Čudovišta - stvarnost ili legende?

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Čudovišta - stvarnost ili legende?

Post by old school fan » 02 Jul 2007, 21:55

Pošto je ovo sajt o hororu, čudovišima i takvim stvarima, šta kažete na ovo - stvarnost ili mit?

- priznajem da su neke slike očito montaža ali neke opet zgledaju stvarno

http://www.youtube.com/watch?v=x7UF9TPk ... ed&search=

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Jul 2007, 22:14

Odgledah do kraja, pa mogu vjerovati u ove morske živine, jer zasigurno ima svačega duboko dole, ali ovo sve drugo je smiješno. Ok Fugly dog je stvaran (bio) :D

old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Post by old school fan » 02 Jul 2007, 22:26

Mene najviše kopka onaj div s početka i sirene.
Inače potakla me ona pričica o divovskoj lignji sa komentara od ralja. A kad smo kod morskih pasa i morskih nemani navodno ........

http://www.youtube.com/watch?v=RTKzrVv7I_o

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 03 Jul 2007, 09:54

Zanimljivo...vjerujem da zbilja ovih morskih živina ima dosta...za ostalo...ne znam...

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 03 Jul 2007, 10:22

Ne vjerujem u onu divovsku mačku kao ni u sirene a ni u Sasquatcha, ove morske stvari su moguće, a onaj demon iz šume je ozbiljno bio uhvaćen kamerom i mislim da on nije neka obična životinja...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 03 Jul 2007, 11:00

jigsaw wrote:Ne vjerujem u onu divovsku mačku
to je definitivno zajebancija, bilo čak i u nekim našim novinama (mislim Novom Listu) kao jedna od urbanih legendi=montaža...

old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Post by old school fan » 03 Jul 2007, 14:24

A što kažete na snimku navodno kamerom uhvaćena megalodona?

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 03 Jul 2007, 22:36

istina...vjerujem svemu
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 04 Jul 2007, 00:30

old school fan wrote:A što kažete na snimku navodno kamerom uhvaćena megalodona?
Kao prvo to je kitopsina
(čak se i po pokretima vidi...tj. mlako se kreće) nije agresivan ali za narasti i do kojih 12 metara; hrani se planktonom

Vjerujem da ima džinovskih lignji dužine i do 50 m....
Vjerujem da ima nekih živina u đunglama gdje ljudska noga još nije kročila...
Ona džinovska mačka je najobičnija fotomontaža i jedna od najvećih podvala prošle godine....
Sasquatch vjerujem da postoji jer je to samo Kanadsko/Američka verzija Jetija....zajebite što kažu bijelci...ima dokaza i kod šerpa i kod američkih Indijanaca, a oni su bili ljudi koji nisu baš izmišljai takve stvari....

Imam misao već 20 godina da napišem knjigu o stvarnim čudovištima i sakpuljam informacije o njima već toliko godina da sam napunio 5 kutija članaka, i 10 kutija knjiga... no ja ne bih pisao o svakavim pizdarijama tipa:

NLO - svjedoci vidjeli neku točkicu na nebu i sl...i inače su se već sve priče izlizale...
Jezerska čudovišta - opet isto sve već viđeno i svi se već ponavljaju...
Duhovi - većina stvari vrlo vrlo dosadna, uz koju posebnu iznimku (kojih je opet vrlo vrlo malo)
Jetiji - i ostale čovjekolike dosade...
time neka se bavim Marti Misterija :P :P

Mene zanimaju stvari poput:

Colossal Squid (Mesonychoteuthis hamiltoni)
Megalodon Carcharodon megalodon
Tsavo maneaters lions
Andrewsarchus mongoliensis
i slične stvari...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 04 Jul 2007, 10:06

Ima ko knjigu o takvim stvorenjima knjiga se zove Kriptozoologija.Ja je imam i u 300 i nešto stranica super opiše svaku vrstu tih bića, od jezerskih čudovišta, do kopnenih, pa i čak afričkih zmajeva i crva u Mongoliji.

User avatar
Dahmer
Posts: 95
Joined: 24 Jun 2007, 11:49

Post by Dahmer » 04 Jul 2007, 20:27

old school fan wrote:Mene najviše kopka onaj div s početka i sirene.
Inače potakla me ona pričica o divovskoj lignji sa komentara od ralja. A kad smo kod morskih pasa i morskih nemani navodno ........

http://www.youtube.com/watch?v=RTKzrVv7I_o
to nije megalodon...vidi se po obliku njuške...
Laurie: What's the boogeyman?
Dr. Sam Loomis: As a matter of fact... that was.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 04 Jul 2007, 20:38

jigsaw wrote:Ima ko knjigu o takvim stvorenjima knjiga se zove Kriptozoologija.Ja je imam i u 300 i nešto stranica super opiše svaku vrstu tih bića, od jezerskih čudovišta, do kopnenih, pa i čak afričkih zmajeva i crva u Mongoliji.
hm, tko je pisac? Probati ću pronaći u knjižnici ako ima prijevod.
Michel puši karu.

evil necrofil
Posts: 8
Joined: 01 Jul 2007, 19:22

Post by evil necrofil » 04 Jul 2007, 21:34

vjeujem da postoje ove sirene i ovi u vodi...vanzemaljci siguro postoje,mislim...glupo je da smo samo mi u cijeeeeeellllloooommm svemiru sami...a za ove ostale gluposti...ko one macke,ne znam bas!

old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Post by old school fan » 04 Jul 2007, 21:37

john_constantine wrote:
jigsaw wrote:Ima ko knjigu o takvim stvorenjima knjiga se zove Kriptozoologija.Ja je imam i u 300 i nešto stranica super opiše svaku vrstu tih bića, od jezerskih čudovišta, do kopnenih, pa i čak afričkih zmajeva i crva u Mongoliji.
hm, tko je pisac? Probati ću pronaći u knjižnici ako ima prijevod.

-ja imam isto knjigu o kriptozoologiji, neznam da li se radi o istoj knizi ali kod mene je pisac Karl S. McEwan :shock:

-dobro ajde možda nije megalodon, ali me je prevarilo to što je izgledao tako ogromno usporedno sa drugim morskim psima. Navodno da bi megalodon mogao biti dugačak i do 30 m, barem sam tak ćuo :roll:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 05 Jul 2007, 05:11

Znanstvenici kažu oko "40 - 60 feet long"...pa sad ti računaj :wink:

Knjiga je:
Karl S. McEwan - Kriptozologija (ima je svaka bolja gradska knjižnica, hrv. prijevod)
- inače ime pisaca je pseudomim jer je pizac zapravo iz Srbije - on sam je priznati srpski kriptozolog
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply