The Descent

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 03 Apr 2008, 13:08

crvenatratincica wrote: ali naravno, morala sam ga opet pogledati kad već... jesu, bijela čudovišta su jeziva. brrrr. ali nikako mi
nije jasno kog su se vraga išle toliko zavlačiti, do zadnje rupice.
ah zato se i ide u neitažene špilje..otkrivanje svih tajni..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
crvenatratincica
Posts: 6
Joined: 30 Mar 2008, 16:55

Post by crvenatratincica » 03 Apr 2008, 13:19

vidim da se odi dosta njih sviđa ovaj film i ne želim nikoga naljutiti ( i tek sam se registrirala :D )
i mislim da ovaj film ne zaslužuje ovoliko komentara...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 03 Apr 2008, 13:22

Po meni je film jako dobro objasnjen i napravljen bez greske. Onaj tko je barem jednom osjetio cari speleologije trebao bi znati da je to i sport i znanost u jednom. Ako su ljudi pazljivo gledali film onda su morali uociti da su one same bez icijeg znanja usle u spilje i to u onaj dio za koji nitko ne zna.

Kako netko kaze da je film dosadan za to mogu biti samo dva slucaja:
1) neki su odmah ocekivali akciju izgleda, ali Marshall je jako pametan redatelj da bi propustio pokazati nesto vise...zato nas on upoznava sa likovima, pa tako imamo slucaj sa svim dobrim filmovima - tj. odnos medju glavnim likovima se polako rzvija...a kad krenu borbe mnogo se toga otkriva medju likovima, ali i otkriva se njihova jaka snaga za prezivljavanjem.

2) nema nista gore nego kad se film gleda ofrlje tj. malo ga gledas pa ne, pa se zajebavas sa ekipom...filmovi kao Descent i zato ispadaju dosadni, film se uvijek gleda tako da se na njega usredotocis i pratis radnju....

I ja se slazem da film nije strasan, ali film je dobar upravo zato sto ima napetu radnju...te kako prije rekoh karakterizaciju likova na visokom nivou..

Za mene ostaje filmcina i definitivno jedan od 10 najboljih horora ovoga desteljeca (tu je i Marshallov Dog Soldiers)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 03 Apr 2008, 14:29

crvenatratincica wrote:ali nikako mi
nije jasno kog su se vraga išle toliko zavlačiti, do zadnje rupice.
Trebao la im je nekakva avantura kako bi zabavili i opustili Sarah odnosno pružili joj potporu nakon nesreće... Juno je eto imala svoje motive...
Ono što je meni posebno u tom filmu su dijalozi i reakcije glumica na situaciju. Sve je realno, s lakoćom mogu zamisliti one "ljude" koji žive dole u spiljama savršeno se uklapajući u okolinu. Tempo je isto odličan kao što je dr_gonzo napisao, sve se polako otkriva.
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 03 Apr 2008, 14:57

Knatchbull wrote:
crvenatratincica wrote:ali nikako mi
nije jasno kog su se vraga išle toliko zavlačiti, do zadnje rupice.
Trebao la im je nekakva avantura kako bi zabavili i opustili Sarah odnosno pružili joj potporu nakon nesreće... Juno je eto imala svoje motive...
Ono što je meni posebno u tom filmu su dijalozi i reakcije glumica na situaciju. Sve je realno, s lakoćom mogu zamisliti one "ljude" koji žive dole u spiljama savršeno se uklapajući u okolinu. Tempo je isto odličan kao što je dr_gonzo napisao, sve se polako otkriva.
upravo to!

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 03 Apr 2008, 19:06

Ma meni je jedan od najboljih horrora...neda mi se pricat u detalje :D
Ali me zivcira sto su Dogsoldiers od tog redatelja toliko nahvalili, a film je cisto smece,
dok protiv ovog filma nemam nista, i mogo bih ga gledat 100-tine puta. 8)
"Six strings to cover fear..."

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 03 Apr 2008, 19:58

Cannibalist wrote:Ma meni je jedan od najboljih horrora...neda mi se pricat u detalje :D
Ali me zivcira sto su Dogsoldiers od tog redatelja toliko nahvalili, a film je cisto smece,
dok protiv ovog filma nemam nista, i mogo bih ga gledat 100-tine puta. 8)

cccccccccccccc
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 03 Apr 2008, 20:15

Cannibalist wrote:Ma meni je jedan od najboljih horrora...neda mi se pricat u detalje :D
Ali me zivcira sto su Dogsoldiers od tog redatelja toliko nahvalili, a film je cisto smece,
dok protiv ovog filma nemam nista, i mogo bih ga gledat 100-tine puta. 8)
nije smeće..meni je vrlo dobar..nije odličan..lijepo je vidjet malo crnog humora u hororima..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 03 Apr 2008, 21:02

Al priznajem da su vukodlaci jebeno napravljeni
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 03 Apr 2008, 23:07

dr_gonzo wrote:Po meni je film jako dobro objasnjen i napravljen bez greske. Onaj tko je barem jednom osjetio cari speleologije trebao bi znati da je to i sport i znanost u jednom. Ako su ljudi pazljivo gledali film onda su morali uociti da su one same bez icijeg znanja usle u spilje i to u onaj dio za koji nitko ne zna.

Kako netko kaze da je film dosadan za to mogu biti samo dva slucaja:
1) neki su odmah ocekivali akciju izgleda, ali Marshall je jako pametan redatelj da bi propustio pokazati nesto vise...zato nas on upoznava sa likovima, pa tako imamo slucaj sa svim dobrim filmovima - tj. odnos medju glavnim likovima se polako rzvija...a kad krenu borbe mnogo se toga otkriva medju likovima, ali i otkriva se njihova jaka snaga za prezivljavanjem.

2) nema nista gore nego kad se film gleda ofrlje tj. malo ga gledas pa ne, pa se zajebavas sa ekipom...filmovi kao Descent i zato ispadaju dosadni, film se uvijek gleda tako da se na njega usredotocis i pratis radnju....

I ja se slazem da film nije strasan, ali film je dobar upravo zato sto ima napetu radnju...te kako prije rekoh karakterizaciju likova na visokom nivou..

Za mene ostaje filmcina i definitivno jedan od 10 najboljih horora ovoga desteljeca (tu je i Marshallov Dog Soldiers)


Ne slažen se!!!!

Ma o kojem to vi famoznom upoznavanju i polaganom razvijanju likova govorite?! Pa nisu vam ovo Dostojevski i Balzac, najviše mi ide na živce kad se nekog diže u nebesa, ne znan ja zašto ti tog Marshalla nazivaš pametnim, jer je meni pokaza samo smeće, i nemoj mislit da nisan ja pažljivo gleda ovaj film i da samo pizdin, znan ja dobro o čemu govorin, i ne mogu prić priko ovolike količine preuveličavanja. Ajde, nemoj me zajebavat pa govorit da je tebi ono žensko trabunjanje prije polaska u špilju (odjebi onaj početak sa nesrićon, više me dirnila jebena Disturbia) odličan odnos i karakterizacija, jer je ono sranje, uđu u onu špilju ka četo tuka, i onda jedno veliko NIŠTA! Likovi se ponašaju bezveze, nimalo zanimljivo, i ono na kraju sa te dvi glavne ženskurače, ti ćeš to nazvat dobrom karakterizacijon i ponašanjem likova sukladno njihovim karakterima?! SPOILER možda bi onaj potez da ostavi "prijateljicu" na cjedilu i funkcionira kad bi uopće ima dojam da je to dovoljno realno, ne znan ja šta je taj maršal sebi u glavu uvalija da je iša glumit ekspresionističkog autora pa niti detalj o varanju nije tija lipo izjasnit, nego sve cili-mili, ma odjebi, ne cijenin takva kurčenja nimalo SPOILER. Sve je to mutno, ljigavo i bljutavo, Cave je jebeno remekdjelo za ovo jer je znalo svoju svrhu i cilj, a to je monster survival, a ne ovaj bi čas bija psihološki triler-drama a čas krvava makljaža, jer ode ta sinteza ne funkcionira. U recimo Krvavoj romansi to je savršeno napravljeno, bez suvišnih gluposti, a ode, Bože sačuvaj.

E za tvoj broj 2., ovaj film i zaslužuje da se gleda s ekipon, s manje koncentracije nego na Teletubbiese, i žaj mi je šta san ga uopće krenija analizirat i promišljat o njemu, jer je ovo veliko govno!!
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 03 Apr 2008, 23:13

Cave je jebeno remekdjelo za ovo jer je znalo svoju svrhu i cilj, a to je monster survival, a ne ovaj bi čas bija psihološki triler-drama a čas krvava makljaža, jer ode ta sinteza ne funkcionira. U recimo Krvavoj romansi to je savršeno napravljeno, bez suvišnih gluposti, a ode, Bože sačuvaj.

E za tvoj broj 2., ovaj film i zaslužuje da se gleda s ekipon, s manje koncentracije nego na Teletubbiese, i žaj mi je šta san ga uopće krenija analizirat i promišljat o njemu, jer je ovo veliko govno!!

:shock: :shock: :shock: cave remekdjelo prema ovom? gledat sa ekipom? u jebate, ukusi se stvarno razlikuju :wink:

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 03 Apr 2008, 23:16

HorrorHR wrote:
Cave je jebeno remekdjelo za ovo jer je znalo svoju svrhu i cilj, a to je monster survival, a ne ovaj bi čas bija psihološki triler-drama a čas krvava makljaža, jer ode ta sinteza ne funkcionira. U recimo Krvavoj romansi to je savršeno napravljeno, bez suvišnih gluposti, a ode, Bože sačuvaj.

E za tvoj broj 2., ovaj film i zaslužuje da se gleda s ekipon, s manje koncentracije nego na Teletubbiese, i žaj mi je šta san ga uopće krenija analizirat i promišljat o njemu, jer je ovo veliko govno!!

:shock: :shock: :shock: cave remekdjelo prema ovom? gledat sa ekipom? u jebate, ukusi se stvarno razlikuju :wink:


Nego šta, u početku mi film i nije bija toliko loš, ali kad san vidija puste hvalospjeve pogleda san ga još i dva puta, i tek onda svatija puninu ovog užasa, i tad mi je Cave bija sedmo nebo za ovo.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 03 Apr 2008, 23:42

HorrorHR wrote:
:shock: :shock: :shock: cave remekdjelo prema ovom? gledat sa ekipom? u jebate, ukusi se stvarno razlikuju :wink:
očito.smeta mu kad horror ima neki dublji smisao...pa nije to neki obični američki teen slasher...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 03 Apr 2008, 23:50

@ghostface - a da su muški likovi bili, onda bi bio bolji? jer svaka rečenica ti sadrži žene, ženturače, tuke itd. :wink:
Image

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 03 Apr 2008, 23:53

metallicat wrote:@ghostface - a da su muški likovi bili, onda bi bio bolji? jer svaka rečenica ti sadrži žene, ženturače, tuke itd. :wink:
kad se malo poglede najboljih horrora od 2000 nadalje je s ženskim likovima..od ring,haute tension,others,inside.. što više ženski to bolje :cheers:
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

Post Reply