveli su po "zakonima prirode", vodili slobodnu ljubav, shetali bez odece (slichno ko i u svakoj hipi komuni u to doba), nisu imali niti jedan chasovnk na ranchu jer je Charli tvrdio da vreme ne postoji kao shto i ne postoji ako cemo da budemo iskreni, i da se zivi samo sada u ovom trenutku, i njima je tamo bilo savrshno, blizu civilizacije (LA) a opet totalno izdvojeni od iste, znachi niko ih nije cimao ni murija ni bilo ko jer unaokolo tog rancha je pustinja barem 10-ak kilometara...totalna ULTIMATIVNA sloboda !!!

I da ne duzim prichu onda se na kraju desi taj incident kada su oni zaista pod uticajem LSDija utripovali da je Charli zapravo sam Bog, tj. ne bash Bog vishe kao i Bog i Djavo u jednom poshto po "njegovoj" filozofiji ne postoji dobro i loshe, zivotinje ne znaju za dobro i loshe i zive samo po instinktima i OK im je, a ljudi su sebe sputali gomilom licemernog moralisanja, gde realno jedan dan seru po nechemu a vec drugi dan isto to i sami rade...ima gomila primera samo se okrenesh oko sebe...i da nastavim, znachi utripovali su da je on sam J.C. ili nazovimo to kako god hocete i takav jedan lik koji je imao totalnu kontrolu nad balavurdijom im kaze jednog dana kako ce poceti veliki rasni rat, kao armagedon, i samo mi cemo preziveti, svi ostali ce se poubijati medusobno a mi cemo se sakriti duboko u pustinji i preziveti sve to da bi na kraju izashli i ziveli normalno u skladu sa prirodnim zakonima gde bi se poshtovala planeta Zemlja, gde ne bi bilo zagadjenja, gde bi kasnije izgradili jednu totalno novu i bolju civilizaciju u odnosu na ovu raspalu kapitalistichku...

Ali tu sad stizemo do glavne priche, naime neko mora da inicira taj sukob a poshto se Charliju zurilo (tako je istripovo) on je poslao njih da zapochnu RACE WAR iliti HELTER SKELTER kako su ga nazivali po kultnoj pesmi Bitlsa...i shta ce, klinci odu, odrade shta su odradili i to je to...jednostavno oni su bili ubedjeni da je on 101% u pravu, npr. isto kao kad bi ti drzava naredila da ides u rat da ubijash naravno da ne bi mogo da odbijes jer navodno to je radi vishih ciljeva ma koji oni bili a i kao chast je poginuti za svoj narod, za svoje potomke, i slichno...

I onda ih navataju, osude i njima tek posle jedno 5 godina dodje iz dupeta u glavu da Charli zapravo nije nikakav Bog nego tako jedan neobichan lik koji je imao zajeban zivot pa je reshio da se najebe nekom majke...ali kad su to shvatili tad je bilo vec uveliko kasno za bilo shta, i evo ih 38 godina posle, i dalje u zatvorima. Sazreli su kao ljudi za tih 38 godina, sad imaju po 58 ako su tada imali 20-ak. I ispashtali su za sve svoje ikad pochnjene grehe po meni sasvim dovoljno (i mesec dan u zatvoru je mnogo a ne 38 godina suncetjbm, ne smem ni da zamislim tolku robiju) i ne vidim razlog zashto ih ne bi pustili, ili barem Lesli za pocetak, da prozive malo to zivota shto im je ostalo...jer ipak su bili isuvishe mladi i naivni kada su napravili sranje i samo zato kazem da im treba oprostiti i dati im 2. shansu...svi smo mi pravili manje ili vece gluposti u svojoj ranoj mladosti ali mi nit smo naleteli na Charlija nit smo bili mladi '69 znachi sve to mora da se uzme u obzir kad je ovaj zaista tuzan slucaj u pitanju gde realno nema dobitnika i svi su totalni luzeri...

I zato ovde otvoreno kazem SLOBODA ZA LESLI !!!

Evo i za kraj samo pogledajte malo bolje josh jednom te face i bice vam jasno valjda da su oni bili totalno u nekom svom svetu koji je Charli stvorio specijalno za njih da bi ih iskoristio radi nekih svojih osvetnickih akcija . Mislim ko ovde od nas ne bi voleo (AL ISKRENO) da ima svoju privatnu armiju klinaca koji bi bili spremni da urade SVE za tebe ??? :twisted:

Image
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 24 Aug 2007, 14:30

OVO je nazalost vec proslo al' gre'ota da se ne spomene za ubuduce.


Datumi 8. na 9. avgust su oduvek kroz istoriju bili kao neka vrsta magneta za ZLO i brutalnu purifikaciju planete Zemlje :

9. Avgusta 1945. atomska bomba je bachena na Nagasaki i tako dovela Drugi Svetski Rat do svog apokaliptichnog kraja...

Image

Prvi nacionalni kongres K.K.K-a je odrzan 8. avgusta...

Image

8.avgust 1907. je dan kada se rodio Edward Gein, ozloglasheni ubica iz Winskonsina, chije su akcije inspirisale film "Psiho"...

Image

8. avgusta 1914. rodila se Juniti Midferd, Hitlerova prijateljica i britanski fashista koja je radila na sklapanju saveza izmedju Britanije i Nemachke...

Image

8. avgusta 1985. policija L.A-a je prvi put saopshtila javnosti da "NightStalker" serijski ubica inspirisan satanizmom (Richard Ramirez) shenluchi po gradu...

Image

8. avgusta 1974. Richard Millhouse Nixon postao je prvi predsednik SAD-a koji ce podneti ostavku...

Image

8. avgusta 1969. Kalifornijski Diznilend ce svechano otvoriti vrata svojoj najnovijoj atrakciji "Haunted Mansion" iliti "Kuci sa duhovima"...

Image

Neshto kasnije, iste te noci osmog na deveti avgust 1969. jos jedna kuca na Beverli Hilsu u Kaliforniji ce biti otvorena i 5 osoba ce biti masakrirano ukljucujuci i glumicu Sharon Tate...

Image

I sledece veceri 9. avgusta ubistva ce se nastaviti, vlasnik lanca supermarketa Leno LaBianca i njegova supruga Rosemary ce biti ubijeni u svom domu, inace kuci koja je ranije pripadala Woltu Dizniju...

Image

Slucajnost ?!

Ko to moz' da zna...
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 26 Aug 2007, 11:37

Serijske ubice : zashto, kako i koliko ?

“Mi serijske ubice smo vashi sinovi, mi smo vashi muzevi, mi smo svuda oko vas”
Ted Bundy

Image

Preko 80% serijskih ubica su mushkarci bele puti, uglavnom iz nizeg srednjeg staleza. Ovi ljudi su uglavnom inteligentni ali ipak imaju probleme sa koncentracijom. Vecina je prozivela vrlo teshko i traumatichno detinjstvo. Chesto su bivali zlostavljani psihichki, fizichki ili seksualno. Tipichno oni su odgajani u nestabilnim porodicama, sa kriminalnom, psihijatrijskom i alkoholicharskom proshloshcu. Odrastajuci u takvim porodicama ta deca su imala teznju da shto vishe vremena provode sama sa sobom. I kao rezultat toga mnogi su se bavili zlostavljanjem zivotinja josh u ranom detinjstvu.
Ponekad gde nije bilo ekstremnih oblika fizichkog zlostavljanja uvek je bilo nekog vida emocionalnog ili psihichkog zlostavljanja tako da su oni vec od malih nogu uspostavljali u svojim glavama jaku vezu izmedju bola i zadovoljstva.
Npr. John Wayne Gacy je imao oca alkoholichara koji ga je samo ponekad tukao, ali otac je zato jako chesto vredjao dete praktichno eliminishuci njegovo samopouzdanje shto je vodilo ka kasnijim problemima sa njegovom mushkoshcu.

Image

Kao odrastao chovek John je pocheo da siluje i ubija, opushteno zakopavajuci 29 tela u podrumu ispod svoje kuce. Poshto je Gacy bio jako popularan u svom okruzenju njegove komshije nisu mogle da poveruju da je John bio sposoban za takva zverstva.
Vecina osoba koje su patile kao deca na ovaj ili onaj nachin su prerasla to i postali normalna civilizovana ljudska bica ali serijske ubice koje su patile kao deca ponavljaju iste greshke tokom celog svog zivota. Oni ne mogu da naprave taj prelaz iz adolescencije u odraslo doba, oni imaju velike poteshkoce pri prelasku u srednje godine i tachno u vreme kada osecaju da treba da postignu vrhunac uspeha u svojim zivotima oni shvataju da im se zivot kotrlja nadole i to jako, jako brzo. Oni zele da se osecaju vaznim, oni zele da se osecaju specijanim, oni zude za osecanjem dominacije i kontrole ali to jednostavno ne mogu postici na bilo koji “normalan” nachin i zato ubijaju, muche, sodomiziraju i komadaju tela i to im prichinjava da se osecaju dobro u vezi sebe.

Ted Bundy je odrastao u siromashtvu, nikad nije saznao ko mu je otac, imao je dobre ocene u shkoli ali malo tezak temperament. Sa 16 godina postao je voajer opsednut masturbacijom. I ko bi rekao da ce takav Bundy postati serijski ubica a ipak se na kraju ispostavilo da je ubio mnogo zena.

Mnogi ljudi kada razmishljaju o serijskim ubicama zamishljaju nekog ludaka staklenog pogleda, jednom rechju chudovishte, nekog ko se ponasha tako, nekog ko i izgleda tako. Pa ipak tipichni serijski ubica je mozda i previshe obichan : to je mushkarac bele puti, srednjih godina, chovek koji ima neutoljivu zedj za moci, kontrolom i dominacijom. I on ubija ne zbog para ili osvete nego zato shto se zbog toga oseca dobro, zato shto uziva u tome, zato shto mu je zabavno. On voli napetost, uzbudjenje, i tu satisfakciju koju dobija istiskivanjem poslednjeg daha zivota iz tela svoje umiruce zrtve. On uziva u patnji svoje zrtve koja umire, i trudi se da ona bude shto sporija i bolnija. To mu daje osecaj superiornosti u odnosu na zrtvu koja je ovde u skroz inferiornom polozaju.
Gacy je sebi napravio masku, fasadu poshtovanja od strane drugih ljudi, on je uspeshan u biznisu, ima zenu i 6-oro dece. I ta maska je bila skroz uspeshna u skrivanju njegovih tragova mnogo, mnogo godina. Uzivao je da se maskira u klovna i da zabavlja decu. Kasnije je tvrdio da klovnovi mora da mogu da se izvuku nekaznjeno za ubistvo. U jednom trenutku zena ga je napustila , biznis je pocheo da propada i Gacy je uhvacen, uhapshen, osudjen i posle tri zalbe na presudu Gacy je i pogubljen.

Sa 5 % svetske populacije SAD proizvodi vishe serijskih ubica nego ceo ostatak sveta, znachi oko 76 % ukupnog broja serijskih ubica na planeti Zemlji. Evropa je na drugom mestu sa 17 %. Engleska predvodi evropske zemlje sa 28% pracena Nemachkom sa 27% . Kalifornija ima najveci broj ubistava pochinjenih od strane serijskih ubica u SAD dok je New York, Texas i Illinois prate jako blizu. Drzava Mejn ima nanizi broj ubistava. Kako statistika pokazuje 65% zrtava serijskih ubica su zene.

Ubica zena, sa svojom krvozednoshcu i temperamentom izvan svake kontrole, sa svojih 42 godine Bundy je ubio otprilike 36 mladih zena. A niko ne zna sa sigurnoshcu tachno koliko ih je zapravo ubio. Jednom ga je jedan policajac u shoku pitao kako jedan chovek moze sam da ubije 36 zena a Bundy je podigao glavu i rekao dodaj jednu cifru na to i imacesh tachan broj.

Uglavnom na godishnjem planu ima oko 200 zrtava serijskih ubica. I taj broj iako mozda stvarno veliki ne moze nikako da se poredi sa 18.000 “obichnih” ubistava u SAD. Ali problem Sjedinjenih drzava nisu serijska ubistva, pravi problem je nasilje u kuci, ubistva na radnom mestu, problem je kada dva choveka udju u bar i jedan izvadi pishtolj i ubije drugog. Al' opet na drugu stranu problem je shto serijska ubistva iza sebe ostavljaju mnogo mrtvih. Znachi mi ovde govorimo o vrlo maloj skupini momaka koji iza sebe ostavljaju i previshe shtete. Svejedno je dal’ ubiju 5 ili 10 pa chak mozda i 20 ili vishe. Neki od njih su ubili chak i stotine. Upravo ta chinjenica je sasvim dovoljno da prestrashi i shokira veliku vecinu ljudi.
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 27 Aug 2007, 12:48

Kanibalizam

“Ako smo ono shto jedemo, ja vec kolko sutra mogu postati ti “
Autor nepoznat

Svi mi smo u neku ruku kanibali i pre rodjenja jer se u majcinoj utrobi zapravo hranimo tudjim telom. Kanibal je po definiciji osoba koja jede ljudsko meso. I dan danas se vode diskusije o tome dal’ je kanibalizam nasledna karakteristika svih ljudskih bica i jedna vrsta zivotinjskog instinkta ili je prisutan samo kod ljudskih zveri kao shto su najozloglashenije serijske ubice. Kanibalizam je konachni oblik agresivnosti. Postoje plemena shirom sveta koja imaju usadjen kanibalizam kao deo ratne doktrine. Tako da oni ne dostizu konachnu pobedu samim ubijanjem neprijatelja nego zapravo jedenjem njegovih ostataka.

Image

Serijske ubice kao npr. Andrej Chikatilo imaju takodje usadjen sadizam u svoju "doktrinu". Oni su na najsadistichkiji moguci nachin kanibalizovali svoje zrtve jeduci njihova srca, ochi ili genitalije u cilju da dostignu konachni nivo patnje kod svojih zrtava. To je sadistichki impuls koji hrani njihov slabi i lomljivi EGO serijskog ubice koji zeli toliko ochajnichki da dostigne bar na trenutak taj osecaj nadmoci nad drugim ljudskim bicima. A kanibalizam je upravo taj nachin kojim oni to postizu.

Image

Antropoloshki dokazi izgleda da pokazuju da je kanibalizam aktivnost koju su nashi preci najnormalnije praktikovali tako da vlada mishenje da je to usadjeni nasledni impuls koji kod serijskih ubica ozivljava kao vrlo arhaichan primitivni nagon koji ochigledno josh postoji u svakom choveku na nekim vrlo vrlo dubokim nivoima svesti. O kanibalizmu cete chuti od tih mentalnog bolesnih, psihotichnih ubica da oni zapravo konzumiraju svoje zrtve iz razloga da bi one postale deo njih samih tako da mogu zauvek da ih zadrze, da ih imaju samo za sebe.
Svaki serijski ubica koji pochne da se bavi kanibalizmom chini to kao hvatanje za slamku iz totalnog beznadja . Bez obzira dal’ to chini zbog sadizma ili necheg drugog svaki serijski ubica koji kanibalizuje svoje zrtve je srushio jedan od najvecih tabua ovoga drushtva. Psiholoshki to znachi da je ubica uchinio totalno obrnutu stvar od one kojoj se nadao. On se moze osecati privremeno zadovoljen, on se moze osecati privremeno HIGH ali u odnosu na svoj EGO na svoju sliku o sebi on ce se osecati josh gore nego shto se ranije osecao. Na drugu stranu, kada jednom pochini kanibalizam nadalje mu je sve ravno i sve dozvoljeno…

Iako kanibalizam mozda dolazi iz vremena kad su nashi primitivni preci hodali planetom, danashnja kriminoloshka istrazivanja otkrivaju da su u nekoliko sluchajeva najozloglashenije serijske ubice ujedno bili i kanibali.

1968. filmska kompanija Silver Screen ozivljava i imortalizuje zombije koji jedu ljudsko meso harajuci po brdima Pensilvanije u potrazi za dobrim obrokom. Dzordz Romerov film “Night of the living death” daje prikaz ogledala ludila i nemira koji su se deshavali u pravom zivotu tokom 60-ih, najbrutalnije dekade proslog veka sa najvishe ubistava.

Image

6 godina kasnije 1974. motorne testere i kanibalistichke porodichne vrednosti izlaze na videlo u kultnom hororu Tobe Hupera “Teksashki masakr motornom testerom”.

Image

Ljudi jednostavno vole da slushaju takve priche a ovi holivudski horor filmovi su zapravo bajkovite verzije terora, straha i avanture i taj sukob sa mitskim monstrumima je zapravo vrlo popularan u tim prichama.
To je tako neobichno, tako zastrashujuce, tako bolesno da to po njima mora da bude iskljuchivo fikcija. Vecina ljudi zapravo ne vidi mnogo razlike izmedju Hanibala Lektora koji je proizishao iz mashte pisca Thomasa Harrisa u filmu “Kad jaganjci utihnu” i jednog Dzefrija Dahmera, pravog serijskog ubice od krvi i mesa.


Image Image

Za obichnu osobu nema razlike izmedju chinjenica iz pravog zivota i fantazije. Shto vishe nerealno zamishljamo ove likove oni mogu postati i zabavni. Obicne ulicne prevare npr. nisu uopshte interesantne za vecinu ljudi jer se one deshavaju suvishe chesto i mogu se dogoditi svakome ali zato serijsko ubistvo izgleda kao da je van svake priche, znachi kao da je nemoguce da se bilo kome od nas ili iz nasheg okuzenja to desi.
Kanibal Hanibal Lektor je zaposeo mashtu svih ljudi koji su odgledali taj film. “Silence of the lambs” knjizevno delo pisca Tomasa Harisa je prilagodjeno scenariju 1991. godine u kojem Lektor igra doktora milionima ljudi koji su josh uvek bili pod utiskom lika i dela Normana Bejtsa iz Hichkokovog “Psiha”.
Ali lik Hanibala Lektora kako je on prikazan u filmu nije zapravo portret jednog pravog serijskog ubice. U stvarnosti nije postojao nijedan psihijatar koji je bio serijski ubica, zna se eventualno za par obichnih doktora koji su oduzeli po nekoliko zivota ali nikako na taj perverzan nachin kao shto je to chinio Hanibal Lektor. Za sada se ne zna za osobu koja bi se toliko savrsheno uklopila u vishe sfere drushva a da ujedno bude i tako dijabolichno poremecena lichnost. Tomas Haris je ovde kombinovao organizovani i dezorganizovani tip lichnosti i sve to u jednoj osobi koja zapravo nikako ne postoji u pravom zivotu. Mi zapravo zelimo da poverujemo shto se Hanibala tiche da je to jedna vrsta Nicheovog “nadchoveka”, da je on pametniji, inteligentniji, sposobniji od svih nas osim naravno te jedne osobe koja ce ga na kraju eventualno uhvatiti. Chak i u sluchaju Hanibala postoji jedna doza elegancije u njegovom ponashanju shto ga chini samo josh vishe zastrashujucim. I to je deo tog starog mita o serijskim ubicama da su serijske ubice zapravo vece od zivota, u neku ruku i besmrtne.

Image

Postoji i neshto chudno aseksualno kod Hanibala Lektora, njegove motivacije izgledaju kao da nisu seksualne prirode uopshte. Motivacije su iskljuchivo zelja za ubijanjem i jedenjem drugih ljudi shto ga chini josh izdignutijim nad tim niskim seksualnim porivima a samim time i josh neljudskijim likom , vecim od zivota na neki nacin. On kao da nema veze za perverznim seksualnim potrebama stvarnih ljudi poput Fishera, Dahmera i ostalih koji su kanibalizovali svoje zrtve.
Mnogo pre Hanibala Lektora, kanibala iz fikcije, postojao je chovek koga su tabloidi nazivali 'The Grey man' i “Vukodlak iz Visterije” (The werewolf of Wisteria). On je bio pravi kanibal u stvarnom zivotu – zivi monstrum, Albert Fish.

Image


Dokumentarac na zadatu temu :

The Most Ancient Taboo: Cannibalism (1999)

http://www.imdb.com/title/tt0370976/
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 28 Aug 2007, 21:08

Ted Bundy

Ukratko

Theodore Robert "Ted" Bundy (24. novembar 1946. - 24. januar 1989.) je bio jedan od najozloglashenijih serijskih ubica. Pored toga shto je ubijao on je i silovao veliki broj mladih zena shirom Sjedinjenih Drzava u periodu od 1974. do 1978. godine. Konachan broj njegovih zrtava ostaje nepoznat do danashnjih dana. Posle vishe od dekade totalnog poricanja, Bundy je na kraju priznao preko 30 ubistava, mada neki od detektiva koji su radili na njegovom sluchaju veruju (zasnovano delom i na par izjava samog Bundy-a) da je pravi broj njegovih zrtava verovatno mnogo veci, predpostavlja se da brojka ide preko 100. Bundy se smatra za prototip pravog serijskog ubice.

Za Bundy-a se veruje da je bio sociopata. On se obichno opisuje kao vrlo edukovan, zgodan i sharmantan mlad chovek uprkos brutalnosti njegovih zlochina. Tipichno, on je silovao a zatim i ubijao mlade zene i devojke tako shto ih je tukao do smrti, a ponekad i davio.

Image


Prvi talas ubistava

Mnogi eksperti Bandijevog slucaja, ukljucujuci i bivseg King County detektiva Roberta D. Keppela, veruju da je Bundy poceo da ubija jos kao tinejdzer. Ann Marie Burr , osmogodisnja devojcica iz Takome, nestala je iz svog doma jedne letnje noci '61, kada je Bundy imao 15 godina.

Image

Kada je bio upitan za nestanak devojcice od strane Keppela par sati uoci same egzekucije, Bundy je poricao da ju je ubio. Tokom razgovora sa svojim advokatom dan pre pogubljenja, Bundy je tvrdio da je svoj prvi pokusaj da kidnapuje zenu izveo tek '69, i napomenuo da je svoje prvo pravo ubistvo pocinio negde u periodu izmedju '72 i '73. Njegovo prvo priznato i potvrdjeno ubistvo je izvrseno 1974. kada je imao 27 godina.

4. januara 1974. odmah nakon ponoci, Bundy je usao u podrumsku spavacu sobu 18-ogodisnje devojke, plesacice i studentkinje Univerziteta u Washingtonu. Udario ju je u glavu sa metalnom shipkom koju je otkinuo sa kreveta dok je spavala a zatim je silovao sa istom tom shipkom. Devojku je sledeceg jutra nasla njena cimerka u komatoznom stanju u ogromnoj lokvi sopstvene krvi. Ona je prezivela napad, ali je pretrpela trajno ostecenje mozga tako da nije mogla da nastavi sa svojom plesnom karijerom.

Bundijeva sledeca zrtva je bila Lynda Ann Healy, jos jedna studentkinja Washingtonskog Univerziteta. U noci 13. januara 1974. Bundy je provalio u Healinu sobu, udarcem je onesvestio, obukao joj farmerke i majicu, umotao je u carsav i odneo sa sobom.

Image

12. marta 1974. u Olimiji, Bundy je kidnapovao i ubio Donnu Gail Manson, 19-ogodishnju studentkinju The Evergreen State Collega. Poslednji put je bila vidjena kako odlazi ka prostoru gde se odrzavao jazz koncert u okviru studentskog kampusa.
Image

17. aprila Susan Rancourt je nestala iz kampusa Central Washington State Collega u Ellensburgu. Kasnije su se dve studentkinje odvojeno prisetile susreta sa covekom cija je ruka bila u zavojima (jedna ga je srela te noci a druga tri noci ranije) koji je od njih trazio da mu pomognu da spakuje poveci naramak knjiga u njegovu Volkswagenovu Bubu.

The Stranger beside me :
Image

Susan Rancourt :
Image

Sledeca je bila Kathy Parks, poslednji put vidjena u kampusu Oregon State Univerziteta u Corvallisu 6. maja. (Oregon State je oko 250 milja udaljen od Washingtona gde su se desila prva ubistva, tako da detektivi neko vreme nisu bili sigurni dal da prikljuce i Parksovu ostalim slucajevima nestanaka.)

Brenda Ball nikad vise nije vidjena posle odlaska sa Flame Taverna u Burienu, drzava Washington 1. juna.

Image

Bundy je potom ubio Georgeann Hawkins, studentkinju Washingtonskog Univerziteta i clanicu Kappa Alpha Theta sestrinstva. U ranim jutarnjim satima 11. juna 1974. ona se kretala od kuce njenog decka ka prostorijama K.A.T. sestrinstva. i nikad vise nije vidjena. Svedoci su kasnije potvrdili da su videli coveka sa gipsom na nozi kako se muci da ponese torbu u istom tom kraju te noci. Jedna studentkinja je potvrdila da ju je taj covek zamolio da mu pomogne da ponese torbu do njegovog Volkswagena.

Image

Bundijeva serija ubistava po Washingtonu kulminirala je 14. jula otmicom Janice Ott i Denise Naslund iz Lake Sammamish State Parka u Issiaquah, u sred bela dana. Osam razlicitih svedoka su rekli policiji da su tog dana videli zgodnog mladog coveka sa levom rukom u zavoju koji je sebe nazivao "Ted". Pet njih su bile zene koje je "Ted" zamolio da mu pomognu da izvuce camac na naduvavanje iz njegove Bube.
Jedna od njih je cak otisla sa "Tedom" do kola, ali kada je videla da nema ni traga od camca odbila je da mu pomogne. Tri svedoka su potvrdila da su ga videli kako prilazi Janice Ott sa pricom o camcu, i kako zajedno odlaze sa plaze. Nikad vise nije vidjena ziva. Naslundova je nestala bez traga 4 sata kasnije.

Image Image

Detektivi King County-a su uspeli da pribave opis i osumnjicenog i njegovog automobila. Neki svedoci su rekli istraziteljima da je "Ted" sa kojim su se susreli pricao kanadskim akcentom. Uskoro su se flajeri sa opisom pojavili po celom Seattle podrucju.

Image

Posto su videle policijski crtez foto-robota i opis osumnjicenog u lokalnoj stampi i na televizijskim vestima, Bandijeva devojka Meg, inace njegova profesorka psihologije na Washintonskom Univerzitetu, i njegova bivsa saradnica Ann Rule prijavile su ga kao moguceg osumnjicenog. Policija koja je primala i po 200 dojava dnevno nije obratila posebnu paznju na ovu dojavu vezanu za Bandija zato jer je bio odlican student prava i nije se ukalapao u profil.

Bestseler Ann Rule :
Image


Ostaci Janice Ott i Denise Naslund su pronadjeni tek 7. septembra, samo jednu milju od parka. Zajedno sa ostacima devojaka nadjeno je i par kostiju viska, za koje je Bandi neposredno pred egzekuciju potvrdio da pripadaju Georgeann Hawkins. Izmedju 1. i 3. marta 1975. nadjene su lobanje Healyeve, Rancourtove, Parksove i Ballove (ostali delovi skeleta nikada nisu pronadjeni) na planini Taylor, istocno od Issaquaha.
Zato sto Ballova nije bila student i nije nestala iz kampusa nego iz kluba, istrazitelji u pocetku nisu bili uverenja da je i ona jedna od "Tedovih" zrtava. Kasnije su otkrili da je vidjena te noci kada je nestala kako plese u Flejmu sa covekom ciji opis se poklapao sa "Tedovim", ukljucujuci i zavoj na ruci. Godinama kasnije Bandi je tvrdio da je na istom mestu odbacio i telo Donne Manson, ali nikakav trag njenih ostataka nikada nije pronadjen.

Ostaci Janice Ott i Denise Naslund su nestali kada je vrseno preseljenje prostorija King County Medical Examinera. Njihove familije su tuzile King County i dobile po 122,000 dolara odstete.
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 29 Aug 2007, 13:07

Drugi talas ubistava

Bundy je izjavio da nije kriv smeshkajuci se pred kamerama tokom konferencije za shtampu odbacujuci navode optuznice za prvostepeno ubistvo. Te jeseni Bundy se preselio u Utah da se upishe u advokatsku shkolu u Salt Lake Citiju gde je i nastavio da ubija u oktobru. Nancy Wilcox je nestala iz Holladaya, u blizini Salt Lake Citija 2. oktobra.

Image

Wlicox je poslednji put vidjena kako se vozi u Bubi. 18. oktobra Bundy je ubio Melissu Smith, 17-ogodishnju cerku shefa policije u Midvale-u Louisa Smitha. Bundy ju je silovao i zadavio. Njeno telo je nadjeno 9 dana kasnije.

Image

Sledeca je bila Laura Aime, takjodje 17 godina, koja je nestala posto je napustila zurku povodom Halloweena u Lehi, drzava Utah, 31. oktobra 1974. Njene ostatke su nasli kamperi skoro mesec dana kasnije na Dan Zahvalnosti, na obali reke u American Fork Canyonu. Nadjena je gola, pretucena do neprepoznatljivosti, silovana i zadavljena svojom sopstvenom carapom.

Image

U Provou, drzava Utah, 8. novembra 1974. godine Carol DaRonch jedva je izvukla zivu glavu. Tvrdeci da je policajac Roseland iz Murray Police Departmenta, Bundy je prisao DaRonchovoj u trznom centru govorivsi joj kako je neko pokusao da joj obije kola, i zamolio je da podje sa njim do policijske stanice. Ushla je u njegova kola (ali odbovsi da izvrsi njegov zahtev da veze sigurnosni pojas) i tako su se vozili neko vreme dok je Bundy iznenada nije uhvatio za rame pokusavajuci da joj stavi lisice. U borbi Budy je greskom vezao obe lisice za istu ruku.
Onda je zamahnuo shtanglom ali je DaRonchova uspela da je uhvati u vazduhu pre nego shto joj je polomila lobanju. Onda je uspela nekako da otvori vrata i oteturala se na sred autoputa, na taj nacin izbegavshi skoro sigurnu smrt.

The stranger beside me :
Image

prezivela :
Image

Oko sat vremena kasnije, covek cudnog izgleda se pojavio u Viewmont High School u Bountifilu (Utah) gde su ucenici imali dramsku sekciju. Prisao je profesoru glume a onda i ucenici, upitajuci ih oboje da krenu sa njim do parkinga da bi identifikovali neka kola. Oboje su odbili. Profesor glume ga je video ponovo neposredno pred kraj sekcije, ovog puta je tesko disao i imao zadignutu majicu. Jos jedna ucenica je videla coveka medju poslednjim sedishtima teatra. Debby Kent , 17 godina, napustila je ranije predstavu sa obrazlozenjem da mora da pokupi svog mladjeg brata i nikad vise nije vidjena. Kasnije istrazitelji su pronasli mali kljuc na parkingu ispred Viewmont Higha. Tim kljucem su skinute lisice sa ruke Carol DaRonch.

Image

'75 dok je jos pohadjao advokatsku skolu na Univerzitetu u Utah, Bundy je preselio svoje akcije u Colorado. 12. januara Caryn Campell je nestala iz Wildwood Inn hotela u Snowmassu (drzava Colorado) gde je bila na odmoru sa svojim verenikom i njegovom decom. Nestala je negde na potezu od 15-ak metara izmedju vrata lifta i njene sobe. Telo je nadjeno 17. februara.

Image

Sledeca je nestala 15. marta instruktorka skijanja iz Vaila Julie Cunningham, a zatim i Denise Oliverson 6. aprila. Kasnije u zatvoru, Bundy je priznao istraziteljima iz Kolorada da je koristio shtake da bi prisao Cunninghamovoj sa pricom da mu pomogne da ponese skije do njegovih kola. U kolima Bundy ju je onesvestio shipkom i vezao lisicama, i kasnije je zadavio na slichan nacin kao i Georgeann Hawkins.

Image

Lynett Culver je nestala u Pocatello-u (Idaho) 6. maja sa igralishta pored njene srednje shkole. Dok je cekao na izvreshenje smrtne kazne, Bundy je priznao je priznao da je kidnapovao Culverovu i da ju je odveo u sobu koju je iznajmio u blizini Holiday Inn-a. Poshto ju je silovao odvukao je u kupatlilo u kadu, i kasnije se oslobodio njenog tela bacivsi je u reku. Po njegovom povratka u Utah, Susan Curtis je nestala 28. juna. Bundy je priznao njeno ubistvo samo par sekundi pre same egzekucije.Tela Cunninghamove, Culverove, Curtis i Oliverson nikada nisu nadjena.

U medjuvremenu, u Washingtonu, istrazitelji su pokushavali da suze svoju predugacku listu osumnjichenih. Primenom tada inovativne tehnologije za 1975. upotrebili su kompijutere da uporede sve razlichite liste osumnjichenih (skolske prijatelje Linde Healy, one koji su posedovali Volkswagene, etc.) jedne sa drugima, i tako uspeli da sachine listu osumnjichenih koji bi se pojavili na minimum dve odvojene liste. "Theodor Robert Bundy" je bio jedan od 25 ljudi chije se ime pojavilo na cak cetiri odvojene liste, i njegov sluchaj je bio drugi na listi prioriteta za daljnju istragu kada je iz Utah stigao telefonski poziv da je izvrseno jedno hapsenje.
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 30 Aug 2007, 19:33

Hapshenje, prvo sudjenje i bekstvo

Bundy je uhapsen 16. avgusta 1975. u Salt Lake City-u, zato sto nije stao kad ga je policija zaustavljala na putu. Pretragom njegovih kola otkrivena je ski-maska, pajser, lisice, kese za djubre, jedno shilo, i druge predmete za koje je policija posumnjala da su alat za obijanje. Bundy je ostao smiren tokom ispitivanja, objasnjavajuci da mu treba maska za skijanje a da je lisice pronasao u kontejneru.

Image

Utah detektiv Jerry Tomphson povezao je Bandija i njegov Volkswagen sa DaRoncha otmicom i sa nestalim devojkama pa je stoga izvrsio pretres njegovog stana. Tokom pretresa nadjena je broshura Colorado skijashkog centra sa pechatom Wildwood Inn-a gde je Caryn Campbell nestala. Posle pretresa stana policija je dovela Bundija na prepoznavanje pred DaRonchovu i svedoke iz Bountifula. Oni su ga prepoznali kao "policajca Roselanda" i kao coveka koji se setao naokolo te noci kada je Debby Kent nestala. Usledilo je sudjenje od nedelju dana, Bundy je proglasen krivim za kidnapovanje DaRonchove 1. maja 1976. i osudjen na 15 godina u Utah State Prison. Vlasti Colorada su u medjuvremenu podigle optuznicu za ubistva i Bundy je izrucen da mu se i tamo sudi.

Image

DaRonchova svedochi :
Image

7. juna 1977. u toku priprema za saslusanje u vezi slucaja ubistva Caryn Campbell, Bundy je odveden u sud Pitkin County-a u Aspenu. U pauzi saslusanja njemu je dozvoljeno da poseti biblioteku suda, gde je skocio sa prozora na drugom spratu i uspeo da pobegne. U minutima neposredno po njegovom bekstvu Budy je prvo neko vreme trcao a onda opusteno prosetao kroz mali gradic dalje prema Aspenu.

Bundija dovode u sud,
neposredno pre bekstva :
Image

Uspeo je da stigne sve do vrha Aspena a da ga ne otkriju, ali je onda izgubio orijentaciju pa lutao unaokolo po planini, promashivshi tako dve staze koje su vodile do njegove zeljene destinacije, gradica Crested Butte. U jednom trenutku nasao se licem u lice sa chovekom koji je sa pushkom u ruci trazio odbeglog Teda Bundija po planini ali je uspeo da se izvuche iz ove situacije svojim najboljim oruzijem : prichom.

13. juna Bundy je ukrao automobil koga je nasao parkiranog na planini. Odvezao se nazad u Aspen i uspeo bi da pobegne da dva policajca nisu spazila Kadilak sa pokvarenim dugachkim svetlima i zaustavila Bandija. Prepoznali su ga i vracen je u zatvor posle 6 dana u bekstvu.

Posle hapshenja Bandija su odveli u mali zatvor u Glenwood Springsu, umesto da ga odmah vrate nazad u Aspen. Nekako je doshao do turpije i 500 dolara u keshu, posle je tvrdio kako je turpiju nabavio od drugog zatvorenika. Turpijom je isekao rupu u metalnom delu na vratima celije i probio sebi izlaz u prostor iznad celija.

Strazari su dobili dojavu od jednog cinkarosha da se Bundy uzmuvao po svojoj celiji, ali to niko nije proverio. Kada je sudija iz Aspena odluchio 23. decembra da ce sudjenje za ubistvo Caryn Campbell poceti 9. januara 1978. i promenio mesto odrzavanja sudjenja u Colorado Sprigns Bundy je shvatio da mora da izvede svoje bekstvo pre nego shto ga prebace iz Glenwood Spring zatvora.

30. decembra 1977. kasno nocu Bundy se obukao toplo i postavio gomilu knjiga ispod svog cebeta da bi izgledalo kao da spava. Provukao se kroz rupu koju je napravio i onda ushao u steshnjen prostor iznad celija. Otpuzao je tachnog iznad mesta gde se nalazila svlachionica za strazare. Spustio se u prostoriju i lagano izashao na glavna vrata.

Bundy je konachno opet bio slobodan, ali bio je bez kola u sred zaledjenog Colorada nocu a sneg je padao sve jache. Ukrao je jedna kola ali su se zaglavila u snegu u planinama. Bio je u bezizlaznoj situaciji u sred nedodjije a pochinjala je i oluja kada ga je srecom pokupio jedan vozac i odvezao do Veila. Odatle je uhvato autobus za Denver i u 8 i 55 ujutru seo na let za Chikago. Strazari u Glenwoodu nisu primetili da ga nema sve do podneva 31. decembra 17 sati posle bekstva a u to vreme Bundy je vec bio na sigurnom u Chikagu.
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 31 Aug 2007, 09:40

A sada neshto najgore shto sam ikada gledao , klip traje chiitavih 16 minuta i ukoliko uspete da odgledate barem 8 minuta ja vam skidam kapu, ma kakvi osam evo samo prvih 4 i nece vam biti dobro :
Specijalno bi preporuchio ovaj film svim vernicima koji tripuju da Bog postoji, jer posle gledanja ovog filma znacete ne da ne postoji nego da nema ni Boga a ni Djavola, a da je chovechanstvo zapravo jedino ZLO na ovoj planeti (HUMANITY iS THE DEVIL) i stoga ga treba kompletno obrisati, i to bez milosti, bez traga da je ikad ishta postojalo :

ZLO nad ZLOM svih ZALA !!!

Checheni ubijaju 6-oricu Ruskih Vojnika (Shkorpini su "mece dobrice" za ovo zlo verujte mi), i posle gledanja ovog ZLA imao sam zelju zarku ili da se ubijem ili da ubijem nekog. Znachi upozoravam vas smuchice vam se zivot ukoliko ovo budete odgledali i ne samo zivot nego i sve shto ima veze sa ratom i bilo chime slichnim...ja mislim da nema trenutno na svetu goreg snimka od ovoga osim naravno u privatnim SNUFF kolekcijama :( :cry: :(
It's terrible. You can see him passing out 15 seconds after they start cutting (yes, I counted).
But the most terrible part is that you can see him "wake up" again (you can clearly see expression of pain on his face again) after 33 seconds from the first cut.
TERRIBLE!!

links fixed below

http://rapidshare.com/files/48569573...99.part1.rar

http://rapidshare.com/files/48574331...99.part2.rar

http://rapidshare.com/files/48575901...99.part3.rar
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

Post Reply