The Abominable Dr. Phibes (1971)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by elrania » 21 Sep 2010, 17:10

Image

TRAILER - za one koji baš žele, jer ima nekih spoilera

IMDB



Director: Robert Fuest

Cast:
Vincent Price ... Dr. Anton Phibes
Joseph Cotten ... Dr. Vesalius
Hugh Griffith ... Rabbi
Terry-Thomas ... Dr. Longstreet
Virginia North ... Vulnavia
Peter Jeffrey ... Inspector Trout

Storyline:
Doctors are being murdered in a bizarre manner: bats, bees, killer frog masks, etc., which represent the nine Biblical plagues. The crimes are orchestrated by a demented organ player with the help of his mute assistant. The detective is stumped until he finds that all of the doctors being killed assisted a Dr. Vesalius on an unsuccessful operation involving the wife of Dr. Phibes, but he couldn't be the culprit, could he? He was killed in a car crash upon learning of his wife's death...


Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by elrania » 21 Sep 2010, 17:16

vrijeme je da se i ovaj film nađe među mnoštvom.

riječ je o fantastičnom miksu krimića i lagane horor tematike s odličnim priceom u ulozi zlobnog masterminda.
priča je zasnovana na dirljivom događaju koji pada u drugi plan zbog zanimljivih ubojstava i ispreplitanja likova prije i poslije zločina.
dosta je drugačiji od većine priceovskih filmova koje sam gledala, a opet ima onu njegovu neizbježnu čarobnu notu.

vjerujem da svatko može pronaći nešto sebi zanimljivo u ovom filmu, jer kao što sam rekla, u pitanju su i krimić i drama i horor, a ima i malo crnog humora. :)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by john_constantine » 21 Sep 2010, 17:30

Da, Saw je ukrao ideju iz završne genijalne scene. A film mi je bio preodličan. Originalna priča i ideja, maštovita i originalna ubojstva, vrhunski Vincent Price, radnja kako napreduje, odlična završnica, i motiv tog ludog masterminda. Šteta što je nastavak nešto slabiji i pomalo dosadniji, ali može se pogledati.

citiram sebe
sjajan i originalan horor 70 - tih. Originalne jezovite scene smrti, originalna ideja o kletvi, nenadmašivi Vincent Price kao Dr. Phibes, sjajna završnica otkrivanja vlastitog lica, odlična gluma, komični policajci, i odličan završetak. Film traje sat i pol, ali sve to brzo preleti uz čisti užitak u odličnim scenama smrti, i glavnog lika. A i pretposljednja kletva, ah... vidi se otkud je Saw dobio inspiraciju za svoj film. 5/5
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by elrania » 21 Sep 2010, 17:36

eh, da, istaknula bih kraj kao jedan od boljih koji sam vidjela. baš je divno okončan film.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by remike2 » 21 Sep 2010, 18:01

Ovo će se definitivno gledati, ide na listu za skidanje. :D
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by kraykulla » 22 Sep 2010, 18:02

kao veliki fan vincent pricea imam ovo i nastavak također.što reći?ne spada mi među najveće priceove uratke ali da je legenda jest.
cijeli film ne govori tj.ne otvara usta samo je snimljen ili razmišlja glasno glumi izrazima lica,ma legenda jedan od bogova horor žanra.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by Info » 29 Sep 2010, 00:55

kraykulla wrote:kao veliki fan vincent pricea imam ovo i nastavak također.što reći?ne spada mi među najveće priceove uratke ali da je legenda jest.
cijeli film ne govori tj.ne otvara usta samo je snimljen ili razmišlja glasno glumi izrazima lica,ma legenda jedan od bogova horor žanra.
Rekao bi da je i najveći horor glumac makar ima bome dobru konkurenciju. Lee, Cushing, Lugosi pa i Cambell donekle
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by Andrej » 29 Sep 2010, 02:41

Info wrote:
kraykulla wrote:kao veliki fan vincent pricea imam ovo i nastavak također.što reći?ne spada mi među najveće priceove uratke ali da je legenda jest.
cijeli film ne govori tj.ne otvara usta samo je snimljen ili razmišlja glasno glumi izrazima lica,ma legenda jedan od bogova horor žanra.
Rekao bi da je i najveći horor glumac makar ima bome dobru konkurenciju. Lee, Cushing, Lugosi pa i Cambell donekle
Vincent Price je mnogo više od glumca. On je legenda žanra u svakom smislu. Čovek može šta god da misli o njemu, ali kad čuješ kako recituje "The Raven" od Edgar Allen Poa, možeš samo da ućutiš, zatvoriš oči i ludilo počinje.....
We're all mad here...

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by Sammy » 11 Jan 2013, 15:47

The Abominable Dr. Phibes (1971) - Jako dobra ideja o ubojstvima, savršena atmosfera, glazba, Dr. Phibes odličan, kako je samo Price to majstorski odglumio, bez izgovorene riječi, svaka čast. - 9/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by john_constantine » 11 Jan 2013, 20:54

da, šteta što je nastavak više manje podbacio, makar vrijedi pogledati samo radi glavnog lika.
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by Wendigo » 20 Jan 2013, 15:35

ovo se večeras gleda.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: The Abominable Dr. Phibes (1971)

Post by GreenHornet » 14 Apr 2014, 13:18

Konacno odgledao ovaj kultni horror.Vrlo dobar!
Film obiluje bizarnim i bolesnim scenama, ubojstva su jako dobra, neka poprilicno brutalna i sokantna. Doduse, za par njih malo je naivno napravljeno, kako je do njih doslo.Ugodaj od samog pocetka je takav da ga je tesko opisati,ali bas ima "ono nesto" u scary smislu! Sto se uloge Vincenta tice- mozda i najbolja u njegovoj bogatoj karijeri! Zaista briljira, bez da jednu rijec progovori! Sam lik odlican takoder, pravi onaj tragicni villian! Njegova pomocnica takoder odlicna! Pred sami kraj imamo twist oko glavnog lika, ta je scena takoder sokantna bar meni.Uz to je plus lik glavnog istrazitelja-jako simpatican i smijesan, a opet dobar u svome poslu. Doduse, sama prica ima nekih rupa, te su glavni motiv mogli malo doraditi.
TOPLA PREPORUKA!
8/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply