Insensibles aka Painless (2012)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Insensibles aka Painless (2012)

Post by Salvador » 10 Oct 2012, 23:07

ImageImage

Španjolski horor triler redatelja i ko-scenarista Juana Carlosa Medina o muškarcu koji sa samo manjim ozljedama izađe iz stravične automobilske nesreće, te u potrazi za svojim biološkim roditeljima doznaje da je bio dio bizarnog experimenta koji su se 60-ih godina vršili nad djecom koja uopće ne osjećaju bol! Zaplet se čini dovoljmno zanimljivim, pa čak bih se usudio reći i “originalnim”, a trailer obećava pomalo creepy atmosferu.. Španjolska premijera ovoga filma je održana 01.kolovoza 2012., a francuska svega par dana kasnije, 10. kolovoza. Film će također biti prikazan na Toronto International Film Festivalu 2012.

http://www.youtube.com/watch?v=M2aQMozZ_mg

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Insensibles aka Painless (2012)

Post by Salvador » 21 Mar 2013, 07:49

Malo sam se razočarao s filmom. Nije loš, ali nije ni nešto dobar. Atmosfera u filmu je dosta dobra, a cool mi je i ustanova u kojoj se nalaze ta djeca. Naime, flm je negdje od polovice skrenuo nekim drugim tijekom koji mi se nije baš sviđao, a i sam kraj filma mi je bezveze.
Problem je što se film svodi na potragu za koštanom srži, a djeca su pala u drugi plan.
P.S.
Film pa skoro da i nema veze s hororom, više je neka misteriozna drama s elementima horora i fantastike.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Insensibles aka Painless (2012)

Post by popayy » 21 Mar 2013, 20:58

Zainteresiran. Ti Španjolci zbilja imaju žicu za napetije filmove.

Post Reply