Possession (1981)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Possession (1981)

Post by Michel » 29 May 2014, 13:37

http://www.imdb.com/title/tt0082933/

During a secretive business trip away, Mark learns that his wife Anna is growing restless in what he believed was their happy marriage. Upon his return home, he learns from her that she wants a divorce. They both go through a series of different emotions related to their situation, Mark's which is generally obsessive about learning why Anna, who he still loves, wants the divorce, and Anna's which is generally increasingly histrionic in getting away from Mark. Caught in the middle is their infant son Bob, who Mark uses as a gage to Anna's mental state. Anna states that her want for the divorce is not because of another man, but Mark finds out that Anna has a lover named Heinrich. In the meantime, Mark also meets Bob's teacher Helen, who looks exactly like Anna, but is her polar opposite in temperament. Starting a relationship with Helen lessens his obsession with Anna. But as Mark and Anna's encounters together reach more emotional and violent levels, Mark, with help of a private ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Possession_%281981_film%29

TRAILER: http://www.youtube.com/watch?v=CTB15PPtMyA

Image
SpoilerShow
Image
SpoilerShow
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

EUROPSKI HORORI

Post by Michel » 29 May 2014, 13:38

Possession (1981) - ok, da malo duboko udahnem. Što je bilo ovo? :lol: :lol: jedan od najčudnijih filmova koje sam pogledao. Zulawski je redatelj i sam je rekao da je sve alegorija. Alegorija za seksualnost, brak, ludilo koje film posjeduje. E sad, kako objasniti neke stvari koje mi jesu jasne, ali neke i nisu. Tu ima Cronerberga, ima i Lyncha, a i ima Polanskog i njegovog horor klasika Repulsion. I naravno, doppelgangeri zaokružuju cijelu priču. Sam Neill je uvijek bio u redu glumac, ovdje je dao sve od sebe kao i onaj njezin ludi ljubavnik. Ali predivna, zaista predivna Isabelle Adjani je ta koja krade film. Impresivno je ono što je napravila. Ne mogu vjerovat koliko ovaj film ima pamtljivih scena. Ova scena mi je najjača http://www.youtube.com/watch?v=at7E9F6D7EA usrao sam se jer je toliko vrištala da mi je bilo dosta uznemirujuće, a to je bilo nekakav flashback. Kako film, postaje sve više gadljiv i konfuzniji, ali da vidimo jesam li ga shvatio
SpoilerShow
Sam Neill je mentalno lud dok je ova opsjednuta. Pa onda kad Neillov lik upoznaje onu novu žensku s kojom se upušta u vezu, ista je kao njegova žena, a Isabelle Adjani zbilja glumi dva lika. Kao i Sam Neill na kraju. Tako Neillov lik zamišlja idealnu ženu koja sve radi za njega. A na kraju kad se ono čudovište pretvori u istog Sam Neilla, tako ona zamišlja svojeg idealnog muža. A čudovište je stvorila vjerojatno ona iz bijesa ili pobačaj. Ma ne znam. Ima toliko toga od duboke psihološke analize do svačega.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: EUROPSKI HORORI

Post by Victor Crowley » 01 Oct 2014, 14:27

Jedan od najboljih filmova što sam pogledao u zadnje vrijeme. Gluma, atmosfera, priča, ma sve za 5! Totalna totalna preporuka.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Possession (1981)

Post by filmofil » 01 Oct 2014, 15:03

čudan film, trebalo je vremena da mi se slegne i da ga shvatim. sada se ne sjećam baš detalja, ali znam da mi je jedina zagonetka na kraju ostao onaj čovjek s rozim čarapama. nisam shvatio njegovu ulogu u svemu i zašto je toliko značajan. ovo je baš film koji treba pogledati 2 puta. prvi put da ga osjetiš, drugi put da ga analiziraš.

inače, uloga ko stvorena za isabelle adjani i njezin hladniji stil glume. inače me nervira, ali ovdje je imala ulogu isklesanu za sebe.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Possession (1981)

Post by Decadentor » 25 Feb 2016, 03:36

Odlican film, i kao horror i kao psiholoska drama. Taman tempiran kako treba, ne prespor, ne prenabrijan, glavni akteri su muz i zena u bracnoj krizi, sa kojom se suocavaju preko ludila, ljubomore, te nekih "nelogicnih" postupaka. Neznam sta da jos kazem a da nije receno ili da ne spoilam 8/10
Definitivno preporuka
Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Possession (1981)

Post by boyko » 25 Feb 2016, 22:19

sad i mene zanima :D pogledat će se
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Possession (1981)

Post by Asfodel » 25 Feb 2016, 22:49

kult i must watch
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply