You Won't Be Alone (2022)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

You Won't Be Alone (2022)

Post by Michel » 06 May 2022, 06:06

Drama, Horror
Image

Imdb
Wiki

Director: Goran Stolevski
Writer: Goran Stolevski
Stars: Noomi Rapace, Alice Englert, Anamaria Marinca

Deadline je opisao premisu filma kao "Smješten u izolirano planinsko selo u Makedoniji iz 19. stoljeća, film prati mladu vješticu koja je ostavljena da podivlja u šumi. Znatiželjna o životu kao čovjeka, ona slučajno ubija seljaka u selu, a zatim uzima njezin oblik da vidi kakav je život u njezinoj koži. To rasplamsava njezinu duboko usađenu znatiželju da iskusi život unutar tijela drugih. Vješticu glume različiti glumci, a film uključuje ​​stari makedonski dijalekt.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: You Won't Be Alone (2022)

Post by Michel » 06 May 2022, 06:06

Ovo zvuči i izgleda dobro. Uvijek sam za ovakve folk horore.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: You Won't Be Alone (2022)

Post by Michel » 10 Feb 2023, 00:26

You Won't Be Alone (2022) - evo jednog makedonskoh horora o vješticama. Ovo je nekakvi folklorni horor u artističkom izdanju. Film prati jednu malu bebu koja je začarana od strane jedne vještice koja i izgleda jako ružno (kao da je sva spaljena) i na 16. rođendan ta djevojka postaje vještica tako što joj narastu kanđže te krene ubijati zajedno sa tom starijom vješticom. Ubrzo shvaća da to nema smisla i želi biti samo čovjek pa se tako shapeshifta u različite ljude kako bi doživjela ono što ljudi doživljavaju. Uglavnom, nije baš tako dobro bilo. Pomalo dosadno, iako tematika mi je zanimljiva ali ne znam fali mi dosta toga. 5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply