Switchblade Romance(krvava romanca)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 20 Nov 2007, 21:39

Wendigo wrote:upravo sam pogledao film i ok je..
orginal naslov je haute tension, a svitcblade romance je u engleskoj a u americi high tension. da ispravim gore tko je napisao drugo, ali nema veze sve je to isto glavno da je film ok.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 20 Nov 2007, 22:39

dodo wrote:
Wendigo wrote:upravo sam pogledao film i ok je..
orginal naslov je haute tension, a svitcblade romance je u engleskoj a u americi high tension. da ispravim gore tko je napisao drugo, ali nema veze sve je to isto glavno da je film ok.

da, ali u našim(bar mojoj) videoteci je na DVDu i Coveru uz Hrv. ime bilo Switchblade Romance,a ne američni naziv..pa je možda zato stavio to ime..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 20 Nov 2007, 22:46

A$H wrote:
dodo wrote:
Wendigo wrote:upravo sam pogledao film i ok je..
orginal naslov je haute tension, a svitcblade romance je u engleskoj a u americi high tension. da ispravim gore tko je napisao drugo, ali nema veze sve je to isto glavno da je film ok.

da, ali u našim(bar mojoj) videoteci je na DVDu i Coveru uz Hrv. ime bilo Switchblade Romance,a ne američni naziv..pa je možda zato stavio to ime..
vjerovatno onda je alli ja se volim ipak više informirat :wink:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 20 Nov 2007, 22:51

dodo wrote:
A$H wrote:
dodo wrote: orginal naslov je haute tension, a svitcblade romance je u engleskoj a u americi high tension. da ispravim gore tko je napisao drugo, ali nema veze sve je to isto glavno da je film ok.

da, ali u našim(bar mojoj) videoteci je na DVDu i Coveru uz Hrv. ime bilo Switchblade Romance,a ne američni naziv..pa je možda zato stavio to ime..
vjerovatno onda je alli ja se volim ipak više informirat :wink:
samo se ti informiraj ali mi smo već znali za taj naziv.. :lol: :lol: :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 20 Nov 2007, 22:53

A$H wrote:
dodo wrote:
A$H wrote:
da, ali u našim(bar mojoj) videoteci je na DVDu i Coveru uz Hrv. ime bilo Switchblade Romance,a ne američni naziv..pa je možda zato stavio to ime..
vjerovatno onda je alli ja se volim ipak više informirat :wink:
samo se ti informiraj ali mi smo već znali za taj naziv.. :lol: :lol: :lol:
:wink: :lol: :lol:

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 27 Jan 2008, 12:37

Napokon sam pogledao ovaj film i oduševljen sam. Bolju preporuku nisam mogao imati pošto je ovaj film rađen po mojoj omiljenoj knjizi. Radnja u filmu se odvija kao u knjizi do benzinske stanice a od onda je redatelj preuzeo stvar u svoje ruke i napravio svoj "alternativni kraj". Likovi su odlični, kamera i režija fenomenalni a glazba u 99% majstorska osim kada glavna glumica napušta benzinsku stanicu i kreće u potjeru za ubojicom... nepotrebna promjena stila. Scena kad "ubojica" kolje mamu pred očima glavne glumice je 8) . Obrat je došao u pravo vrijeme i stvarno me ugodno iznenadio. Ovdje se suspense horor pretvara u akcijski dok je u knjizi cijela priča na psihološkoj bazi što mislim da bi ovaj film učinao još boljim, ali zadovoljan sam i ovako 4.7/5
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 08 Jan 2009, 01:04

Odlican film.
Ubojstva prebrutalna, i mislio sam da ce biti krvav,ali nadmašio je sva moja očekivanja...Zapravo se ne sjecam kad sam zadnji put vidio toliko krvi u nekom filmu... :shock:
Prvi put vidim ove glumice ali su svoj posao odradile vrlo dobro.
Svaka cast za twist,ali meni je bio predvidljiv zahvaljujuci jednoj recenici. 8)

Alex me sto se izgleda tiče neodoljivo podsjeca na Angelu iz "Sleepaway campa"

8,5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 10 Jan 2009, 01:48

Meni je najvise ostala u sjecanju borba djevojke sa uboicom (u plasteniku valjda)
Image

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 11 Jan 2009, 00:25

meni mozda najbolji francuski horrorac sto sam gledao 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 11 Jan 2009, 14:57

Jedan od onih koji riječi ljepota daju smisao...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Jan 2009, 17:05

Ta me je scena najviše zbunila, jer zbog nje mi je cijela priča bila klimava... Ali neću ništa još govoriti, jer bi opet morao gledati filma još pažljivije...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Jan 2009, 18:41

Čini mi se da je baš ta scena ključna i da je trebala mnogo bolje biti napravljena..
Kao scen je odlična, ali nije trebala tu biti...
Stvarno ću morati pogledati malo bolje film, jer ta scena ruši priču... No, sve u svemu fenomelan film.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Jan 2009, 22:03

Eto svi postovi su editirani ili obrisani jer ni jedan nije sadrzavao SPOILER upozorenje..pa kad ste tak pametni sad krenite ispocetka ili se medjusobno PM-majte..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Post by sandi » 12 Jan 2009, 22:26

A$H wrote:Eto svi postovi su editirani ili obrisani jer ni jedan nije sadrzavao SPOILER upozorenje..pa kad ste tak pametni sad krenite ispocetka ili se medjusobno PM-majte..
U REDU...premda mislim da na ovom forumu ne postoji onaj tko nije gledao ovaj film...pa mislim da bas nismo nekome nesto spojlali
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Jan 2009, 22:29

sandi wrote:
A$H wrote:Eto svi postovi su editirani ili obrisani jer ni jedan nije sadrzavao SPOILER upozorenje..pa kad ste tak pametni sad krenite ispocetka ili se medjusobno PM-majte..
U REDU...premda mislim da na ovom forumu ne postoji onaj tko nije gledao ovaj film...pa mislim da bas nismo nekome nesto spojlali
ne, ali hvala bogu stalno dolaze novi clanovi..pa i mladji koji tek pocinju gledat horrore..a osobno znam starije koji ga nisu pogledali iz nekih razloga..tak da..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply