Diabel (1972)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Diabel (1972)

Post by Decadentor » 24 Nov 2012, 06:14

Image

During the Prussian army's invasion to Poland in 1793, a young Polish nobleman Jakub is saved from the imprisonment by a stranger who wants in return to obtain a list of Jakub's fellow conspirators. Following his mysterious saviour across the country, Jakub sees the overall chaos and moral corruption including his father's death and his girlfriend's betrayal. Being apparently demented by what he has seen, he commits a number of seemingly motiveless and gory killings.

Director: Andrzej Zulawski
Writer: Andrzej Zulawski

Cast: Andrzej Seweryn, Jerzy Trela, Grazyna Dylag

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt0095012/?li ... 6375795489

Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ATMOSFERIČNO LJETO

Post by Michel » 31 Jul 2015, 13:20

Diabel (1972) - od Zulawskog sam pogledao samo Possession http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 02#p339902 i vidio sam odmah da je stvorio svoj vlastiti stil pa sam nekako očekivao da će ovaj film isto biti bizaran i jako nepovezan. Bio je, samo što alegorija na seksualnost je ovdje jača. Radi se o Jakubu, tipu koji živi u 18. stljeću među tadašnjom elitom i svi oni cijelo vrijeme govore da je lud, ali vidimo da i ta elita nije baš čista pa se postavlja pitanje je li on lud, ili svijet u kojemu živi. Film je odlično snimljen, lokacije predivne uglavnom 90% vremena među brdima, šumom, snijegom. Film nije strašan, nije jeziv, nije gadljiv, ali je uznemirujuć na više razina. Ima i tu dosta metafore, neke scene su stvarno za pamćenje. Nije jedan od onih filmova koji se može gledati samo tako, ali mi je jako dobar i zavolio sam taj svijet koji Zulawski gradi.

8========o/8==========o (8/10)

Dec, jesi pogledao?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Diabel (1972)

Post by Decadentor » 01 Aug 2015, 01:36

Naravno da sam gledao, ne bih otvarao topic da nisam :D Iako se ne sjecam tocno kako je zavrsio, u biti ni prie se vise ne sjecam no fragmenti su mi urezan u pamcenje.
No posession mi se predugo kiseli, no cuo sam da je jako dobar.
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Diabel (1972)

Post by Asfodel » 02 Aug 2015, 18:44

Ja sam počela gledati i zaboravila dovršiti, ovo je dobar podsjetnik
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply