Demoni 1 i 2

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Demoni 1 i 2

Post by HorrorHR » 28 Oct 2006, 22:23

Baš sam neki dan u jednom od filmova vidio "posvetu" na legendarne Demone. Stvarno se moram ponovo podsjetiti tih filmova, jer su imali nekih spektakularnih trash trenutaka. Infestacija mega ružnih demona u kinu i u neboderu su mi ostali u trash pamćenju. Demonski pas, bilderi protiv demona, priceless scene sa zelenom sluzi i umjetnim zubima i noktima...

Vaše razmišljanje? Ja ni nemogu reći koji mi je bolji, ali su oba "a must see" za pravog horror fanatika...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 28 Oct 2006, 22:32

hm, nisam gledao niti jedan nastavak jer stalno čujem loše kritike o Davidu Argentu, ali nakon ovog teksta, znam od koga to mogu nabaviti. Zajedno za basket case i city of living dead. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 28 Oct 2006, 22:36

1. Dario Argento.
2. On nije rezirao Demone, samo je producirao...rezija oba dela : Lamberto Bava.

Postoji i "zvanicni" Demoni 3 (r. Umberto Lenzi), a mnoge zemlje (pogresno) krste filmove Michele Soavija Church i Sect kao "Demoni 3 & 4".

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 28 Oct 2006, 22:48

john_constantine wrote:hm, nisam gledao niti jedan nastavak jer stalno čujem loše kritike o Davidu Argentu, ali nakon ovog teksta, znam od koga to mogu nabaviti. Zajedno za basket case i city of living dead. :lol:
haha imam ih :lol:


nego imam i Demone i mogu reć da je obavezno štivo..jednostavno imaju odličnih djelova..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 28 Oct 2006, 22:51

A$H wrote:
john_constantine wrote:hm, nisam gledao niti jedan nastavak jer stalno čujem loše kritike o Davidu Argentu, ali nakon ovog teksta, znam od koga to mogu nabaviti. Zajedno za basket case i city of living dead. :lol:
haha imam ih :lol:


nego imam i Demone i mogu reć da je obavezno štivo..jednostavno imaju odličnih djelova..
Nisam niti mislio suprotno. :lol: :D Ali jedanput ću naći neki film koji ti nemaš u svojoj zbirci. :twisted:
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 29 Oct 2006, 15:07

imam i jedinicu i dvojku. nije loš film, zgodne maske i radnja posvaćena bježanju od demona. ali njajegendarniji mi je tip s kraja jedinice kad sjedne na motor, uzme katanu i ide rezat glave
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 29 Oct 2006, 15:46

Prvi dio mi je bolji, napetiji i ima više klanja i krvi. Drugi baš nema toliko pa mi je nešto lošiji ali ,svakako, oba preporučam.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 29 Oct 2006, 15:48

Mairosu wrote:1. Dario Argento.
2. On nije rezirao Demone, samo je producirao...rezija oba dela : Lamberto Bava.

Postoji i "zvanicni" Demoni 3 (r. Umberto Lenzi), a mnoge zemlje (pogresno) krste filmove Michele Soavija Church i Sect kao "Demoni 3 & 4".
Nemam pojma ali sam na više mjesta vidio da se ovaj film smatra 3. nastavkom ( http://www.imdb.com/title/tt0095775/)iako baš nema veze sa prethodna 2.
I Dellamorte Dellamore je u Japanu, mislim, poznat kao Demons 95.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 29 Oct 2006, 16:07

Bravo...jeste, i ovo je cesto "prekrsteno" u Demone.

Inace, gledao sam ovo. Nije bio previse los, al' bogami ni bogznakako dobar.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 29 Oct 2006, 16:15

Na žalost, ili sreću :) nisam ga gledao ali po nekim screenshotovima što sam ih vidio djeluje atmosferično i spooky.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 23 Nov 2006, 21:53

Nisam uopste znao da su "Demoni" Evropski film!!! Ako je neko ovde malo stariji, onda zna koji su hitovi u bivsoj Jugoslaviji bili demoni!!! Gledao oba u kinu, jako davno i ne mogu se nicega sjetiti, znam samo da su mi onda bili odlicni filmovi, sad-? Da, sjecam se samo da se radnja desava u nekoj zgradi i to je to.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 24 Nov 2006, 00:01

undying wrote:Nisam uopste znao da su "Demoni" Evropski film!!! Ako je neko ovde malo stariji, onda zna koji su hitovi u bivsoj Jugoslaviji bili demoni!!! Gledao oba u kinu, jako davno i ne mogu se nicega sjetiti, znam samo da su mi onda bili odlicni filmovi, sad-? Da, sjecam se samo da se radnja desava u nekoj zgradi i to je to.
U kinu? U jebate nisma ni znao da je to u nas bilo na velikom platnu. Zasigurno je bilo cool gledati, sad se ne sjećam jel prvi ili drugi, ali ukratko onaj koji se dešava u kinu 8)

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 24 Nov 2006, 11:10

HorrorHR wrote:
undying wrote:Nisam uopste znao da su "Demoni" Evropski film!!! Ako je neko ovde malo stariji, onda zna koji su hitovi u bivsoj Jugoslaviji bili demoni!!! Gledao oba u kinu, jako davno i ne mogu se nicega sjetiti, znam samo da su mi onda bili odlicni filmovi, sad-? Da, sjecam se samo da se radnja desava u nekoj zgradi i to je to.
U kinu? U jebate nisma ni znao da je to u nas bilo na velikom platnu. Zasigurno je bilo cool gledati, sad se ne sjećam jel prvi ili drugi, ali ukratko onaj koji se dešava u kinu 8)
E to je prvi dio! Kad se avion zabija u kino!!! A drugi dio je u nekom neboderu.. Ja mogu da pricam iskljucivo u vezi Banja Luke, posto sam ga tamo gledao (rodjeni Banjalucanin) Prvo je isla starija ekipa u kino pa onda mi, ovi se stariji vrate i govore da raja povraca, bjezi iz kina itd itd Znas kako vec djeca napuhavaju.. Onda idemo mi, i meni je bio tad Fucking strasan, sad stvarno ne bi mogao nista reci u vezi toga filma??? Uglavnom mogu reci da je to bio veliki hit u bivsoj Jugoslaviji!!!+ Citam na wikipedii da je to italijanski film, nema sanse da bi se toga sjetio

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 24 Nov 2006, 11:17

undying wrote:E to je prvi dio! Kad se avion zabija u kino!!! A drugi dio je u nekom neboderu.. Ja mogu da pricam iskljucivo u vezi Banja Luke, posto sam ga tamo gledao (rodjeni Banjalucanin) Prvo je isla starija ekipa u kino pa onda mi, ovi se stariji vrate i govore da raja povraca, bjezi iz kina itd itd Znas kako vec djeca napuhavaju.. Onda idemo mi, i meni je bio tad Fucking strasan, sad stvarno ne bi mogao nista reci u vezi toga filma??? Uglavnom mogu reci da je to bio veliki hit u bivsoj Jugoslaviji!!!+ Citam na wikipedii da je to italijanski film, nema sanse da bi se toga sjetio
Je, mislim da se helikoptr zabio u kino ;) Drugi dio nije za baciti, ako se dobro sjećam ima demonskog psa, i onu vojsku bildera koji počinju uzvraćati udarac. Sjećam se jedne spektakularne scene gdje neki auto proleti preko neke barikade, a u trenu dok ga snimaju u zrakju, to je potpuno drugi auto :D Ah dragi naši zapadni susjedi :chainsaw:

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 24 Nov 2006, 20:46

HorrorHR wrote:
undying wrote:Nisam uopste znao da su "Demoni" Evropski film!!! Ako je neko ovde malo stariji, onda zna koji su hitovi u bivsoj Jugoslaviji bili demoni!!! Gledao oba u kinu, jako davno i ne mogu se nicega sjetiti, znam samo da su mi onda bili odlicni filmovi, sad-? Da, sjecam se samo da se radnja desava u nekoj zgradi i to je to.
U kinu? U jebate nisma ni znao da je to u nas bilo na velikom platnu. Zasigurno je bilo cool gledati, sad se ne sjećam jel prvi ili drugi, ali ukratko onaj koji se dešava u kinu 8)
Undying pravo zbori. Demoni 1 i 2 su bili bioskopski hitovi sirom Jugoslavije. I ja sam gledao druge demone u bioskopu u ono vreme. :D

Post Reply