Antichrist (2009)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Antichrist (2009)

Post by A$H » 09 May 2009, 21:55

hehe likovi..He i She..lol..uglavnom horrorac sa odlicnim Dafoe-om..mislim d a nemre bit lose..

Director:
Lars von Trier

PLOT - A grieving couple retreats to their cabin 'Eden' in the woods, hoping to repair their broken hearts and troubled marriage. But nature takes its course and things go from bad to worse.

POSTERS

Image
Image

GLUME

Willem Dafoe ... He
Charlotte Gainsbourg ... She

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=4FHp5yDw38U

OFFICAL SITE - http://www.antichristthemovie.com/?language=en

SLIKE

Image
Image
Image
Image
Image
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 10 May 2009, 03:08

pa Trierov film stvarno teško baš da loše, loše će biti, ali ko zna di će ovo otići....
ovo je onaj njegov film gdje si mogao uletiti unutra za neke pare, tipa 2 milje evra ili nešto....
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
ZeroX
Posts: 176
Joined: 16 Mar 2009, 20:36
Location: Fiddler's Green

Post by ZeroX » 10 May 2009, 11:14

slike mi djeluju skroz nezanimljivo.
"The fear of blood tends to create fear for the flesh."

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 10 May 2009, 12:05

Joj što ne volim tu malu... :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Post by Sammy » 10 May 2009, 12:11

samo je naslov dobar..
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Post by Sammy » 18 May 2009, 21:15

bas citam na teletekstu RTL-a kako je film prosao na nekom festivalu

moguci SPOILER

"Film Antikrist Danca Larsa von Triera šokirao je publiku na filmskom festivalu u Cannesu i dok rijetki smatraju da je film sjajan, većina ga smatra punim neopravdanih, mučnih i prizora nasilja i spolnog sakaćenja.
Antikrist je priča o tuzi koju proživljava bračni par nakon smrti svog djeteta. Na koncu filma, glavna junakinja nakon mučenja muža, škarama sebi reže klitoris (OMG).
Za vrijeme odjavne špice filma, publika je na projekciji izviždala danskog redatelja. "
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 18 May 2009, 21:22

je, i ja isto... sada me film privukao. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 18 May 2009, 21:24

po naslovu se čini dost zanimljivo...al mi se nekak čini da film nije nekak preveč dobar...do knajdem vremena bum ga skinul i pogledal
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 19 May 2009, 18:27

Sammy wrote:bas citam na teletekstu RTL-a kako je film prosao na nekom festivalu

moguci SPOILER

"Film Antikrist Danca Larsa von Triera šokirao je publiku na filmskom festivalu u Cannesu i dok rijetki smatraju da je film sjajan, većina ga smatra punim neopravdanih, mučnih i prizora nasilja i spolnog sakaćenja.
Antikrist je priča o tuzi koju proživljava bračni par nakon smrti svog djeteta. Na koncu filma, glavna junakinja nakon mučenja muža, škarama sebi reže klitoris (OMG).
Za vrijeme odjavne špice filma, publika je na projekciji izviždala danskog redatelja. "
Je...i onda Lars na sve to odgovorio sljedeće...

Trier se na tiskovnoj konferenciji u ponedjeljak uopće nije zamarao reakcijama gledatelja. "Nemam se zašto opravdavati", rekao je. "Film nisam snimio za novinare ili za publiku, snimio sam ga za sebe. I nikome ne dugujem objašnjenje", rekao je danski redatelj, odgovarajući na pitanje novinara.

Ma poserem se na njega, taj film i na sve slične redatelje koji rade filmove ZA SEBE...jebem im ja mater bezobraznu i bahatu!!! Nek rade filmove za sebe sa svojom jebenom lovom pička im materina... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :pikachu: :pikachu: :boooo: :boooo:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 May 2009, 19:19

ma on je uvijek radio filmove za sebe i ponosio se time. :lol: Niej li slično govorio i za svoj Dogville?
Michel puši karu.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 19 May 2009, 19:26

john_constantine wrote:ma on je uvijek radio filmove za sebe i ponosio se time. :lol: Niej li slično govorio i za svoj Dogville?
ma poserem se i na to...pfujjj :evil: :roll:

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 19 May 2009, 21:38

Dragonrage wrote:
Sammy wrote:bas citam na teletekstu RTL-a kako je film prosao na nekom festivalu

moguci SPOILER

"Film Antikrist Danca Larsa von Triera šokirao je publiku na filmskom festivalu u Cannesu i dok rijetki smatraju da je film sjajan, većina ga smatra punim neopravdanih, mučnih i prizora nasilja i spolnog sakaćenja.
Antikrist je priča o tuzi koju proživljava bračni par nakon smrti svog djeteta. Na koncu filma, glavna junakinja nakon mučenja muža, škarama sebi reže klitoris (OMG).
Za vrijeme odjavne špice filma, publika je na projekciji izviždala danskog redatelja. "
Je...i onda Lars na sve to odgovorio sljedeće...

Trier se na tiskovnoj konferenciji u ponedjeljak uopće nije zamarao reakcijama gledatelja. "Nemam se zašto opravdavati", rekao je. "Film nisam snimio za novinare ili za publiku, snimio sam ga za sebe. I nikome ne dugujem objašnjenje", rekao je danski redatelj, odgovarajući na pitanje novinara.

Ma poserem se na njega, taj film i na sve slične redatelje koji rade filmove ZA SEBE...jebem im ja mater bezobraznu i bahatu!!! Nek rade filmove za sebe sa svojom jebenom lovom pička im materina... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :pikachu: :pikachu: :boooo: :boooo:


Joj, joj, kakva reakcija- a šta misliš, da je ikad ijedan velikan bilo u književnosti, filmu ili nekoj drugoj umjetnosti nešto radija toliko nesebično za druge? Sve to dolazi iz unutrašnje, konkretno patnje, i dok stvaraš to djelo katarzično se oslobađaš (barem dijelom) tog tereta šta dodatno pojačava činjenica da si to iznija u javnost, pred drugim ljudima, u nadi da će i njima pomoć. To je i ode slučaj, i odgovor mu nije bahat, dapače, čovik je iskreno odgovorija šta ga je ponukalo na takav "šokantan" film, i naravno da nije mislija doslovno da ga je radija samo za sebe, jer ga onda sigurno ne bi pustija na festival, ovo je na neki način bila i samoobrana, jer nije baš ni ugodno da te se ovako iznapada nakon tolika truda. I puno je takvih, usuđujen se reć genijalaca (ista stvar je i s redateljem Martyrsa, razlika je samo šta su njegov film hvalili), jer, znaš ko samo radi filmove za druge- komercijalisti, bezidejni nikogovići željni love, svi ostali, u konačnici rade film za svoju dušu, a onda tek za tuđu, za sve one koji se u filmu prepoznaju- a to i nije nesebično kako si ti izgleda svatija.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 19 May 2009, 21:58

Lars će uvijek radit po svom...
Razumijem ipak Dragonrageovu reakciju, jer sam i sama alergična na prosipanje novca (iako meni tu na prvu loptu padaju na pamet neke 'ollywoodske izdrkotine bez mašte i talenta, ali s puno love za bacit u vjetar)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 19 May 2009, 22:04

Ghostface wrote:
Joj, joj, kakva reakcija- a šta misliš, da je ikad ijedan velikan bilo u književnosti, filmu ili nekoj drugoj umjetnosti nešto radija toliko nesebično za druge? Sve to dolazi iz unutrašnje, konkretno patnje, i dok stvaraš to djelo katarzično se oslobađaš (barem dijelom) tog tereta šta dodatno pojačava činjenica da si to iznija u javnost, pred drugim ljudima, u nadi da će i njima pomoć. To je i ode slučaj, i odgovor mu nije bahat, dapače, čovik je iskreno odgovorija šta ga je ponukalo na takav "šokantan" film, i naravno da nije mislija doslovno da ga je radija samo za sebe, jer ga onda sigurno ne bi pustija na festival, ovo je na neki način bila i samoobrana, jer nije baš ni ugodno da te se ovako iznapada nakon tolika truda. I puno je takvih, usuđujen se reć genijalaca (ista stvar je i s redateljem Martyrsa, razlika je samo šta su njegov film hvalili), jer, znaš ko samo radi filmove za druge- komercijalisti, bezidejni nikogovići željni love, svi ostali, u konačnici rade film za svoju dušu, a onda tek za tuđu, za sve one koji se u filmu prepoznaju- a to i nije nesebično kako si ti izgleda svatija.
shvacam dragonovu reakciju, ali apsolutni potpis na ovo. lijepo receno.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 20 May 2009, 18:58

Ghostface wrote:Joj, joj, kakva reakcija- a šta misliš, da je ikad ijedan velikan bilo u književnosti, filmu ili nekoj drugoj umjetnosti nešto radija toliko nesebično za druge? Sve to dolazi iz unutrašnje, konkretno patnje, i dok stvaraš to djelo katarzično se oslobađaš (barem dijelom) tog tereta šta dodatno pojačava činjenica da si to iznija u javnost, pred drugim ljudima, u nadi da će i njima pomoć. To je i ode slučaj, i odgovor mu nije bahat, dapače, čovik je iskreno odgovorija šta ga je ponukalo na takav "šokantan" film, i naravno da nije mislija doslovno da ga je radija samo za sebe, jer ga onda sigurno ne bi pustija na festival, ovo je na neki način bila i samoobrana, jer nije baš ni ugodno da te se ovako iznapada nakon tolika truda. I puno je takvih, usuđujen se reć genijalaca (ista stvar je i s redateljem Martyrsa, razlika je samo šta su njegov film hvalili), jer, znaš ko samo radi filmove za druge- komercijalisti, bezidejni nikogovići željni love, svi ostali, u konačnici rade film za svoju dušu, a onda tek za tuđu, za sve one koji se u filmu prepoznaju- a to i nije nesebično kako si ti izgleda svatija.
MAAA...

Evo...citirat ću jednu osobu sa jednog drugog foruma koja se u biti slaže samnom na temu ovo Trierovog stava pa je ovako odgovrio na ovakav sličan odogovor...
Ne volem se inače raspravljati oko nečega što nema smisla od početka do kraja, ali mi je isto tako tužno gledasti kada netko potpadne pod nekakav utjecaj slobode izričaja i te velike i prevelike riječi UMJETNOST.

Svatko ima pravo na svoj izričaj, naravno, to ne znači da je taj izričaj poželjan, dobar i kvalitetan i pravo na imanje istog nikoga ne opravdava da taj svoj izričaj i izriče.

Činjenica da ujetnici stvaraju potaknuti unutarnjim porivom je stara koliko i svijet sam, pa nismo mi izmislili Muzu kao takvu, zna se jako dobro tko je već o tome pričao, sam pojam Boga se isto lagano može objasniti samim tim unutarnjim porivom (kao i vraga, a i antikrista, ako već spominjemo dotično umjetničko djelo), ali ono što ne stoji je naklapanje oko javnosti nekog djela, poriva izričaja ili pak izdrkotine.

Pravi umjetnik zna što radi samo i isključivo sam za sebe (iako sve što radi radi i za sebe), zna što je trenutak čišćenja, rješavanja frustracija, što je nužno bacanje straha, grča, govna, sluzi iz svoje osobe i svoje ujmetnosti kako bi mogao nastaviti dalje kao umjetnik, kao čovjek, kao živo biće. Takav komad izričaja kod pravog umjetnika nikada ne doživljava izlazak na danje svjetlo. Ono ostaje potreba za napretkom i rušenjem statusa quo, a ne nihilistički poriv za uništavanjem, jer bi u protivnom umjetnik uništio sam sebe.

Zašto je Zolin realizam propao - zato što je u srži bio suprotan sam sebi - zašto je nihilizam nemoguć - zato što uništava svog tvorca, a tvorac ne uništava već isključivo stvara koliko kod malen i nevažan bio - zašto Vrag ne može pobijediti - zato jer u konačnici, nakon uništenja svega što je stvoreno (a to je njegov cilj jer mora biti suprotan Bogu) uništava i sam sebe - to je zakon Svemira a ne nečiji zbrc.

Prava umjetnost se stvara i raste iz unutarnjeg poriva samosvijesti i kao takva sa sobom nosi odgovornost i poštivanje stvorenog, kao i svijeta u koji se rađa, kao i onih koji doživljavaju tu ujmetnost, i upravo ta odgovornost i poštivanje razlikuje umjetnost od drkice.

Pravi umjetnik želi dijeliti sam sebe sa svijetom, i ono loše i ono dobro, zna kako funkcionira krug energije empatije i dijeljenja i to mu je potrebno da bi mogao nastaviti dalje i ne sere kako ga ne zanima niti njegova publika niti kritičari niti bilo tko drugi i zasigurno to ne govori na javnoj press konferenciji okružen tim istim ljudima za koje NIJE snimao, za koje NIJE stvarao i koji mu NE trebaju za njegov izričaj.

Takav odnos muškarci imaju prema prostitutkama, ne zanima ih druga strana, ne sudjeluju u krugu bilo kakve razmjene - platim - jebem - svršim - odem.

Svaki "umjetnik" koji s tako odnosi prema stvaranju, svijetu, sebi i drugima ne zaslužuje credo, poštovanje niti pažnju za svoje djelo. Kada se to dogodi onda mrzi taj isti svijet jer ga ne razumiju i odbacuju njegovu slobodu, a uopće nije riječ o tome. Upravo mi je zato zanimljiviji jedan Fincher koji snimi Alien3 kako zadobio slobodu stvaranja i kasnije napravio Fight Club nego jedan Trier koji snimi savršen Element Of Crime da bi kasnije zaboravio na sve što je stvarao i odbacio sve zasade umjetnosti kao takve. Ironično je koliko upravo Element Of Crime govori o bumerang efektu bilo kakve posvećenosti, opsesije i želje za objašnjavanjem i razumijevanjem svijeta.

Kada pišem za sebe pišem i za druge, kad me ulovi bijes, mržnja iz koje izlazi samo gnoj koji oslobađa krvotok onda to bacim u smeće i nastavljam dalje. Netko se napije pa se pomlati pa mu je drugi dan bolje, netko ode u javnu kuću, netko se iživljava na svom djetetu, netko snimi film, pošalje ga na jedan od najprestižnijih festivala, nakon javne osude pojavi se na javnoj press konferenciji i mrtav ladan kaže da je to ionako radio sam za sebe. E, pa ne može!

Govno je govno koliko kod o tome šutjeli ili snimali filmove.

Post Reply