Srpski film (2009)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
warlock
Posts: 74
Joined: 05 Feb 2009, 22:13
Location: Bg.
Contact:

Re: Srpski film (2009)

Post by warlock » 24 Aug 2010, 15:18

HorrorHR wrote:
warlock wrote:haha jesam ja sam taj u tamnoj majici koji namesta glavu,da se pohvalim :supz:
jedva cekam viditi za par dana sto si to osmislio brutalnoga u filmu. ako si u kontaktu sa redateljom, reci da ce biti neki bedak iz hrvatske na premijeri u londonu pa da se upoznamo ;)
Jao super,reci ces nam kakva je reakcija tamo.Za reditelja ne znam da li ce biti tamo,mislim da ce tamo biti scenarista Aca Radivojevic (shock koridor) njemu se obrati :zubifale:

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Srpski film (2009)

Post by Ašow » 25 Aug 2010, 05:00

8.5/10 dajem filmu. Mislim da nije potrebno napisati zasto. :)

A john/andrej, vama respect zbog komentara.
--------
Last.fm

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Srpski film (2009)

Post by HorrorHR » 26 Aug 2010, 15:26

Pas mater :skrujufakju:


Srpski Film radi cenzure maknut sa repertoara FrightFesta!

http://www.horrorhr.com/srpski-film-rad ... ightfesta/

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Srpski film (2009)

Post by Andrej » 26 Aug 2010, 15:40

HorrorHR wrote:Pas mater :skrujufakju:


Srpski Film radi cenzure maknut sa repertoara FrightFesta!

http://www.horrorhr.com/srpski-film-rad ... ightfesta/
Nobody escapes the spanish inquisition!!!!!!!

Image
We're all mad here...

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Srpski film (2009)

Post by DrugsBunny » 26 Aug 2010, 15:44

Meni je tužno što film ne može ponuditi više od tih 5 "cenzuriranih" minuta :mrgreen:
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Srpski film (2009)

Post by dragonheart » 26 Aug 2010, 18:46

DrugsBunny wrote:Meni je tužno što film ne može ponuditi više od tih 5 "cenzuriranih" minuta :mrgreen:
Aj molim te reci mi točno u detalje što misliš pod tim prije neg zamračim i postanem jako vulgaran...
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Srpski film (2009)

Post by DrugsBunny » 26 Aug 2010, 18:58

Mislim da je Srpski film poznat isključivo po tih nekolko minuta koje žele cenzurirati.
Da njih nema, ljude bi bolio kurac za Srpski film.
Osim toga, ništa posebno ne nudi - osim ajd soundtracka koji je ok.

No, ne vidim kakve to ima veze sa tvojom vulgarnošću i temperamentom.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Srpski film (2009)

Post by dragonheart » 26 Aug 2010, 19:08

DrugsBunny wrote:Mislim da je Srpski film poznat isključivo po tih nekolko minuta koje žele cenzurirati.
Da njih nema, ljude bi bolio kurac za Srpski film.
Osim toga, ništa posebno ne nudi - osim ajd soundtracka koji je ok.

No, ne vidim kakve to ima veze sa tvojom vulgarnošću i temperamentom.

Ne znam kak da ti objasnim,ali jednostavno griješiš u vezi cijelog tog filma,shvati da to nije šok radi šoka kolko god ti to možda izgledalo tako.Scenarij je prejeben (jednostavan,ne bez mane,ali vrlo funkcionalan) pogotovo u okruženju u kojem je rađen.Režija je odrađena toliko profi da ćemo mi za takvom zanatskom režijom u Hrvatskoj još jako dugo samo moći fantazirati.I taj film u svom žanru premda rijedak i bolestan je nenadjebiv koliko god ga netko potkopavao zbog vlastite sklonosti bezrazložnom moraliziranju...
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Srpski film (2009)

Post by DrugsBunny » 26 Aug 2010, 19:24

dragonheart wrote:Ne znam kak da ti objasnim,ali jednostavno griješiš u vezi cijelog tog filma,shvati da to nije šok radi šoka kolko god ti to možda izgledalo tako.
Objasniš ovako kako si započeo. Ne griješim jer mi je film loš bez obzira jel šok imao svrhu ili ne imao. Ja svrhu šoka, tokom gledanja filma, niti u jednom trenutku nisam vidio i mislim da se to sve moglo reći na nekakav bolji način, kroz drugačiji metaforu. Ak mi je film loš, ne znači da ga ne razumijem i ne znači da griješim. Tom logikom bih film trebao svima biti dobar.
dragonheart wrote:Scenarij je prejeben (jednostavan,ne bez mane,ali vrlo funkcionalan) pogotovo u okruženju u kojem je rađen.Režija je odrađena toliko profi da ćemo mi za takvom zanatskom režijom u Hrvatskoj još jako dugo samo moći fantazirati.
Meni se scenarij ne sviđa jer je većinu vremena film naprosto dosadan - ali to nije ni toliko bitno. Režija JE dobra, ali nije toliko dobra da bi uzdigla film na koji stepen više. Film od mene neće dobiti dodatne pluseve samo zato što u Hrvatskoj tako nečega nema (iako sam napisao svoja 2 osvrta kada sam ga pogledao). Film gledam kao na film, bio hrvatski, belgijski, američki, britanski, južnokorejski ili, u ovom slučaju, Srpski.
dragonheart wrote:I taj film u svom žanru premda rijedak i bolestan je nenadjebiv koliko god ga netko potkopavao zbog vlastite sklonosti bezrazložnom moraliziranju...
Ja ga nisam potkopao jer "moraliziram", ja sam ga potkopao jer je loš. Složit ću se s tobom da je TEBI bolestan i nenadjebiv. Meni nije, ali ne zbog, ponavljam, "moraliziranja".
Stvarno ne vidim kakve ti koristi imaš ako je meni film dobar ili loš - ni iz džepa, ni u džep. A što je je, ovo nije ni prvi ni zadnji put kada imamo različita mišljenja o istom filmu, Borise.

Samo mi je drago da smo uspjeli ovo "riješiti" bez tvoje, već spomenute, vulgarnosti.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Srpski film (2009)

Post by dragonheart » 26 Aug 2010, 20:00

Gledaj,jednostavno je glupo govoriti za ovakav film da je "LOŠ",kužiš jbmu loši su filmovi od Uwe Bolla i ne znam teen komedije i 100 američkih bzznih horrora godišnje,ovo je film koji cijeniš ili ne.U tom slučaju nakon sveg što si nadrobio samo još to ti htjedoh reći...
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Srpski film (2009)

Post by Andrej » 26 Aug 2010, 20:16

Bez obzira što se apsolutno slažem u vezi filma s Drugs-om, mene ipak više od filma šokira ova vest o cenzuri....????
Po čemu je to ovaj film gadniji i eksplicitniji od Antichrist-a ili njemu sličnih dela, u kojima se udovi čupaju kroz usta i polni organi uzgajaju zube???
Cenzura je uvek bila najbolja reklama filmu i oni koji hoće da ga sakriju, prave mu veliku uslugu.
Najbolje je da ga svi pogledaju, pa lepo, na jednu starnu kome se sviđa, a na drugu kome ne.
I, o kusu TREBA raspravljati, ali se ne treba svađati.
We're all mad here...

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Srpski film (2009)

Post by Bub » 26 Aug 2010, 20:44

Nitko se tu ne svađa, fino su prodiskutirali, meni se ovaj način svidio...da sad ne imenujem i da se nebi neki uvrijedili jer to mi nije cilj, ali ovo je bolje, kulturnije i civiliziranije nego neke uvrede što su frcale od nekih forumaša. NHF

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Srpski film (2009)

Post by DrugsBunny » 26 Aug 2010, 22:54

dragonheart wrote:Gledaj,jednostavno je glupo govoriti za ovakav film da je "LOŠ",kužiš jbmu loši su filmovi od Uwe Bolla i ne znam teen komedije i 100 američkih bzznih horrora godišnje,ovo je film koji cijeniš ili ne.U tom slučaju nakon sveg što si nadrobio samo još to ti htjedoh reći...
Shvaćam što želiš reći, ali si i sam rekao da voliš neke filmove Uwe Bolla :) . Znači da je "objektivna" kvaliteta filma vrlo subjektivna. Meni je film loš i to je to, iako shvaćam zašto je nekima dobar. A cijenim ga kao što i cijenim svaki drugi film jer da ga ne "cijenim" ne bih ga gledao - i to je to.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Srpski film (2009)

Post by Asfodel » 26 Aug 2010, 23:20

HorrorHR wrote:Pas mater :skrujufakju:


Srpski Film radi cenzure maknut sa repertoara FrightFesta!

http://www.horrorhr.com/srpski-film-rad ... ightfesta/
Silne zabrane će mu vjerojatno manje više ići u korist. Ako ne sada, onda poslije..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Srpski film (2009)

Post by Andrej » 27 Aug 2010, 02:01

Asfodel wrote: Silne zabrane će mu vjerojatno manje više ići u korist. Ako ne sada, onda poslije..
Ma mene čudi što se to dešava u Engleskoj :?:
Nacija koja se ponosi time što su 68' u prime-time na BBC-u, pustili Džon Kliza obučenog kao domino dama i okruženog golim ženama - bez cenzure.
Ali ko zna.... Možda kraljica majka dolazi te večeri na Frightfest, pa da se starija gospođa ne zagrcne kokicama od šoka kad vidi onu stvar u krupnom kadru posle 70 godina. :zubifale:
We're all mad here...

Post Reply