Frontiere(s) (2007)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 03 Apr 2008, 23:14

Studeni wrote:[Zanimljivo, režiser je E.Vallete, batko koji je režirao užas od 'One missed call' remakea... :twisted: :twisted:
:shock: :? gademn, gadna informacija 8)

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 08 Apr 2008, 10:55

piše na letku cinestara da je ponoćna premijera il će bit? koji dan je inače ta ponoćna?
Image

User avatar
cvd-klon
Posts: 271
Joined: 03 Feb 2007, 21:48
Location: Skeleton Man backstage

Post by cvd-klon » 08 Apr 2008, 17:53

U našim kinima? Wow, jedva čekam

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 08 Apr 2008, 21:34

cvd-klon wrote:U našim kinima? Wow, jedva čekam
da da, provjerila. petak i subota za sad u ponoć :D možda dođe i u normalnije vrijeme :D
Image

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Apr 2008, 12:37

uuu, to ću i ja ić gledat u kino ako bude u normalno vrijeme :D

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 12 Apr 2008, 05:19

Meni ovaj "teksashki masakr na francuski nachin" i nije tolko losh chak mi se i svidja za razliku od INSIDE koji mi nikako nije legao zbog gomile nelogichnosti a svi ga hvale. U Frontiere(s) sam snimio samo jedan propust te vrste, naime kada onog jednog lika po onim podzemnim hodnicima vijaju ovi nacisti, pa ovaj napravi sachekushu sa maljem , mesto da kad ga je opauchio odma' preotme pushku jer je drugi lovac i dalje u blizini, on se dernja i likuje shto naravno ovaj drugi koristi i dolazi mu s' ledja. To kad vidim ja zaista popizdim ali s'obzirom da je to mozda jedini ozbiljniji propust ovaj film je mnogo bolji od INSIDE-a, barem meni. Odlichan je i sam pochetak filma sa dokumentarnim snimcima demonstracija po Parizu, sukoba sa policijom gde se to vrlo realisticho pretvara u filmske scene ulichnog nasilja prepune adrenalina na fazon "Mrznje" sa sve molotovljevim koktelima. Scene tih sukoba sa policijom su bash odlichno uradjene, znachi negde izmedju neprevazidjene Mrznje i Footbal Factory-a. Ovde kad lik zabode puba, bash ga zabode i to ljucki, znachi po meni savrshenstvo. A dalje je jbga bukvalno preslikan osnovni fazon iz Teksashkog masakra mada ima i elemenata i iz nekih drugih novijih horora tog sadistichkog tipa. 'Ocu da kazem da je ovo mozda prvi francuski horor josh od HAUTE TENSION ( l'interieur aka Inside je mene bash-bash razocharao, ko shto rekoh) koji moze da se oceni kao vrlo dobar, mada sve zavisi od ukusa jer nekima je zaista vishe muka od TCM fazona koji se provlachi kroz skoro svaki noviji film ali meni je to uvek OK jer sam FAN fo' life tako da zaista nisam bash najkompetentniji da sudim. Jbga ja da se pitam ja bi' samo ovakve horrore gledao kad bi ih pravili shto vishe. :D
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 19 Apr 2008, 01:15

razočaranje :? očekivao sam još jedan odličan film nakon "inside" i "haute tension"...
ovaj film je veliki copy/paste puno boljih filmova kao što su "hostel", "the descent" i "haute tension". likovi su problem, jednostavno me nisu ničime privukli tako da me nije bilo briga što će biti s njima. režija akcijskih scena je nepregledna, prebrza tako da se pola toga ne kuži. neke nelogične scene su me iznenadile glupošću, a neke nasmijale. uglavnom, jedva sam čekao kraj... 2/5
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 19 Apr 2008, 01:33

Knatchbull wrote:razočaranje :? očekivao sam još jedan odličan film nakon "inside" i "haute tension"...
ovaj film je veliki copy/paste puno boljih filmova kao što su "hostel", "the descent" i "haute tension". likovi su problem, jednostavno me nisu ničime privukli tako da me nije bilo briga što će biti s njima. režija akcijskih scena je nepregledna, prebrza tako da se pola toga ne kuži. neke nelogične scene su me iznenadile glupošću, a neke nasmijale. uglavnom, jedva sam čekao kraj... 2/5
potpuno se slazem
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 17 Jul 2008, 23:46

Film je danas došao u kina. 8)

HR trailer: http://www.youtube.com/watch?v=WZoJOtYjcjU

Ovih dana se daju besplatne karte za film: http://www.horrorhr.com/osvojite-kino-u ... a-granice/

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 17 Jul 2008, 23:48

već je pred dosta bio. ovo je drugi put da su stavili nakon mj i pol pauze..
Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 18 Jul 2008, 00:07

to mi sada nije jasno, ovo bi trebala biti premijera? sjećam se da si spomenula da je bio u kinu, ali nisma nigdje to vidio referenicrano. si bila u kinu?

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 18 Jul 2008, 04:45

spominjao sam i ja na tvom blogu, ekipa od 4 frenda je to gledala u kinu prije par mjeseci.. eto...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 18 Jul 2008, 12:37

Kada sam počeo čitati radnju filma, učinilo mi se da će biti veoma zanimljiv.
A onda sam naišao na priču o nacističkim kanibalima i nekako sam bio razočaran.
Nekako su mi glupe kombinacije ariofila i psihopata, uopče me ne privlače.
Ali bih film htio pogledati, zanima me kakav je.
HorrorHR wrote: Ovih dana se daju besplatne karte za film: http://www.horrorhr.com/osvojite-kino-u ... a-granice/
Do kad ovo vrijedi?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 18 Jul 2008, 14:55

Gosp. wrote:Ovih dana se daju besplatne karte za film: http://www.horrorhr.com/osvojite-kino-u ... a-granice/
Do kad ovo vrijedi?[/quote]

Još par dana, u ponedjeljak vadim "pobjednike"...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 18 Jul 2008, 15:27

Btw film je došao u zagrebačke Cinestare, a u riječki bi trebao doći najvjerojatnije slijedeći četvrtak.

Post Reply