Goksung (2016)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Goksung (2016)

Post by Manas » 05 Jan 2017, 15:42

Dobar film, malo predug, radnja se vrti u krug, i dovodi nas stalno u sumnju, na kraju tek otkrijemo neke stvari..scena na kraju sa starcem je premocna..ima nekih upitnika: ko je djevojka u bijelom, da li je saman radio za starca...ne znam da li ce biti nastavka da nam odgovori na to..

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Goksung (2016)

Post by Annabel_Lee » 10 Jan 2017, 20:28

boyko wrote:valjda sam ja jedini kojem ovo nije baš sjelo. previše mi je naporan bil u nekim trenucima, razlog tome je kaj previše traje.
priča uopće nije loša, a pred sam kraj je odlična radnja. al ubila me ta 2 i pol sata..
6/10
Baš sam malo prije istim riječima (boldano) komentirala film. :D A dala sam mu i istu ocjenu.
Ne mogu zapravo reći da mi se nije svidio, ali nije me ni oduševio. I što reče Asfodel - vjerojatno nije materijal za dugoročno pamćenje.
Ono što mi se svidjelo i što bih možda htjela detaljnije istražiti (da mi se da još jednom gledati film) jest ugradnja kršćanskih i budističkih elemenata u film. Problem je što uopće nisam "potkovana" kada je to u pitanju, ali naznake su jasno vidljive pa vjerujem da je tu i jača simbolika, samo što ju u svom neznanju nisam vidjela.
Radnja solidna, zamisao dobra, likovi možda previše plastični za moj ukus, ali zato glumci odlični, a ugođaj i prostor vjerojatno najjače karike filma. No neki dijelovi su previše zbrčkani; ok, nisu nam sve morali dati na tacni, ali neke sitnice bih ipak voljela znati konkretno što je i kako je, a ne da je sve prepušteno interpretaciji gledatelja.

Post Reply