Lucio Fulci

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Oct 2006, 17:28

Imam doma dosta Fulcievih filmova. Generalno, tip je dosta loš ali mu se mora priznati L'aldila koji je dobar a i City of the living dead ima trenutke.
Čovjek je postao poznat tako što je Romeru pokrao ideje dok su zajedno radili i zbog toga me pomalo živcita (pošto je Romero najveći car). Jači su mi Bava i Argento (iako Argento zslužuje dobre batine zbog angažmana Goblina u svojim soundtrackovima).
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 31 Oct 2006, 20:00

Kad su to Fulci i Romero radili zajedno ?

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Oct 2006, 20:09

Dawn of the dead ako se ne varam. Fulci se pobro sa seta prije nego je film dovršen i izbacio svog Zombie-ja. Od onda su zakrvili.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Oct 2006, 21:10

Ispričavam se za double-post, al moram se ispraviti. Nije Fulci nego Argento (suradnik Romera). To ti je kad baljezgam iz sjećanja umjesto da provjerim prije na netu i u knjigama. Šta ćeš, greške se potkradu i boljima od mene.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 31 Oct 2006, 23:41

Argento je radio "europski" cut Dawn of the Deada koji je dobio ime Zombi. Argentova verzija ima drugačiji soundtrack i izcutane su neke scene da sve djeluje više akciono...

Ovo što spominješ da je netko imao problema sa nekim filmom - nije Fulci sa Romerom a ni Argento sa Romerom. Možda eventualno misliš na snimanje Zombi 3 kada je Fulci morao odustati od projekta pa su Bruno Mattei i još jedan tip snimili pola filma i objavili ga. Fulci je dakako radi svog imena ostao kao kreditirani redatelj...

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 31 Oct 2006, 23:41

OK je, kontao sam da si mislio da je Argento po sredi.

Nisu se pokrvili inace, niti je ovaj zapalio sa seta..."Zombi" je nastao kao kompenzacija za pare koje je Argento pljunuo za produkciju Dawna, koliko sam ja upucen. Kasnije su snimili Two Evil Eyes.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 26 Nov 2006, 13:09

Jel The Beyond onaj film kad na početku neki tipovi pribiju čavlima nekog lika za kojeg se sumnja da je vještac za zid i zaliju ga vapnom? zatim neki zombiji divljaju naokolo, a sve to uz Fulcijev prepoznatljivi gore (previše crva :lol: ) ako je to taj film, moram ga obavezno ponovo pogledat jer sam ga gledao kao klinac i ne sjećam se skoro ničega osim par "detalja" :mrgreen:

p.s. dobri Fulcijevi filmovi: house by the cemetery
zombie flesheaters 1,2 - scena kad se zombi konkvistador diže pola sata iz groba i onda brzo i spretno ko mačka trebi pregrize vrat lol
city of the living dead
i the beyond ako je to taj film na koji mislim..

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 26 Nov 2006, 19:05

Wendigo wrote:Jel The Beyond onaj film kad na početku neki tipovi pribiju čavlima nekog lika za kojeg se sumnja da je vještac za zid i zaliju ga vapnom? zatim neki zombiji divljaju naokolo, a sve to uz Fulcijev prepoznatljivi gore (previše crva :lol: ) ako je to taj film, moram ga obavezno ponovo pogledat jer sam ga gledao kao klinac i ne sjećam se skoro ničega osim par "detalja" :mrgreen:
Jes, to je taj.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Sep 2007, 00:54

Za Fulci fanove, film premijerno na DVD formatu:
At last! Lucio Fulci's masterpiece The Psychic (aka Sette note in nero / Murder to the Tune of the Seven Black Notes) will hit DVD this fall. Along with a 16x9 transfer of the uncut version of this long out-of-print film, the DVD will include a never-before-published interview with Fulci as well as interviews with cast and crew.
Image

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Sep 2007, 01:09

HorrorHR wrote:Za Fulci fanove, film premijerno na DVD formatu:
At last! Lucio Fulci's masterpiece The Psychic (aka Sette note in nero / Murder to the Tune of the Seven Black Notes) will hit DVD this fall. Along with a 16x9 transfer of the uncut version of this long out-of-print film, the DVD will include a never-before-published interview with Fulci as well as interviews with cast and crew.
Image
nisam ga gledao ali sudeći po komentarima na netu film je dosta dobar...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 09 Sep 2007, 13:29

HorrorHR wrote:Za Fulci fanove, film premijerno na DVD formatu:
At last! Lucio Fulci's masterpiece The Psychic (aka Sette note in nero / Murder to the Tune of the Seven Black Notes) will hit DVD this fall. Along with a 16x9 transfer of the uncut version of this long out-of-print film, the DVD will include a never-before-published interview with Fulci as well as interviews with cast and crew.
Image
jebeno! to još nisam pogledao. tj. nisam ni znao za taj film do sada.. Fulci :prayer:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 09 Sep 2007, 13:58

Wendigo wrote:
HorrorHR wrote:Za Fulci fanove, film premijerno na DVD formatu:
At last! Lucio Fulci's masterpiece The Psychic (aka Sette note in nero / Murder to the Tune of the Seven Black Notes) will hit DVD this fall. Along with a 16x9 transfer of the uncut version of this long out-of-print film, the DVD will include a never-before-published interview with Fulci as well as interviews with cast and crew.
Image
jebeno! to još nisam pogledao. tj. nisam ni znao za taj film do sada.. Fulci :prayer:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Lucio Fulci

Post by kraykulla » 25 Jan 2010, 13:25

gledao house by the cemetary i okej je.kao i the beyond.
city of living dead mi je malo previše bezveze.
jel neko gledao the conquest?njegova verzija mač i magije s dosta gorea.
film je debilana,ali da se s ekipom razvališ od smijeha.
ima nekoliko "epskih" scena :lol:

User avatar
Horrorist
Posts: 226
Joined: 23 Sep 2007, 14:57

Re: Lucio Fulci

Post by Horrorist » 26 Jan 2010, 23:50

Gledao veliku večinu njegovih filmova.
Pošto sam ultimativni gore i zombie fanatik normalno da mi je Fulci možda i najomiljeniji režiser.
Od ostalih njegovih stvari recimo Don't Torture a Duckling i Lizard in Woman's Skin su mi bolji.

Za mene Fulci = kult klasik

:lol:
When there is no more rooom in hell, the dead will walk the earth!

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lucio Fulci

Post by Michel » 07 Jun 2022, 23:22

Kopam za maraton zaboravljenih euro horora i naiđem na Don't Torture a Duckling i zakuno bi se da sam to gledao, još mi je ovo Duckling ful poznato i ne mogu nać da jesam.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply