The Descent

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: The Descent

Post by Ašow » 31 Oct 2010, 19:38

Et, to je to. :lol:
meni onak, cim trznem, film poraste za 0.5.
Zato se bojim gledat ljubavne komedije inace bi dobio epileptički napadaj.
--------
Last.fm

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Descent

Post by HorrorHR » 25 Jan 2012, 21:04

Iz kolekcije :kokicarenje:

Image

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: The Descent

Post by metallicat » 26 Jan 2012, 00:38

neš ti je pošarano po dvd-u :P
Image

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: The Descent

Post by Matango » 29 Sep 2012, 17:45

Malo prerazvikan, moglo je to i bolje...

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: The Descent

Post by Victor Crowley » 23 May 2014, 12:10

Tek sam sinoć prvi put pogledao oavj film. Jako dobar, sve mi je sjelo. Mrak, klaustrofobija, mutanti :mrgreen: , žene... Skinuo sam i drugi dio, kažu da nije dobar kao prvi ali ja ću ga svejedno pogledati.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Descent

Post by Decadentor » 23 May 2014, 12:16

Ja sam potpuno zaboravio sve iz filma tako da meh. (morat cu pronac recenz da vidim misljenje od prije)
Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Descent

Post by Michel » 23 May 2014, 17:44

Dobar/jako dobar horor.

Malo sam čitao temu i što inače ljudi zamjeraju ovom filmu na netu. To su uglavnom nerealne borbe, nerazvitak likova i tako. Ne znam za vas, ali meni je u horor filmu gluma i nerealnost odavno postalo neavžno. Pogotovo gluma. Časti izuzetcima (The Shining, Alien, The Changeling, Let the Right One In).

Nerealnost mi ne smeta kad je smještena u horor sa nerealnom radnjom/stvorenjima/ubojicama. The Descent ima realnost, ali gubi kad se pojave oni mali ljigavci. Postupci ženskih likova to jest borbe su meni nerealne. Ne pušim da se ženska osoba, a i muška može tako tući u zatvorenom prostoru, klaustrofobija i to još protiv stvorenja koja nikad nisu vidjeli. Pa i da je jebeni Mirko Filipobić i da NE ZNA što mu se sprema. Pa jebem ti, kakav je to šok za tijelo, a njih ima više. Mali brzanci kad te napadnu :lol:

To sam sad malo secirao što je loše, ali u ukupnom dojmu meni to ne smeta. Svi smo ljubitelji slasher filmoba, jel tako? E pa upravo u slasher filmovima imamo najgluplje postupke likova i u većini slučajeva nam ne smeta. 95% slashera ima nerealne scene, ali su to filmovi sa šarmom, čistom zabavom i maštovitim ubojstvima. Zato ih i volimo.

Poanta cijelog ovog teksta je da se u horor filmovima treba gledati oni najbitniji sastojci. Atmosfera u The Descentu? Check. Klaustrofobija u The Descentu? Check. Ostalo može biti bitno, ali kad imam ova dva sastojka u horor filmu i to dobro spojena, ne može se fulat.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Descent

Post by Wheel Smith » 24 May 2014, 04:07

upravo skinuo pa ce se gledati prelistao sam čitav topik i zanimljivi komentari.....
:supz: :supz:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Descent

Post by HorrorHR » 24 May 2014, 10:34

film je vrh, jedan od boljih (meni) horrora u dvijetisućitima.

glede nastavka, lošiji je dakako ali ima i on dijelova koji su vrlo dobri . http://www.horrorhr.com/the-descent-part-2-2009/

tomo
Posts: 2
Joined: 15 Dec 2016, 14:25

Re: The Descent

Post by tomo » 21 Dec 2016, 11:30

film je ništa posebno

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Descent

Post by Michel » 05 Dec 2023, 19:52

Image

The Descent (2005) - nakon nekog vremena vratio sam se ovom maratonu i izvučen je ovaj vrlo popularni i hvaljeni horor nultih. Sjećam se kad sam ga prvi put gledao još u doba videoteke, ali tek mi je na drugo gledanje bio stvarno dobar. Priču svi znamo, film prati šestero ženski u svojem primeu kako idu u špilju gdje jedna od njih (Juno) misli da tu špilju nitko nikad nije osvojio. Prva polovica filma je upoznavanje sa likovima i jako dobra karakterizacija likova što mi je i najveći plus. Drugi dio filma se pretvara u akcijski horor sa stvorenjima koja su evoluirala i nešto uznemirujuće. Razmumljivo mi je da s vremenom ti ljudi postaju fizički slabiji što je i jedan do razloga zašto su neke od njih tako ih lako sredile. Ipak, ostaje mala žal što ih nisu prikazali još ratobornijima. The Descent je klasutrofobičan i atmosferičan film, sa dobro razrađenim ženskim likovima iako niti jedna nije pretjerano simpatična. Nije mi bio dosadan što je bila zamjerka nekih tijekom izlaska, ali isto tako ne bih rekao da se radi o odličnom hororu. Usprkos tome, ima svoje mjesto u horor svijetu. 7.5/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - pa kao jedan od najpopularnijih horor filmova nultih i to što je jako voljen u horor zajednici te jako visoko kotira na listama najboljih horor filmova ovoga stoljeća, to je njegova ostavština. Osim toga, film je dobio i nastavak koji se nije pokazao kao dostojan originala. A, A+, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply