Damned By Dawn (2009)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Damned By Dawn (2009)

Post by Dragonrage » 06 Mar 2009, 17:41

Australski zombie horrorac koji ako je suditi po traileru djeluje iznimno spektakularno i atmosferično. Što je najbolje, iako se to po traileru i ne bi moglo zaključiti, budžet filma je navodno bio jako mali a film je snimljen u vremenskom razdoblju od 26 dana i to u najgorim zimskim uvjetima (temperatura ispod 0). Inače valja spomenuti da je specijalne efekte i masku za ovaj film radio Justin Dix, čovjek koji je radio isti posao na još jednom australskom horror trlieru - "Storm warning" - i dobio nagradu Best Special Effects za isti na Screamfestu 2007. Oni koji su imali prilike gledati taj film, znaju što mogu očekivati na tom polju.
Ekipa filma trenutačno pregovara sa mogućim distributerima, pa se nadajmo da će im to poći za rukom i da će se film uskoro pojaviti u javnosti...

Image

Official site

TRAILER

RADNJA
During a violent thunderstorm, a family is awoken by piercing shrieks which summon the dead to rise again. Their lives explode in a blood-soaked fury as they battle malevolent spirits… whilst fighting to save their soles from eternal torment with… the Banshee.
SLIKE
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Post by sandi » 06 Mar 2009, 21:45

:shock:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Damned By Dawn (2009)

Post by elrania » 06 Mar 2009, 22:18

Dragonrage wrote:Što je najbolje, iako se to po traileru i ne bi moglo zaključiti, budžet filma je navodno bio jako mali
o, kuzi se kuzi.
atmosfera djeluje super, al efekti vidljivi u traileru su mi losi.
gledat ce se u svakom slucaju...australce ne preskacem :)

i zasto je topic u euro horrorcima? :lol:

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Post by jeba » 07 Mar 2009, 00:34

australske horor filmove rado gledam, tako da će i ovaj doći na red

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Damned By Dawn (2009)

Post by Dragonrage » 07 Mar 2009, 19:47

elrania wrote:
Dragonrage wrote:Što je najbolje, iako se to po traileru i ne bi moglo zaključiti, budžet filma je navodno bio jako mali
o, kuzi se kuzi.
atmosfera djeluje super, al efekti vidljivi u traileru su mi losi.
gledat ce se u svakom slucaju...australce ne preskacem :)

i zasto je topic u euro horrorcima? :lol:
Efekti su ti loši??! :shock:

Ja sam se začudio koliko dobro izgledaju za jedna takav projekt...

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Damned By Dawn (2009)

Post by elrania » 07 Mar 2009, 20:14

Dragonrage wrote:
Efekti su ti loši??! :shock:

Ja sam se začudio koliko dobro izgledaju za jedna takav projekt...
pa dobro, ti gledas na to koliko je utroseno na projekt... ja gledam cisto na ono sto je prezentirano i ne mogu izbit iz glave koliko mi lice na neke gore gifove koji se daju izgooglat ako utipkas blood/skeleton :lol: karikiram, jel.

User avatar
Mamoorlook
Posts: 188
Joined: 19 Jul 2007, 13:09

Post by Mamoorlook » 07 Mar 2009, 22:40

jdean mali oftopik, sori, al mi je super kako je film strpan u podforum Euro Horror Film, a kad ono prva recenica u postu je AUSTRALSKI ZOMBIE FILM.
8)
All right then, roll! ROLL through the gates of hell. Must you take the fun out of everything?

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 07 Mar 2009, 22:51

Mamoorlook wrote:jdean mali oftopik, sori, al mi je super kako je film strpan u podforum Euro Horror Film, a kad ono prva recenica u postu je AUSTRALSKI ZOMBIE FILM.
8)
bas sam sad nekom drugom to objasnjavao..ali uglavnom dobit ce svoj podforum i oni koliko vec filmova pocinju stancat..do tak je radi preglednosti ok tu stavit neke iz australike, brazila itd..dok te zemlje ne dobiju zajednicki podforum..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Mamoorlook
Posts: 188
Joined: 19 Jul 2007, 13:09

Post by Mamoorlook » 07 Mar 2009, 22:58

iskreno, mislim da nije potrebno :D
vec ima super pregledan sistem koji dobro funkcionira, i sta ne bi bilo super da ti filmovi iz australije, brazila, kanade i slično, idu u podforum Horror Film u Globalu? :lol:
u biti nije ni bitno, veselim se ovom filmu, izgleda mi bas okejič!
All right then, roll! ROLL through the gates of hell. Must you take the fun out of everything?

User avatar
Mistrija
Posts: 143
Joined: 29 Dec 2008, 12:35
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Mistrija » 07 Mar 2009, 23:12

Obecava svakako :)
"Born in lust, turn to dust. Born in sin, come on in."

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Mar 2009, 16:03

elrania wrote:
Dragonrage wrote:
Efekti su ti loši??! :shock:

Ja sam se začudio koliko dobro izgledaju za jedna takav projekt...
pa dobro, ti gledas na to koliko je utroseno na projekt... ja gledam cisto na ono sto je prezentirano i ne mogu izbit iz glave koliko mi lice na neke gore gifove koji se daju izgooglat ako utipkas blood/skeleton :lol: karikiram, jel.
Ne znam za te gifove, ali mene je što se fekata tiče podsjetio na još jedan nezavisni Australski horrorac - Undead. You know...leteći "ljudi", zombiji itd...
Mamoorlook wrote:jdean mali oftopik, sori, al mi je super kako je film strpan u podforum Euro Horror Film, a kad ono prva recenica u postu je AUSTRALSKI ZOMBIE FILM.
8)
A kaj ja znam...hitil sam ga ovdje jer rekoh film nije američki, a malo sam preletio ovu podgrupu i vidjeh da tu ima dosta britanskih i dva/tri australska pa je tako i ovaj završil ovdje. Ako sam fulao i ako je to tako velika pogreška...mislim da nije problem ga premjestiti... :wink: :)

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Mar 2009, 01:02

Dragonrage wrote:
elrania wrote:
Dragonrage wrote:
Efekti su ti loši??! :shock:

Ja sam se začudio koliko dobro izgledaju za jedna takav projekt...
pa dobro, ti gledas na to koliko je utroseno na projekt... ja gledam cisto na ono sto je prezentirano i ne mogu izbit iz glave koliko mi lice na neke gore gifove koji se daju izgooglat ako utipkas blood/skeleton :lol: karikiram, jel.
Ne znam za te gifove, ali mene je što se fekata tiče podsjetio na još jedan nezavisni Australski horrorac - Undead. You know...leteći "ljudi", zombiji itd...
Mamoorlook wrote:jdean mali oftopik, sori, al mi je super kako je film strpan u podforum Euro Horror Film, a kad ono prva recenica u postu je AUSTRALSKI ZOMBIE FILM.
8)

A bogme mi se čini da tu ima utjecaja i Evil Dead I...zar ne?

A kaj ja znam...hitil sam ga ovdje jer rekoh film nije američki, a malo sam preletio ovu podgrupu i vidjeh da tu ima dosta britanskih i dva/tri australska pa je tako i ovaj završil ovdje. Ako sam fulao i ako je to tako velika pogreška...mislim da nije problem ga premjestiti... :wink: :)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply