Danza macabra (1964)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Danza macabra (1964)

Post by Michel » 01 Apr 2016, 03:03

Image

Imdb
Wiki

Directors: Sergio Corbucci (as Gordon Wilson Jr.), Antonio Margheriti (as Anthony M. Dawson)
Writers: Sergio Corbucci (screenplay) (as Gordon Wilson Jr.), Sergio Corbucci (story)
Stars: Barbara Steele, Georges Rivière, Margrete Robsahm

A writer accepts a bet that he cannot spend the night alone in a haunted castle on All Soul's Eve. Once night falls at the castle, several who had been murdered therein return to life, reliving their deaths and seeking to kill the writer for his blood in a vain attempt to stay alive beyond that one night. Barbara Steele, as one of the living dead, tries to aid his escape from the castle.


SpoilerShow
Image
SpoilerShow
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 01 Apr 2016, 03:04

Danza macabra (1964) - nabavio sam si knjigu Italian Gothic Horror Films, 1957-1969 od Roberta Curtia. Izdana je prošle godine i po naslovu se radi o talijanskim gotičkim hororima u tom razdoblju kako piše gore. Nisam se još detaljno posvetio knjizi, ali budem. Pročitao neke stvari o par naslova uključujući ovaj. Uglavnom, ovaj film će mi biti dobar uvod u talijanske gotičke horore kojima ću se kroz nekoliko mjeseci posvetit u nekom idućem maratonu.

Ovo je mogao biti odličan horor. Prvih 40-ak minuta je čista perfekcija. Stvarno, rijetko se viđa ovakav spoj napetosti, atmosfere i gotike. Radi se o novinaru koji u jednom selu od par seljana čuje za taj dvorac za kojeg kažu da nastanjuju duhovi, a novinar naravno ne vjeruje u to pa ide prema tom dvorcu. Polako ulazi kroz velika vrata u dvorište i skroz do dvorca sa bakljom ulazi u mračne prostorije dvorca. Čuje se svako škripanje, ma ono uživancija. Tamo nailazi na jednu prekrasnu žensku koju glumi Kraljica vriska, Barbara Steele. Prirodna ljepotica i nevjerojatna pojava. Kako film odmične prema kraju, gubi se ta napetost iako misterija i pitanja rastu. Malo mi je zasmetalo
SpoilerShow
što on vidi duhove i kako su se ubojstva dogođala iako zanimljivo i nikad do sad nisam nešto slično vidio da živa osoba vidi duhove na taj način.
Uglavnom, nije mi sjela ta tragična ljubavna priča, ali sveukupno svakom preporučujem, pogotovo radi prvih 40-ak minuta.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply