Theatre of Blood (1973)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Theatre of Blood (1973)

Post by elrania » 18 Sep 2011, 18:54

Image


IMDB

TRAILER


Director: Douglas Hickox

Writers: Anthony Greville-Bell (screenplay), Stanley Mann (idea), ...


Cast:
Vincent Price ... Edward Kendal Sheridan Lionheart
Diana Rigg ... Edwina Lionheart
Ian Hendry ... Peregrine Devlin
Harry Andrews ... Trevor Dickman


Storyline:
Edward Lionheart (Vincent Price) stars as an actor overlooked for a critics' acting award, despite producing a season of Shakespeare plays. After confronting the Critics' Circle, an attempted suicidal dive into the Thames results in Lionheart being rescued by your typical paraffin/meths/turps swigging tramps. Lionheart then (presumed dead) exacts his grizzly, and quite amusing revenge on the critics who denied him his finest hour.

SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Theatre of Blood (1973)

Post by elrania » 18 Sep 2011, 18:57

jedna od najboljih mu uloga i svaka mu čast na ovakvom pojavljivanju! uživala sam kroz cijeli film, ostala oduševljena priceovim transformacijama i tubo teatralnošću svakog njegovog nastupa te grotesknim ubojstvima koja mi nadmašuju čak ona u the abominable dr. phibes.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Theatre of Blood (1973)

Post by Jane Doe » 19 Sep 2011, 15:27

izgleda mi jako dobro i ovaj i dr. phibes, morat ću jednom odvojit vremena i odgledat ih :D
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Theatre of Blood (1973)

Post by elrania » 19 Sep 2011, 15:55

moraš sve pogledat! :D

evo, meni je ovaj zbilja predobar i uz phibesa, masque of the red death, pit and the pendulum i the house of usher, po mom, spada u njegova najbolja ostvarenja.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Theatre of Blood (1973)

Post by john_constantine » 19 Sep 2011, 16:21

elrania wrote:jedna od najboljih mu uloga i svaka mu čast na ovakvom pojavljivanju! uživala sam kroz cijeli film, ostala oduševljena priceovim transformacijama i tubo teatralnošću svakog njegovog nastupa te grotesknim ubojstvima koja mi nadmašuju čak ona u the abominable dr. phibes.
u, super. Radnja djeluje zanimljivo, a i volim takve horore koje su povezane s kazalištem.
Michel puši karu.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Theatre of Blood (1973)

Post by Jane Doe » 07 Nov 2011, 07:27

ima već da sam ovo gledala, ali nikako komentirat :oops:
super film sa dinamičnom radnjom, odlično osmišljenim ubojstvima i krajem.
postajem fan Price-a :mrgreen:
Image

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Theatre of Blood (1973)

Post by GreenHornet » 25 Apr 2015, 15:49

Dosta dobar.
Vincent Price opet briljira. Ovu njegovu ulogu bi svrstao u top 5, sto se opusa doticnog tice. Sami lik takoder odlican- genijalan, ali u isto vrijeme i totalno poremecen i okrutan. Killovi su sasvim dobri, neki vise, neki manje, brutalnost je vise nego solidna, ima tu nesto i crnog humora, sto je plus. Pred kraj jako dobar twist, kojeg osobno nisam ni blizu predvidjao. Takoder par upecatljivih scena gdje je vrhunski prikazano ludilo glavnog villiana. O shemi po kojoj idu ubojstva necu puno da ne spoilam- ali jako zanimljivo svakako. Lokacije su na trenutke bas jezive, pogotovo uz pojavu pratnje villiana.
Nazalost, ima poprilicno gresaka i nelogicnosti. Pogotovo kod situacija koje su dovodile do ubojstava. Poprilicno nerealno na trenutke. I mogli su ga komotno skratiti 10 minuta, na trenutke je dosadnjikav.
7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply