Tales from the Crypt (1972)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Tales from the Crypt (1972)

Post by elrania » 17 Sep 2010, 17:31

Image

Tales from the Crypt is a British horror movie, made in 1972 by Amicus Productions. It is an anthology film consisting of five separate segments, based on stories from EC Comics. Only two of the stories, however, are actually from EC's Tales from the Crypt. The reason for this, according to Creepy founding editor Russ Jones, is that Amicus producer Milton Subotsky did not own a run of the original EC comic book but instead adapted the movie from the two paperback reprints given to him by Jones. The story "Wish You Were Here" was reprinted in the paperback collection The Vault of Horror (Ballantine, 1965). The other four stories in the movie were among the eight stories reprinted in Tales from the Crypt (Ballantine, 1964).


TRAILER

IMDB


Director: Freddie Francis

Cast:
Joan Collins ... Joanne Clayton (segment 1 "And All Through The House")
Peter Cushing ... Arthur Edward Grimsdyke (segment 3 "Poetic Justice")
Roy Dotrice ... Charles Gregory (segment 4 "Wish You Were Here")
Richard Greene ... Ralph Jason (segment 4 "Wish You Were Here")
Ian Hendry ... Carl Maitland (segment 2 "Reflection of Death")
Patrick Magee ... George Carter (segment 5 "Blind Alleys")
Nigel Patrick ... Maj. William Rogers (segment 5 "Blind Alleys")
Robin Phillips ... James Elliot (segment 3 "Poetic Justice")
Ralph Richardson ... The Crypt Keeper

Plot: Five people are trapped in a crypt and are shown their futures by the evil cryptkeeper. They are given the option of avoiding their fates - by avoiding living out the rest of their lives.


Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Tales from the Crypt (1972)

Post by elrania » 17 Sep 2010, 17:33

odlično, zanimljivo, maštovito, apsolutno vrijedno gledanja!
3. priča mi je bila savršena i još me uspjela rasplakati. :D

8,5/10

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Tales from the Crypt (1972)

Post by john_constantine » 17 Sep 2010, 17:41

da, odličan film. Gledao sam ga prije par tjedna, vrhunsko ostvarenje. Najbolja mi je ona priča u kojoj se spominje priča "majmunska" šapa radi jezovitog završetka te spomenute priče i one u filmu. A tek završetak...
SpoilerShow
Treća priča je ona za starcem koji se družio s djecom?
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Tales from the Crypt (1972)

Post by elrania » 17 Sep 2010, 17:44

john_constantine wrote:da, odličan film. Gledao sam ga prije par tjedna, vrhunsko ostvarenje. Najbolja mi je ona priča u kojoj se spominje priča "majmunska" šapa radi jezovitog završetka te spomenute priče i one u filmu. A tek završetak...
SpoilerShow
Treća priča je ona za starcem koji se družio s djecom?
SpoilerShow
jep, to je ta.
jako sam osjetljiva na takve neke događaje i ljude pa me dosta dirnula cijela priča i bilo mi je toliko žao starca, a onoj papčini bih oči iskopala.
i ta sa šapom/kipićem je isto dobro, da.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Tales from the Crypt (1972)

Post by john_constantine » 17 Sep 2010, 17:55

elrania wrote:
john_constantine wrote:da, odličan film. Gledao sam ga prije par tjedna, vrhunsko ostvarenje. Najbolja mi je ona priča u kojoj se spominje priča "majmunska" šapa radi jezovitog završetka te spomenute priče i one u filmu. A tek završetak...
SpoilerShow
Treća priča je ona za starcem koji se družio s djecom?
SpoilerShow
jep, to je ta.
jako sam osjetljiva na takve neke događaje i ljude pa me dosta dirnula cijela priča i bilo mi je toliko žao starca, a onoj papčini bih oči iskopala.
i ta sa šapom/kipićem je isto dobro, da.
SpoilerShow
Da, također me rastužilo. Ma žalosno kako su ljudi tako zavidni radi jednog dobrog čovjeka... A i dobra je ona zadnja epizoda, mislim, s onim ravnateljem doma slijepih. Jezovito...
P.S.
Pročitaj i tu priču majmunsku šapu. Kratka je, ali odlična, naročito kraj priče...
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Tales from the Crypt (1972)

Post by GreenHornet » 17 Apr 2015, 14:19

Dosta dobar!
Film se sastoji od pet prica. Jednostavnih prica. Prva je sa jako jezivim djeda mrazom, druga ima svojih scary trenutaka takoder, treca je sa legendarnim Cushingom koji je opet odlicno odradio ulogu, i ta prica po meni ima najbolje i najstrasnije trenutke u filmu. Cetvrta je na neki nacin sokantna sa jednom jako dobrom scenom, na temu o tri zelje, koje podju po zlu, dok peta takoder ima svoje trenutke i odlicnih zadnjih par minuta. Od samog pocetka film ima dobar ugodaj, a cuvar kripte je poprilicno jeziv. Kraj je poprilicno predvidljiv, od samoga pocetka. Takoder, u cetvrtoj prici se potkrala jedna greska koja utjece na poantu filma, ali nista strasno. I da, zadnjih par sekundi- plus definitivno.
POGLEDAJTE!
7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Tales from the Crypt (1972)

Post by zagors » 30 Aug 2015, 00:00

U priči o ispunjenju želja se desila greška koja je uticala na poentu filma. Sve priče same po sebi su dobre. Od priče o Valentinovu se mogao napraviti dobar horor. Ali kada se sve to spoji u jedan film, zajedno sa poentom, koja je očekivana, ali i pravedna, donekle, dobio sam slabiji dojam. 5/10.

Post Reply