Zašto Hrvatska nema horrore?

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 19 Jan 2007, 23:14

napravi nešto di se kolju homići i sl
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 19 Jan 2007, 23:56

Donijet ću vam ja snimku kolinja iz Obada pa da vidite što je home made snuff horor. Glavna zvijezda - moj pomahnitali frend s nožem i čekićem. Glavna žrtva - vepar. Sporedne žrtve - dva prasca. Uz gledanje filma dobijete čvarke od žrtava za potpuni kanibal ugođaj.
:lol: :lol:
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 20 Jan 2007, 00:18

vampirica,sveto mesto to su nasi zajednicki horrori dok smo bili zajedno ,a i ovi filmovi sto nasi snimaju moze i dete od tri godine napraviti takav film ,npr. tt sindrom i ovaj novi kao sejtan ,a uopste nije nista strasno i price su tako jednostavne i proste ,dve tri prostorije igraju celu ulogu,nadjes mracno mesto i par rugoba i eto ti filma,jedino lavirint je malo ok , i svidja mi se sto je mistican sav taj lavirint koji je do sada verovali ili ne istrazen samo 20%,a i on nije horror ,nego mu je nametnut zanr

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 22 Jan 2007, 20:30

Zombiemachine wrote:Donijet ću vam ja snimku kolinja iz Obada pa da vidite što je home made snuff horor. Glavna zvijezda - moj pomahnitali frend s nožem i čekićem. Glavna žrtva - vepar. Sporedne žrtve - dva prasca. Uz gledanje filma dobijete čvarke od žrtava za potpuni kanibal ugođaj.
:lol: :lol:
Ako donosiš čvarke, ja se dobrovoljno javljam za gledanje! :D

Djuro19 wrote:napravi nešto di se kolju homići i sl
Mogu rađe pogledati snimku o prvom (i zadnjem) gay prideu u Srbiji i usput se dobro nasmijati izjavama građana Beograda.
Preporučujem svima koji vole crni humor da pogledaju taj mini dokumentarac!
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 22 Jan 2007, 20:33

Zombiemachine wrote:Donijet ću vam ja snimku kolinja iz Obada pa da vidite što je home made snuff horor. Glavna zvijezda - moj pomahnitali frend s nožem i čekićem. Glavna žrtva - vepar. Sporedne žrtve - dva prasca. Uz gledanje filma dobijete čvarke od žrtava za potpuni kanibal ugođaj.
:lol: :lol:
Obožavam kolinje kao i svi zagorci. :lol: :lol:

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 22 Jan 2007, 23:10

ti imas dokumentarac ali nemas ostale snimke ,recimo kad su dva pedera okacili za fenjer i to za gace gde su visili kao macke ,e to je za smejanje,plus ostali snimci prirpreme kako ce da ih sacekaju i dohvate,bile su dve grupe i dva vodica ,napravili sacekusu iza mrtvog ugla i kad su grunuli na njih kao torpedo,oni mislili da ce da im se pridruze :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 22 Jan 2007, 23:12

sto se tice kolinja..uploadaj nesto sta cekas!!!

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 23 Jan 2007, 15:02

horkolerbus wrote:ti imas dokumentarac ali nemas ostale snimke ,recimo kad su dva pedera okacili za fenjer i to za gace gde su visili kao macke ,e to je za smejanje,plus ostali snimci prirpreme kako ce da ih sacekaju i dohvate,bile su dve grupe i dva vodica ,napravili sacekusu iza mrtvog ugla i kad su grunuli na njih kao torpedo,oni mislili da ce da im se pridruze :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D
Mogao bih nabaviti.
Ipak, intervjui sa civilima uokolo na dokumentarcu su vrijedni spomena! :lol:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 04 Mar 2007, 11:58

Rodman wrote:Zasto nema horrora? Zato sto u svakom filmu glumi Ivo Gregurevic :D
daju se nabrojat na prste filmovi u kojima on ne glumi!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Mar 2007, 15:41


User avatar
Samhain
Posts: 509
Joined: 06 May 2008, 01:34
Location: Midian (slavonski brod)

Post by Samhain » 09 May 2008, 16:05

Rodman wrote:Zasto nema horrora? Zato sto u svakom filmu glumi Ivo Gregurevic :D

:pointlaugh:
(Romans Chpt. 5, v.12):
"Therefore, just as sin entered the world through one man, and death through sin, and in this way death came to all men, because all sinned

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 10 May 2008, 00:11

Nema Hrvatska ne samo horor filma nego uopće kinematografiju koja je umrla tamo 1990 godine, a ako ima koji dobar film to su možda dva - tri i to je previše što sam spomenuo...

Ja upravo polako pišem scenarij za film (za godišnju nagradu Ars Septima) pa ćemo vidjeti šta bi moglo biti od toga...a ideja mi ne fali, jer ga radim prema knjizi koju sam još prošle godine završio (socijalno-humorni roman) i sad tražim izdavača...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 11 May 2008, 17:32

Zato što u Hrvatskoj horor se cijeni inferiornim žanrom.
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 11 May 2008, 19:45

dr_gonzo wrote:Nema Hrvatska ne samo horor filma nego uopće kinematografiju koja je umrla tamo 1990 godine, a ako ima koji dobar film to su možda dva - tri i to je previše što sam spomenuo.....
potpisujem, da se naletiti na koji film, ali to je to...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 May 2008, 21:05

Volio bih da nije tako ali što ćeš kad jeste...

Neće biti ništa od hrvatske kinematografije sve dok su u glavnim ulogama tzv. glumci - Jelena Veljača, ona Krpela (jel joj ime Kristina?), Dolores Lambaša ili Filip Jurčić i većina mlađih glumaca što glume u sapunicama (uvijek moram spomenuti čast iznimkama)...

A jeben ti ako Jelena Veljača piše scenarij za sapunice e onda i moja mater isto tako može pisati...
Zar mi nemamo ljude za tkave stvari? (vjerujem da imamo, ali izgleda da ljudi imaju zanat...ali nemaju dobre veze).
Malo je ljudi koji imaju dara za sve što taknu da od toga naprave dobru stvar...

Od mladih glumaca koji imaju velikog potencijala i koji mogu doprinjeti hrvatskom filmu jesu:
- Zrinka Cvitešić
- Jadranka Đokić
- Marija Skaričić
- Leona Paraminski (samo da se ne umisli do kraja i da joj to pokvari karijeru)
- Krešimir Mikić
- Leon Lučev

Što se tiće redatelja priznajem samo:

- Arsen A. Ostojić
- Kristijan Milić
- Ognjen Svilićić

(ali i oni moraju još toga puno naučiti)...

Što se tiče redateljskih veterana mogu im reći da ne mogu snimati filmove kao da smo još u 70-tima, jer je publika danas drugačija i žele relanije stvari žele modernije priče. I problem je u tome da ne mogu kordinirati svoje glumce da ne glume kao u kazalištu....jer su to dvije sasvim drugačije stvari.
Jedini koji to mogu odlično kombinirati su engleszi i azijati.

A jeben mu zašto mi nemamo filmove poput - Factotuma, Requiem for a Dream, Kids, Romper Stomper????
Za ovakvu vrstu filmova ne trebaju niti efekti niti veliki buđet, samo kvalitetni scenarij (na kojem ne bi radila Jelena Veljača ili Majetić) i glumci koji bi odradili najteži dio posla...
Mislim da mi to možemo i da imamo takve glumce, samo ih treba usmjeriti, a to može samo kvalitetni redatelj (ne daj Bože da bi to bio Jakov Sedlar...hrvatski Uwe Boll).

To bi bilo sve od ove mlade garde što stvarno vrijedi (šteta što je Edita Majić odustala od glume)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply