Spooky Encounters (1980)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 08 Nov 2017, 09:41

Image

Villager Bold Cheung (Sammo Hung Kam-Bo), known for his willingness to do anything courageous, bold or daring, becomes a target by the evil rich Master Tam (Huang Ha), who committed adultery with Cheung's unfaithful wife and wants to keep her as his mistress. Cheung is tricked into a bet to spend the night in a haunted temple, where a vampire was unleashed by Priest Chin Hoi (Lung Chan), hired by Tam, to kill him. However, Hoi's more righteous colleague, Priest Tsui (Fat Chung), wants to save Cheung and counterattack Hoi and Tam's wicked deeds.
Director: Sammo Kam-Bo Hung
Writers: Sammo Kam-Bo Hung, Ying Wong
Stars: Sammo Kam-Bo Hung, Fat Chung, Lung Chan
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0080827/


Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 08 Nov 2017, 09:43

Spooky Encounters (1980) je prvi horor tjedna, gledajte, komentirajte, dajte triviu, materijale, šta već ne u ovom topicu :)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 08 Nov 2017, 09:50

Razna DVD i VHS izdanja:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 08 Nov 2017, 09:51

Encounters of the Spooky Kind (Chinese: 鬼打鬼) is a 1980 Hong Kong martial arts comedy horror film written and directed by Sammo Hung, who also starred in the lead role. The film was produced by Hung's production company Bo Ho Film Company.It was released as Spooky Encounters in the US. It is sometimes listed as Close Encounters of the Spooky Kind, more blatantly mimicking the title of the film Close Encounters of the Third Kind (1977). The film was the progenitor of the jiangshi film genre and one of Hong Kong's first kung fu horror comedies.

There is another stand-alone sequel starring Hung and Lam Ching-ying, Encounters of the Spooky Kind II (aka Close Encounters of the Spooky Kind 2), which has no relation to Encounters of the Spooky Kind. The Chinese name for the movie literally translates as "ghost fights ghost".

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 08 Nov 2017, 09:54

Image

Image

Image

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by Truba » 08 Nov 2017, 17:39

davno
gledo
niceg se ne sjecam
ovi su svi istil
7/10 je ocjena na imdb
www.lasetta.net :axe:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 09 Nov 2017, 09:21

jel to bilo kod nas na TV ili na VHS-u ili oboje... sjećam se da sam ga tada gledao, to je bilo vrijeme jackie chana i sammo hunga.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by john_constantine » 09 Nov 2017, 09:56

Da, znam na što misliš. Jackie i sammo hung su bili odlični zajedno. Jackie je u tim filmovima pokazao svoj komičarski talent.
Prikazivali su par filmova od sammo hunga, ali ovaj nije bio. Skinuo sam jučer film, večeras se gleda.
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 09 Nov 2017, 10:44

razmisljam jesu ti filmovi bili prije ili poslije ninja fascinacije...

mislim da je kod nas ovo bilo na VHS-u ali sa prijevodom na Encounters of the Spooky Kind

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 10 Nov 2017, 18:43

pogledao! stavim tekst cim stignem, idem na pir sutra pa sumnjam da cu preko vikenda biti u formi za tipkanje :D :D

gledao tko drugi?

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by john_constantine » 10 Nov 2017, 19:59

Gledati ću sutra ili u nedjelju. Film skinut, ima engleskih titlova. Ali danas je bila koma na poslu.
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 11 Nov 2017, 08:42

U sklopu prvog odabranog filma u akciji “Horror tjedna” na HorrorHR forumu, nakon sto godina ponovno sam pogledao kung-fu horor komediju Spooky Encounters, poznatiju pod “kopiranim” naslovom Close Encounters of the Spooky Kind.

Film sam zadnji put gledao još u VHS eri, taman u ono doba kada su jedina fascinacija u društvu bili filmovi sa tučom. Ne mogu su sjetiti dali su Jackie Chan/Samo Hung filmovi bili preteča ninja VHS eri ili su krenuli iza njih – ako me tko može prosvijetliti neka se javi.

“Spooky Encounters” je film kojeg je režirao, napisao, ali i odglumio glavnu ulogu Sammo Hung. Ako vam ime nije poznato, sjetiti ćete ga se kao malo debljeg sidekicka Jackie Chanu u dosta filmova, koji su tada bili dostupni na kazetama. Riječ je o fajterskom filmu, koji iskorištava neke horor elemente poput duhova i skakutajućih vampiro-zombie fajtera. Radnja je prilično jednostavna, Sammov lik radi za bogataša koji ima tajnu vezu sa Sammovom ženom. Bogataš ga pokušava riješiti i to na najbizarniji način – zapošljava vještca koji Sammou namješta “sigurnu” smrt tako da kreira manifestacije zombificiranih fajtera i kung fu duhova.

Film traje kakvih dvadesetak minuta previše, ali je i uz to dobar podjsjetnik za vraćanje u mladost. Iskreno, ne znam kakav bi stav oko ovakvog filma imali moderni gledatelji. Riječ je o onom klasičnom slapstick fajt filmu, sa kultnim audio elementima uz makljanje. Fajt scene su fora, pogotovo kada se Sammo bori sa skakutajućim demonima. Humor je očekivano over the top, ali ima tu neku čar…

Određeni makeupovi u filmu su mi odlični. Jest da iskreno i nisu tehnički besprijekorni (daleko od toga), ali izgled nekih monstruma ima onaj cool italo-zombie štih.

Zabavan film, a vrijednost mu je ponajviše u tome što stvara trip down the memory lane.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 11 Nov 2017, 08:52

Trivia preuzeta sa KungFu Kingdom:

- When writing this movie Sammo was inspired by the spooky stories from his childhood that the students would tell each other at Yu Jim Yuen’s Opera School.

- One of the priest’s rituals involves the slaughter of a chicken, which was done for real. In most Asian countries this was not considered controversial with many families, including their children, often killing live chickens to cook. In the West the scene was viewed to be a form of animal cruelty and was cut from some editions of the film.

- The superstition that peeling an apple in front of a mirror will summon a spirit if you break the skin is a genuine belief in Far Eastern culture.

- Yuen Biao was a stunt double for many of the acrobatic moves performed throughout the movie.

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by lemonzoo » 12 Nov 2017, 11:17

Meni nije trajao preduže jer je zabavan sve vrijeme. Tuče čak imaju dobru koreografiju, i usto su smiješne. Sammo Hung je odličan u njima.
SpoilerShow
Nisam očekivao da će na kraju izudarati ženu.
Prve dvije borbe u dvorcu su mi najdraže.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horror tjedna #1: Spooky Encounters (1980)

Post by HorrorHR » 12 Nov 2017, 11:30

da kraj je bizaran totalno, pogotovo kada pomislis da nema teoretske sanse da u danasnje vrijeme tako zavrsis film :D

koreografija fajtova je odlicna, pogotovo mi super skakautajući onaj prvi u kolibi

Post Reply