Scream and Scream Again (1970)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Scream and Scream Again (1970)

Post by elrania » 22 Sep 2011, 02:50

Image


IMDB

TRAILER


Director: Gordon Hessler

Writers: Christopher Wicking (screenplay), Peter Saxon (novel)


Cast:
Vincent Price ... Dr. Browning
Christopher Lee ... Fremont
Peter Cushing ... Major Heinrich Benedek
Alfred Marks ... Detective Supt. Bellaver
Michael Gothard ... Keith


Storyline:
A serial killer, who drains his victims for blood is on the loose in London, the Police follow him to a house owned by an eccentric scientist.


SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Scream and Scream Again (1970)

Post by elrania » 22 Sep 2011, 03:00

meni je zaista neizmjerno drago da postoje filmovi gdje se pojavljuju price, lee i cushing u bilo kojoj kombinaciji, a još mi je draže vidjeti ih svu trojicu, no svi oni na okupu jedva da mi čine ovo ostvarenje po ičem posebnim vrijednim pohvale.
cushingovu ulogu ni ne razumijem, kao ni cijeli seting koji je s njim povezan, kao ni sve radnje i aktere povezane s tim i takvo što je, sigurna sam, poprilično srozalo smisao i kvalitetu filma. ljuti me pomalo što se uopće takvo što traljavo i nepotrebno radilo i što se nije malo jače posvetilo onom bitnijem umjesto da se razvlačilo gdje ne treba.
doduše, ta razvlačenja su rezultirala boljim upoznavanjem s nekim likovima koji su odigrali svoje uloge jako dobro, čak nabacili osmjeh na lice tu i tamo, ali je također došlo do stvaranja skoro pa odvojene priče. ovo bih naglasila, jer takvih je bilo nekoliko i sve to zajedno smiksano nije baš ispalo najveselije.
sva sreća da je price opet bio umiljat, cushing kujast i lee prezgodan :rolleyes: . da nema toga, jao. :lol:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Scream and Scream Again (1970)

Post by elrania » 22 Sep 2011, 15:35

ajd, još jedna odlična stvar u filmu (scena od 5:35 do 6:30) :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=5z5Byr7GFO0

Post Reply