Frontiere(s) (2007)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 22 Jul 2008, 01:50

HorrorHR wrote:to mi sada nije jasno, ovo bi trebala biti premijera? sjećam se da si spomenula da je bio u kinu, ali nisma nigdje to vidio referenicrano. si bila u kinu?
nisam, jer sreća da smo ga prije gledali doma, pa nismo bacili pare :lol: ali sigurno je bio pred par mj jer su me ove s faxa pitale dal ću ić :D
Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 27 Jul 2008, 01:05

Ljudi o čemu vi pričate, ovo je po meni savršen horror u svakom aspektu, u likove se nikad ovako nisan uživija i navija za njih, ma predobro, ima zakon krvavih scena, napetosti, totalno bolesne negativce, a tijek radnje je unatoč bizarnosti potpuno logičan i smislen, nema pretjerivanja ni u jednoj sceni 8osim možda jednog detalja pri kraju, al to nije ni bitno, da sad bezveze ne spoilan). Uglavnom, preporučan, definitivno mi nije žaj šta san to umisto Rogue-a iša večeras gledat.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 27 Jul 2008, 01:25

ti o nesto u zadnje vrijeme skroz kontra ukusa vecine :lol:
skinula sam film nedavno, al sam ga izgubila negdje pa kad ga nadem, gleda se napokon, no malo negodujem zbog silnih losih komenara...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 27 Jul 2008, 01:32

elrania wrote:ti o nesto u zadnje vrijeme skroz kontra ukusa vecine :lol:
skinula sam film nedavno, al sam ga izgubila negdje pa kad ga nadem, gleda se napokon, no malo negodujem zbog silnih losih komenara...


A eto, tako ispada. :lol: Al ne, stvarno ga šta prije pogledaj, ma ode se kolko vidin nije svidija metallicat i knatchu (s kojima san inače u jebenoj opreci po mišljenjima) i još samo nekolicini (Aryxu i ne znan još). Na imdb-u je solidno proša.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 27 Jul 2008, 03:05

Onda Horror proslo je tjedan dana od kad su trebali bit objavljeni pobjednici.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 27 Jul 2008, 11:44

A$H wrote:Onda Horror proslo je tjedan dana od kad su trebali bit objavljeni pobjednici.. :lol:
pobjedinici dobili mailove vec prje tjedan dana, valjda neki vec u kinu bili :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 27 Jul 2008, 13:43

pa tako reci..bilo je da ces ih na for objavit.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
marebito
Posts: 495
Joined: 17 Jul 2007, 20:14

Post by marebito » 27 Jul 2008, 14:03

Hm...
Nisu mi jednostavno jasne te lose kritike i nabadanje na "Inside" i "Frontiere(s)".
Ovaj film je totalno dehumaniziran, bezosjecajan, apatican, itd. Sto se tice usporedivanja s "TCM", mislim da danas, ako stvarno potrebujes
nesto za usporedbu, uvijek ces naci neki film. Sve je istroseno, sve ideje, narocito kad pricamo o horor zanru.
Zasto ga usporedivati? Zasto ga ne gledati za ono sto je?
Xavier Gens je odradio odlican posao, a privukao je moju pozornost filmom "Hitman", zbog kojeg sam cekao,trazio i pogledao
ovaj film.
U svakom slucaju, "Frontiere(s)" ima onu nit "Haute tension"-a u sebi, ali ima i jednu svoju bolnu, dehumanizirajucu crtu,
koja ostaje tamo, u gledaocevom umu, dugo poslije. Barem meni je, i ljudima koje znam.
U mojoj arhivi, moderan klasik.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 02 Aug 2008, 03:06

pogledala sam ga napokon buduci da su me lose kritike tjerale od filma i moram rec bez nekog velikog razloga.
film je sve sto hostel nije uspio biti i sasvim je solidna suvremena, europska verzika tcm-a. toliko se filmova vrti na slicnu foru i dobivaju puno bolje kritike, tako da mi zbilja nije bio ni najmanji problem probaviti ovo. koliko god film bio slican gore navedenima, ipak ima svoju vlastitu notu koju odraduje na specifican nacin.
jedina stvar koja me zbilja uzasno odbija od filma je to uplitanje nacista ljudozdera i bilo bi mi jako drago da su to nekako drugacije izveli...ili bar jednu titulu maknuli.
u prvih sat vremena radnja je pomalo nefokusirana i upoznati smo s dosta likova koji nisu bas neki bitni nositelji radnje i nije moguce povezati se s njima, ali ne vidim tu neki veliki problem... recimo da me cista humanost potice na to da mi ih bude zao; ne moram svakog zavoljeti da bi mi njihove smrti imale smisla.
glavna glumica je lijepo odradila svoju ulogu i pretvorila konacni dio filma u neugodan prikaz krajnosti ljudske psihe zbog cega mi je poboljsala dojmove.
iznenaduje me cak sto se ovaj film prikazuje u nasim kinima s obzirom na krvavost i brutalnost odredenih scena. nije bas da su the best of the best i da nema gorega,daleko od toga, ali cudno je vidjeti da su odlucili ubaciti ovakvo nesto medu sve one drame, komedije, ljubice, crtice itd. koje gomilaju tokom godine. dobro za njih.
necu nikako ici do te mjere takoder nazivajuci ovaj film modernim klasikom, no ne nalazim nista toliko razocaravajuce u njemu zbog cega bi trebao past u zaborav ili biti smatran losim. vrijedi ga pogledati.
ali sad...da se prica od pocetka u vecini vrtila oko yasmine, da je dotakla hladnocu i surovost insidea, npr., mogla bih mu dat ocjenu vecu od 6/10, no zbog tih nacista kanibala i sporednih smrti cija svrha i nacin odrade jesu dobri, no u isto vrijeme nekako nepotrebni ostajem pri ovoj ocjeni. malo nisko s obzirom da sam uzivala gledajuci film, ali nije isto kad se dojmovi slegnu.

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 03 Aug 2008, 21:55

puno bolji od hostela, film je meni osobno apsolutno osvježenje među ovim katastrofalnim hororima što se snimaju...
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Borgia 666
Posts: 139
Joined: 08 Sep 2008, 11:03
Location: zagreb

Post by Borgia 666 » 09 Sep 2008, 08:20

Morbidno bolestan film.sve sto jedan horror treba imat.svaka cast francuzima na ovakvom uratku! :kasapljenje: :kasapljenje: DO JAJA!!!!

User avatar
Jigsaw_16
Posts: 62
Joined: 25 Oct 2008, 20:19
Location: Bogu iza lijevog bubrega

Post by Jigsaw_16 » 26 Oct 2008, 12:25

ne mogu se dočekat da pogledam taj film!!!
francuzi stvarno rade super horore. ko bi reko :)
WWJD - What would Jigsaw do? (po šesti put :D)

User avatar
_ esz _
Posts: 418
Joined: 14 Oct 2008, 20:15

Post by _ esz _ » 27 Oct 2008, 20:29

uuuuu ovo vec imam vise od par mjeseci na disku i nikako da pogledam.
Procitavsi ove komentare na film, mislim da je veceras red na njega :) .

User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Post by juriel » 30 Oct 2008, 15:06

Odličan film u svim aspektima: gluma, kamera, napetost duž cijelog filma, likovi... ma divota!

User avatar
DEXTER
Posts: 1877
Joined: 18 Dec 2008, 18:25
Location: Miami Metro Police Department
Contact:

Post by DEXTER » 10 Apr 2009, 14:46

[img]http://i34.tinypic.com/szd35x.png[/img]
[i][b]America's favorite serial killer.[/b][/i]

Post Reply