Zona Mrtvih !

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
don_bastard
Posts: 85
Joined: 07 Jun 2008, 13:12
Location: tuzla
Contact:

Post by don_bastard » 04 Mar 2009, 12:57

kako god, evo na mom blogu intervju sa Milanom Todorovicem, pa procitajte sta on ima da kaze o samom filmu :)
http://movieholocaust.blogger.ba/arhiva ... 04/2082413
i wonder who the real cannibals are

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 04 Mar 2009, 13:53

na 9. odgovoru se vidi da stvarno daleko pucaju..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
don_bastard
Posts: 85
Joined: 07 Jun 2008, 13:12
Location: tuzla
Contact:

Post by don_bastard » 04 Mar 2009, 13:57

moglo bi biti pravo interesantno to sa robert englundom. :)
i wonder who the real cannibals are

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Post by arminio » 04 Mar 2009, 15:49

@mairosu

Ja stvarno ne mogu vjerovati da smo gledali isti film?!?!?!

Pa cijeli subplot sa predsjednikom, pa tragikomicni monolozi o Reyesovoj zeni i tragicnom kraju, pa drmanje kamere u nocnim scenama, pa vozacev "Yes Sir" i opcenito stav prema strancima a posebno ophodjenje sa Kristinom, pa "Die you zombie bastard", pa nepostojanje karakterziacije likova (posebno Armageddona koji pada "s neba pa u rebra"), pa katastrofalna gluma Agneva (profesor) i onog glumca koji glumi predsjednika... Sve je to urnebesno a ne ozbiljno jer je lose odglumljeno, jos losije dubbirano (u slucaju Krstovica) a povremeni dijalozi i ponasanja likova su skroz nevjerojatna u odnosu na situaciju (sjeti se profesorovog monologa o "smislu zivota" dok zombiji pokusavaj provaliti a Foree pozorno slusa - pretpostavljam da bi scena trebala izazvati ozbiljnost, napetost a mi smo pukli od smijeha i cudjenja nad nebuloznoscu dogadjanja na ekranu)... Mislim, to je poprilicno trashy. A treba biti ozbiljno... bar mislim da treba... I meni se svidja ali kao trash element a ne kao ozbiljan pristup temi. A tehnicka izvedba ga ne spasava od trashy etikete jer ostalo (spomenuto) je na trenutke "toliko lose da je dobro" :)

Drmanje kamere je impresivno i u nekim scenama potpuno unistava scenu (nocne scene posebno - srecom pri kraju posustaje :) ) - Sjetio sam se npr. kad pogode nekog (sad se ne mogu sjetiti koga) ispred auta i on padne preko haube - to se gotovo uopce ne vidi (vidio sam behind the scene snimku gdje zombi tetura, pogode ga, padne na haubu i sklizne na asfalt - savrseno tempirano, vizualno impresivno a u filmu se kamera drma toliko da ne vidim nista osim da se puca netko pada i na podu je zahvaljujuci jumpcutanjem toga u 3 kadra - ako se dobro sjecam). Famozni odgriz usnice jednom od zenskih likova traje otprilike cetvrtinu sekunde i ne vidi se od drmanja kamere, scena gdje Bojan grize Mikija za ruku totalno je neupotrebljiva (ne vidi se nista - a u Kristininom behind the scene videu na youtubeu lako se moze vidjeti kako je to izgledalo "sa strane" i koliko je trajalo a koliko od toga ima i koliko se vidi na filmu zahvaljujuci - opet, cudnoj montazi koja vise skriva sto se dogadja nego otrkiva u nekim kljucnim scenama a ta je jedna od tih), Bojanov ugriz u vrat vozaca - drmanje kamere ne pokazuje nista osim kaosa, izlazak djece iz kolutova zice: pola sekunde i promace ako trepnes (a izlazili su fino, polako i genijalno jezovito) itd. itd. itd. Nema to veze sa gripom vec sa montazom koja je mozda tehnicki dobra ali na zalost, nije u sluzbi pricanja price... a to mi se nikako ne svidja. Sto se tice gorefesta - ne mora ga ni biti da ima ostalog ali ovdje je izostao i gore i dobro pricanje price... a to je puno propusta za film koji bi trebao biti zanrovksi ozbiljan! Ma problem je sto se svi ovi nedostatci mogu ignorirati da se film nije silom gurao u ozbiljni horror! Na koncu, meni OK unatoc nedostacima bez kojih bi bio prilicno dobar. Ovako ispade prilicno "trashy" ali ja ga bas zato volim jer je zabavan a to mi je dovoljno (iako je nesumljivo mogao biti bolji i ne-trashy uz malo vise truda i spretnosti)! :)
Last edited by arminio on 04 Mar 2009, 16:41, edited 2 times in total.
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Post by arminio » 04 Mar 2009, 16:06

don_bastard wrote:moglo bi biti pravo interesantno to sa robert englundom. :)
To je vec stara vijest... :) Ali nisam znao da pucaju na Ironsidea! Englund i Ironside ce biti dobra kombinacija...
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 19 Mar 2009, 20:06

Jel se film moze negdi skinit-kupit-nabavit
Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 26 May 2009, 00:51

Hrvatska premijera filma Zona Mrtvih!
http://www.horrorhr.com/hrvatska-premij ... na-mrtvih/

:prayer:

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 26 May 2009, 01:10

HorrorHR wrote:Hrvatska premijera filma Zona Mrtvih!
http://www.horrorhr.com/hrvatska-premij ... na-mrtvih/

:prayer:
bum se probal natjerat i skoknut do vž-a...
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 May 2009, 05:51

čitam da će taj film uz TT sindrom prikazivati i na trash festivalu u vž. :D
Michel puši karu.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 26 May 2009, 19:02

Hehe...i onako sam namjeraval skoknuti na TFF, ali sad definitivno idem... :D :D

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 13 Jun 2009, 22:14

Film bi se mogao (trebao?) naći i na ovogodišnjem Grossmann Film Festivalu.

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Post by arminio » 15 Jun 2009, 09:15

Mislim da ce biti. Ekipa iz Slovenije bila je na premijeri i dogovarali su prikazivanje ali ne znam sto je dogovoreno...
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Sep 2009, 14:38

eto bili jucer na Hrvatskoj premijeri Zone Mrtvih..

sto rec, svi smo se slozili da je film bas zabavan..te da je na sredini kojih 10-20 min i "dosadan"..ali koliko sam cuo namjeravaju film skratit za desetak minuta..pa ce se i to popravit..likovi su zabavni..akcije ima dosta..Ken Foree je odlican :prayer: ..nekim likovim eng. ide bolje, nekim losije..ali u globalu za ovakav film to sve nekako i pase..lol..uglavnom puno bolje od ocekivanog..
upoznali smo i redatelje (Milan Konjevic i Milan Todorovic) dobri i zabavni likovi..nadam se da ce daleko dogurat..sigurno imaju potencijala..te popricah malo i sa kraljem efekata u filmu Miroslavom Lakobrijom..napokon se i uzivo upoznali..

gledat ce se opet kad bude prilike..mozda i u nekom of the dead maratonu.. :D

Zone of the Dead - 3.5/5
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 12 Sep 2009, 14:51

vise manje isti dojmovi, samo sto meni nije bio dosadan u sredini i bas sam se uzivila :D

7/10

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Sep 2009, 15:01

baš zabavan film, podsjetio me na planet of terror. Pravi zombijevski film gdje ih se može ubiti samo metkom u glavu, brojne scene nasilja, dobar humor, glumci, akcijske sekvence, finalna završnica. Ima ono i nekih nelogičnosti kao ono more zombija kada spavaju. :lol: A i dobra fora s černobilom, i ta ideja kako mrtve ćelije oživljavaju. A i ekipa s kojom smo pričali je isto bila sjajna uživo. Primjećuje se ta usporenost u sredini, ali nije toliko smetalo. 4/5
Michel puši karu.

Post Reply