Last Night in Soho (2021)

Od Velike Britanije do Rusije; od Italije do Norveške
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Last Night in Soho (2021)

Post by Michel » 15 Jun 2021, 04:56

Drama, Horror, Mystery
Image

Imdb
Wiki

Director: Edgar Wright
Writers: Edgar Wright (screenplay by), Edgar Wright (story by)
Stars: Anya Taylor-Joy, Thomasin McKenzie, Jessie Mei Li

A young fashion student, named Eloise (Thomasin McKenzie) obsessed with all things '60s as well as harbouring a strange Sixth Sense, moves to London. Somehow she is able to form a strange connection across time with Sandie (Anya Taylor-Joy) a dazzling young woman with dreams of becoming a star. As Eloise disappears deeper into this rabbit hole and her connection with Sandie grows, everything begins to fall apart, in the most surreal way possible.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Last Night in Soho (2021)

Post by Michel » 15 Jun 2021, 05:06

Novi film Edgara Wrighta i za ovaj horor imam najviše očekivanja ove godine zbog redatelja i zbog Anye Taylor-Joy, glumice koja ne napušta naš voljeni žanr i sigurno je ona ta nova horor kraljica. Samo neka tako nastavi. I trailer izgleda jako dobro, očit utjecaj Bave i Argenta.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Last Night in Soho (2021)

Post by Mr. Pest » 21 Nov 2021, 22:33

Super psihodeličan paranormalni triler-mjuzikl, svidjeti će se vjerujem svima osim fanovima horror žanra, vidi se da je to jedno malo više mainstream ostvarenje od onoga što smo mi navikli, samo što mi se čini da je film previše razvikan, vidio sam neke članke koji ga dižu u nebesa tako da bi se mnogi mogli grdno razočarati tražeći pritom remek djelo...
Po meni nekako najviše efektan taj ugođaj melankolije i promašenosti života koji se provlači čitavo vrijeme kroz film, ali i scenarij, gluma i obrat su svi odreda ispunili očekivanja, asocira na Mulholland Dr, iako samo na momente, Last Night in Soho je definitvno zaokružena cjelina koja daje odgovore na sva pitanja u filmu, ali moglo bi ga se pogledati još koji put jer vjerujem da ima tu još masu detalja koje se ne mogu pohvatati na prvu...
7/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Last Night in Soho (2021)

Post by boyko » 25 Nov 2021, 09:30

super vizualno izgleda. glumice isto super simpatične. malo treba vremena dok ne shvatiš kaj se tu točno događa. kraj mi je predvidljiv pa je to jedini minus
7/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Last Night in Soho (2021)

Post by Michel » 31 Jan 2023, 19:10

Last Night in Soho - film prati mladu Eloise (odlična Thomasin McKenzie) na njezin put u London gdje želi postati dizajnerica. Tamo nailazi na podsmijeh od mnogo popularnijih cura. Kad jedne noći krene spavati, probudi se u 60-ima gdje dobije vizije mlade pjevačice/plesačice Sandie (odlična Anya Taylor-Joy) koja padne u ruke Jacku (Matt Smith) i tako Eloise počne doživljavati ono što je Sandie doživjela u svojem životu. Ovo je mogao postati horor klasik jer prvih sat vremena je bilo jako dobro i baš sam uživao kako se sve to odmotavalo. Mala koja glumi Eloise je tako simpatična i baš mi je bilo stalo do nje. No, u drugoj polovici filma sve se ruši kao kula od karata. Baš me sve razočaralo jednostavno cijela ta priča se na kraju odmotala traljavao i neuvjerljivo. Šteta, ovo je stvarno moglo biti nešto veliko. Režija je dobra, boje su lijepe, gluma je stvarno odlična ali eto scenarij je taj koji šteka. 6.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply