Šuma Summarum

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Šuma Summarum

Post by sandi » 21 Jul 2010, 22:26

A kao neki novi hr filmić...radnjom vuče na horror, ali izvedbom baš i ne...neznam...dvojio sam dali da ga postam, ali eto stavljam ga čisto da podržim 'scenu'.

PLOT:A ekipa iz firme ide na team building i sve polako krene nizbrdo.Koliko sam skuzio u sumi ih napadne neka poludjela obitelj...

-pa ono...videno vec milijardu puta, ali eto...

TRAILER:http://www.youtube.com/watch?v=tKYj2DSU ... r_embedded

NESTO VISE O FILMU:http://www.net.hr/film-glazba/page/2010 ... 20006.html
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
marebito
Posts: 495
Joined: 17 Jul 2007, 20:14

Re: Šuma Summarum

Post by marebito » 21 Jul 2010, 23:41

<< Budzzzzzzzzeeeeeettttttttttttttt ---- pareeeeeeeeeeeeeeee ------ nofci >>
Iliti 'nacionalni filmski program' :ANAL: :ANAL: :ANAL: :ANAL:
https://www.facebook.com/kultofredpyramid

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Šuma Summarum

Post by Dragonrage » 22 Jul 2010, 09:34

Navodno su komentari i reakcije sa Pule izvrsne...publika se smijala i pljeskala cijelo vrijeme...tak da ono...možda ima tu neš. U svkom slučaju...barem neka promjena :D

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Šuma Summarum

Post by dragonheart » 22 Jul 2010, 12:06

Hehe,moja legica tu statira (ista koja i u Bloodrayne 3),ali ovdje i kaskaderske poslove je radila :)
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Šuma Summarum

Post by sandi » 22 Jul 2010, 15:06

koja je to?
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Šuma Summarum

Post by dragonheart » 26 Jul 2010, 13:16

sandi wrote:koja je to?

Dudikoffova bivša...
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Šuma Summarum

Post by Dragonrage » 21 Oct 2010, 15:49

Šuma Summarum (2010) 5/5 - TRAILER

Pas Mater!! Koji film!!

Ne znam kada sam se (ako sam se ikada) toliko zabavio i iskreno nasmijao gledajući neki hrvatski film! Prezabavno od prve do zadnje minute, i mislim da mogu bez ikakve zadrške reči da je ovo možda i najbolji hrvatski film unazad 10-20 godina (Iako to i nije bilo ni teško postići s obzirom na ponudu). Trailer je film prikazao kao mnogo ozbiljnijim, orijetniranim više na akciju i horror. Ali unatoč nekim horror elementima, i unatoč nekim akcijskim momentima, te koketiranju s trashom, film ponajprije igra na kartu humora kojeg ima mnogo. I još k tome pametnog humora koji je zaista smiješan. Ovakav film definitivno ne postoji u krugovima hrvatske kinematografije, ako se naravno izuzme domaća amaterska/trash scena koja je iznjedrila sličnih zabavnih filmova (iako u usporedbi sa drugim kinematografijama, "Šuma Summarum" stilski i sadržajno nije ništa novo). Bilo je unazad nekoliko godina par domaćih naslova koji su se izdvajali i na neki način žanrovski/sadržajno/stilski odskakali iz svakodnenvice hrvatske kinematografije (npr. "Živi i Mrtvi", "Metastaze", "Pjevajte nešto ljubavno" itd.), ali ovaj film je ako se mene pita uspio napraviti največi korak i nadmašiti ih sve po pitanju odstupanja od standardne ponude hr. kinematografije.
Od samog početka je ovaj film nosio "epitet" hrvatskog "Deliverancea", ili hrvatske "Južnjačke Utjehe". I zaista, ima tu nekih sličnosti i poveznica (npr. avanturistički vikend "normalnih, civiliziranih" ljudi koji krene po zlu, te se u nekim od tih "normalnih i civiliziranih" ljudi budi divljačke instinkte za preživljavanjem). A našlo bi se i nekih poveznica sa recimo jednim starijim domaćim filmom "Vrijeme Ratnika". A također nekih sličnosti ima i sa "Hills have Eyes", te naravno filmom "Paintball" iz 2009. Ali daleko do toga da se mogu uspoređivati sa bilo kojim navedenim, jer na kraju krajeva, ovaj film ima i dovoljno "originalnosti" da može stajati kao zaseban uradak.
Ali baš kao i prije spomenuti filmovi, tako i ovaj ima pregršt bizarnih, ali u ovom slučaju istovremeno i morbidno presmješnih momenata kao npr. klistiranje s usisivačem i mljevenim košticama od maslina, sex s drvetom, pokušaj nekrofilije, sodomiju (u naznakama), pokušaj incesta, pedofilsku reklamu, ultra gadno dupe Gorana Navojeca u prvom planu, sex na stolu, sex na TV-u, fore na račun bosanaca, ubojstvo novorođenčeta itd. U svakom slučaju, nije za svačiji želudac, i možda ovako nabrojano ne djeluje smiješno, ali vjerujte mi, je...barem 80% toga.
Priča filma sama po sebi jednostavna, ali zanimljiva, i nudi jedan intrigantan twist pred kraj filma. A tu je naravno i poruka filma, svojevrsna kritika potrošačkog društva kojem se servira sve i svašta, i koji posežu za kojekavim reklamnim rješenjima samo da bi se okrenula što veća lova. S obzirom da sam i sam u tom poslu, bilo mi je posebno zabavno što su junaci ovog filma zaposlenici marketinške agencije. Kraj filma ostaje otvoren, ostavljajući gledatelju da sam posloži kockice na svoje mjesto i odluči šta se dogodilo nakon odjavne špice.
Režija jako dobra, a posebno je zanimljiv jedan trash efekt kojim Vitez konstatno nagovještava tko će sljedeći stradati. doduše, film možda je mrvicu predugačak, i ima par momenata kad ritam malo padne, odnosno humor malo splasne, ali ne kvari to cjelokupni dojam. Fotografija je također za pohvalu. Da glumci nisu pričali hrvatski, pomislio bih da gledam strani film.
A kad smo već kod glumaca, ako se mene pita, oni zaslužuju največe pohvale! Mi hrvati često volimo kukati (a i ja sam jedan od tih) kada je riječ o hrvatskim glumcima i njihovim izvedbama u domaćim filmovima. Te izvedbe često budu pretjerano drvene i teatralne, te samim time i neuvjerljive, ali ovdje to nije slučaj. Izvedbe glumačke ekipe "summaruma" i likovi koje igraju su naprosto genijalni. OK, neki jesu malo "slabiji" od drugih, odnosno samozatajniji, ali takvi su i njhovi likovi. Evo, spomenut ću samo neke, po meni one najbolje.
Vili Matula igra hladog i smirenog Branka, čovjeka iznimno kamenog pogleda koji u jednom momentu djeluje poput hladnokrvnog luđaka iu ubojice, a u drugom je cool heroj koji spašava damu u nevolji, ali ni u jednom trenu ne gubi razum i smirenost.
Nataša Dangubić igra Maju, hladnu i proračunatu kučku koja drži samo do sebe, a sve oko sebe tretira ko govno. Totalna suprotnost ulozi zbunjene i smušene, te simpatične Lucije Toc iz "Bitangi i Princezi", i moram priznati da joj uloga stoji kao salivena, a odradila ju je genijalno.
Posebne pohvale idu na račun Željko Königsknechta! Lik je genijalan. Prirodan, opušten i uvjerljiv, te nadasve zabavan u gotovo svakoj sceni. Goran Navojec se pojavi na kratko u filmu, i to u ulozi lokalnog rednecka Kuzme, ali ostavlja izvrstan dojam. Jezik kojim on i njegova familija u filmu pričaju mi je totalna nepoznanica! Jel to nekakav kvazi zagorski, ili slovenski, ili mješavina toga, ili neki izmišljeni jezik...Bog te pitaj!!
Ljubiša Savanović igra bosanca koji je u duši slovenca, ali brije da je purger, a njegova izjava u filmu "jebeš vaše štrukle, baklava je pravi kolač" je čak izazvala i veliki pljesak u kino dvorani, te naravno slavu smijeha. Đorđe Kukuljica je Ljudevit, odnosno kako ga zovu u filmu, brko, jedan od voditelja tog avanturističkog vikenda, ljubitelj klistiranja i redoviti čitatelj Men's Healtha. Drugog voditelja, Mislava igra mladi Ivan Glowatzky koji također ima svojih momenata u filmu. A njih dvoje kao tehno Rambo(si) pred kraj filma su jednostavno urnebesni. A nasmijao me i Jakša Borić kao nizozemac koji uvijek trkelja nešto o važnosti tima.
Luka Petrušić igra Muhlu, Kuzminog sina, konstantno pohotnog, napaljenog i obuzetog seksom koji ne preže da ga gurne gdi god stigne i kad god stigne.
I za kraj ću još spomenuti Anitu Matić i Dražena Matulića. Ona igra iritantnu i nabrušenu vegetarijanku/feministicu koja konstatno pljuje po muškom rodu i tetoši svog dečka kojeg igra Matulić. Zabavni likovi, ali ako se mene pita, i pomalo nepotreni u filmu jer nemaju baš nekog smisla u priči, niti na bilo koji način utječu na glavnu priču koja prati skupinu poslovnjaka na team buildingu koji je krenuo u krivom smjeru.

Sve u svemu prezabavan hrvatski film, i kao što rekoh, netipičan i u potpunosti politički nekorektan. Ali hvala Bogu da je netko napokon dobio muda da snimi i takav film. Tko se želi zgražati na njime, neka se zgraža, ali ostali bi se svakako trebali zabaviti. Ja sam se svakako zabavio, kao i 80% publike u kinu Europa ako je suditi po smijehu i rekacijama tijekom projekcije! Nakon filma sam čak razmjenio par riječi s redateljem Vitezom koji se požalio kako ni jedna domaća TV mreža ne želi prikazati film, što mi je nevjerojatno apsurdno s obzirom da se u prime-timeu prikazuje kojekava američka smeća i hrvatski filmovi koji nikoga ne zanimaju, dok će ovaj film vjerojatno nezasluženo proći bez neke veće pompe s obzirom da marketinški nije potkovan. Ali opet, nije to ništa čudno, jer takvo nešto može da bude samo u hrvata (lol, ovo bi mogla postati nacionalna poštapalica). Stoga ću i ja ovim putem pozvat sve da 11.11 kada film dolazi u redovitu kino distribuciju odu u kino i pogledaju ovaj film.

Kao što se može vidjeti i na početku, iako to možda u potpunosti i ne zaslužuje, od mene ovako na prvu ruku 5/5!

PS: Inače, moram još spomenti kako je gledanje filma u kinu Europa nevjerojatan gušt! Ni jedan Cinestar ili Movieplex ne može zamjeniti taj osjećaj "starog" kina.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Šuma Summarum

Post by Asfodel » 21 Oct 2010, 16:59

Drago mi je zbog dobre kritike, gledat ću ga sigurno :kokicarenje:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Šuma Summarum

Post by sandi » 22 Oct 2010, 16:37

hajde mislim i ja da cu potegnut do kina, posto dragon ima samo rijeci hvale, a pored toga ima dobar dobar ukus za filmove... ako film nudi sve od opisanog mora biti pun pogodak...zao mi je samo sto sam ga unaprijed osudio na propast-ali tu krivicu bacam na tvorce filma, posto trailer ne nudi zaista nista osobito (od navedenog u dragonovom postu)...Također mi je ultra zao zbog situacije s domacim tv postajama.Zapitam se, ako profesionalac ne moze naci put do publike sa drugacijom idejom, kako cemo mi amateri?!...Gledat ce se!
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Šuma Summarum

Post by Dragonrage » 22 Oct 2010, 20:18

A čuj...ja niš ne garantiram...ali kao što rekoh...niti ne znam dali sam se ikada tako dobro nasmijao uz neki hrvatski film, a da je to zaista bilo zbog dobrih fora...

Uglavnom...ne očekujete horror, jer horror nije...

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Šuma Summarum

Post by Josef K » 30 Oct 2010, 12:13

Film od 11.11. u cinestaru.


User avatar
_ esz _
Posts: 418
Joined: 14 Oct 2008, 20:15

Re: Šuma Summarum

Post by _ esz _ » 10 Nov 2010, 13:12

uuuuu čeka se :) :supz:
... what we are looking for is looking for us ...

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Šuma Summarum

Post by sandi » 10 Nov 2010, 18:35

Pa pre pre ludo...dode mi da zbrisem prvi post:))...ovo cu ici gledatu sigurno!...DRVODJELJA!!! :supz:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Šuma Summarum

Post by Jane Doe » 12 Nov 2010, 07:38

kad će ovog bit za skinut....čekam s nestrpljenjem....
Image

Post Reply