The Forbidden Door (2009)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Forbidden Door (2009)

Post by Michel » 20 Oct 2022, 01:02

Horror, Mystery, Thriller
Image

Imdb
Wiki

Director: Joko Anwar
Writers: Joko Anwar (screenplay), Sekar Ayu Asmara (novel)
Stars: Fachry Albar, Marsha Timothy, Ario Bayu

Zabranjena vrata (indonezijski: Pintu Terlarang) je indonezijski psihološki horor iz 2009. koji je napisao i režirao Joko Anwar prema istoimenom romanu Sekara Ayu Asmare. Unatoč razočaravajućim prihodima na kino blagajnama u Indoneziji, film je dobio izvrsne kritike u inozemstvu, a The Hollywood Reporter ga je nazvao filmom na koji bi "[Alfred] Hitchcock i [Pedro] Almodóvar bili ponosni."

Život uspješnog kipara okrene se naglavačke kada počne primati misteriozne poruke od nekoga tko traži njegovu pomoć.


Last edited by Michel on 20 Oct 2022, 01:05, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Forbidden Door (2009)

Post by Michel » 20 Oct 2022, 01:04

The Forbidden Door aka Pintu Terlarang (2009) - je Indonezijski horor Joko Anwara (drugi film od njega koji sam pogledao). Prvi je Impetigore koji sam jako pohvalio https://www.horrorhr.com/tamnica/viewto ... 04#p372020 dok je ovaj potpuno drugačiji horor. Priča prati jednog umjetnika kojeg polako njegova majka, žena i prijatelji počnu gušiti. Ne poštuju ga, misle da je papučar, da se ne zna izboriti za sebe i da nema kontrolu nad svojim životom. Prvih sat vremena je čista misterija, ali jako zanimljiva misterija koja te tjera da dalje gledaš i želiš saznati što se točno događa. Drugi dio filma počinje brutalni horor sa odličnim preokretima i nekim scenama koje su mučne za gledanje ali mi kao gledatelji dobijemo neku satisfakciju od svega toga :zubifale: onaj zadnji preokret možda nekima neće leći, ali ja stvarno nisam znao da će tako biti, da bi moglo tako biti. Glavni glumac odličan, a scena za večerom mi je jedna od top horor scena ovog stoljeća toliko ću daleko ići. Meni je sjeo ko budali šamar. Joko Anwar je opet pokazao da zna napraviti kvalitetan horor koji će ostati u sjećanju. Još su mi dva horora ostala od njega. 7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply