The Dark (2005)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Dead_Child
Posts: 61
Joined: 05 Aug 2010, 23:21

The Dark (2005)

Post by Dead_Child » 01 Jan 2014, 11:35

Nisam vidio da postoji topic za ovaj film. :)

Image

In mourning over the tragic drowning of their daughter Sarah, James and Adèle are visited by Ebrill, a young girl who claims she died 60 years ago ... and bares a startling resemblance to Sarah.

http://www.youtube.com/watch?v=SWXSkG6JqkA


Nadam se da ga je netko pogledao pošto je poprilično star, pa da ga malo prokomentiramo.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: The Dark (2005)

Post by GreenHornet » 06 Jan 2014, 11:52

Dobar.
Imamo stvarno predivan krajolik i lokaciju,tipicno za filmove sa radnjom na "Otoku".Inace, cijelo vrijeme je vrlo mracan sa zanimljivom tematikom iz predajama i mitologije zitelja Walesa.Na trenutke vrlo jeziv ugodaj i par jezivih scena sa flashbackom iz proslosti.Sve ostalo je moglo puno bolje-prica mi je malo klimava, a kad se radnja pocne odvijati na "drugom svijetu" slijedi nagli pad.Dio filma koji je trebao biti najbolji je meni dosadnjikavo napravljen,bez imalo dinamike i napetosti. Na kraju imamo solidan twist.
6/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: The Dark (2005)

Post by Victor Crowley » 21 May 2014, 09:35

Hmmm.. Očekivao sam više ali sve u svemu film nije loš. Prednosti su otok, Wales, drevna religija Walesa koja ipak nije baš najbolje dorečena ali ajd.. Dosadnih dijelova ima. Prije svega tu mislim na bezvezno trošenje vremena na dosadnjikavu glumu kod dosadnih karaktera. No ajd, vrijedilo je pogledat.

Post Reply