A Tale of Two Sisters (2003)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

A Tale of Two Sisters (2003)

Post by Andrej » 16 Aug 2010, 01:21

A Tale of Two Sisters aka. Janghwa, Hongryeon (2003)
Image

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=anF5XiN8QY8

Svoje novootktiveno oduševljenje azijskom kinematografijom novog doba, pokušavam pothraniti review-ima HorrorHR-a.
Među njima mi se opis ovog filma izdvojio, zbog same činjenice da se radnja istog skoro i ne dotiče.
Najbolji putokaz ka odličnom filmu.
http://www.horrorhr.com/a-tale-of-two-sisters-2003/
A Tale of Two Sisters će pravim ljubiteljima filma ostaviti gorak ukus u ustima - da se na bolje čovek lako navikne.
Posle se treba vratiti nazad.
Razlika između viđenja istoka i zapada u tematici užasa je jasno podvučena debelom crtom.
Ovaj film vas neće na očekivan način uplašiti. Njegova priča radi nešto mnogo gore.
Prvo vam razbudi mozak, a onda ga samelje.
We're all mad here...

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by John_Ryder » 16 Aug 2010, 11:13

gledao ovo pred koju godinu,ukratko,remek djelo za takav žanr filmova
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by Asfodel » 16 Aug 2010, 15:01

Koliko se sjećam bio mi je vrlo dobar ili odličan..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by Andrej » 16 Aug 2010, 17:12

Ja sam najjednostavnije rečeno - prosto uživao gledajući ovaj film.
Veoma mi se sviđa taj azijski spoj horrora i drame. Daje posebnu težinu priči.
We're all mad here...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by Scarface » 16 Aug 2010, 20:36

Jedan od prvih azijskih horrora koje san gleda (vremenski negdi tamo uz Ringu). Naravno, ne moran ni govorit koliko se otad moj pogled na filmove općenito prominija, sam prag tolerancije kvalitete je posta jebeno visok. Eat that, Hollywood!
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by Andrej » 16 Aug 2010, 20:49

Ghostface wrote:Jedan od prvih azijskih horrora koje san gleda (vremenski negdi tamo uz Ringu). Naravno, ne moran ni govorit koliko se otad moj pogled na filmove općenito prominija, sam prag tolerancije kvalitete je posta jebeno visok. Eat that, Hollywood!
E baš To se meni upravo dešava. Fascinira me njihov pogled na film uopšteno, i sve se nadam da će se Holivud ponovo probuditi i vratiti u period 70-tih i 80-tih po kvalitetu.
We're all mad here...

Ninja
Posts: 91
Joined: 30 Dec 2009, 20:58

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by Ninja » 16 Aug 2010, 23:12

Jedan od rijetkih filmova uz koje sam zaspao.

Zuti horori nisu bas za mene.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by elrania » 17 Aug 2010, 03:21

bio mi je jedan od prvih azijskih i gotovo da se više ni ne sjećam radnje, ali znam da mi je ostao u pozitivnom sjećanju.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by kraykulla » 24 Aug 2010, 22:08

ja ga gledao dvaput dok nisam shvatio...prvi puta bio naporan dok drugi puta brate :prayer:
jedan od najboljih filmova azijske horor scene.stvarno pravo malo remek djelo 10/10.ono holivudsko smeće od remakea se može skritii. :skrujufakju:

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by chatterer » 09 Oct 2010, 14:44

moram reći kako nisam baš zadovoljan, imao sam velika očekivanja s obzirom na status filma. Priča je konfuzna i vrijedna višestrukog gledanja kako bi se upotpunosti dobio dojam što je redatelj htio reći ovim djelom. S obzirom kako je počelo, iako sporo ali poprilično napeto sa standardnim "azijskim" pop-up scareovima (koji su najbolja strana filma), sve je išlo prema tome da dobijem dojam kakav sam imao tijekom gledanja original "Kruga" ili recimo "The Eye", da će se radnja sporo odvijati ali da će i doseći vrhunac koji bi se čekao cijelim tokom. No, do toga ipak nije došlo, iako je dugoročan, negdje na sredini sam imao dojam kao da gledam drugačiji film koji je sve više naginjao prema drami, nije mi se svidjela ta promjena tijeka pa mi je film postajao sve nezanimljiviji kako se odvijao prema kraju, da bih i na sam kraj ostao hladnokrvan, valjda me trebalo dirnuti i isforsirano izvući bolji dojam iz mene ali nije uspjelo. Ostalo je na neizbrušenom potencijalu sa početka.

Da, naravno pogledao sam i remake prije ovog filma, iako sam ga dosta popljuvao zbog kriminalne glume i twistova s kojima mi se zgadio, ali moram priznati da iako je očajan, remake je bolje objasnio priču i izjasnio se na kraju pa makar Hollywoodski

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by yakkazu » 05 Dec 2010, 21:01

iskreno, da me jebes ja pricu pohvatao nisam ..
SpoilerShow
mislim, ko koga sad ovdje je*e, ko koga ubija, ko je sumi, a ko ona maceha, kako sam skonto ona mala je mrtva, i ova starija samo aluzira, ali opet dolazi do interakcije medjusvima njima. otprilike mi se nametnula misao, da je sumi cijelo vrijeme mislila da je maceha i da zlostavljala svoju mladju sestru, i da je zla maceha zapravo dosla kasnije, ali koga je onda sumi zlostavljala, koga je branila ? ko je imao mjesecnicu u isto vrijeme ko i maceha ? zaboga, tako konfuzan film jos nisam gledao, pa ako bi mi neko mogao da pojasni bio bih zahvalan zbilja :D ... inace film mi je cool, osim tog twista kojeg bas i nisam uspio da ukapiram.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by Josef K » 05 Dec 2010, 23:37

Ma ovo je savršen film!

User avatar
marebito
Posts: 495
Joined: 17 Jul 2007, 20:14

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by marebito » 23 Apr 2011, 15:38

Zadro wrote:Ma ovo je savršen film!
Potpis.
https://www.facebook.com/kultofredpyramid

User avatar
blessa
Posts: 187
Joined: 30 Mar 2009, 14:19
Location: bihac

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by blessa » 23 Apr 2011, 18:30

chatterer wrote:moram reći kako nisam baš zadovoljan, imao sam velika očekivanja s obzirom na status filma. Priča je konfuzna i vrijedna višestrukog gledanja kako bi se upotpunosti dobio dojam što je redatelj htio reći ovim djelom. S obzirom kako je počelo, iako sporo ali poprilično napeto sa standardnim "azijskim" pop-up scareovima (koji su najbolja strana filma), sve je išlo prema tome da dobijem dojam kakav sam imao tijekom gledanja original "Kruga" ili recimo "The Eye", da će se radnja sporo odvijati ali da će i doseći vrhunac koji bi se čekao cijelim tokom. No, do toga ipak nije došlo, iako je dugoročan, negdje na sredini sam imao dojam kao da gledam drugačiji film koji je sve više naginjao prema drami, nije mi se svidjela ta promjena tijeka pa mi je film postajao sve nezanimljiviji kako se odvijao prema kraju, da bih i na sam kraj ostao hladnokrvan, valjda me trebalo dirnuti i isforsirano izvući bolji dojam iz mene ali nije uspjelo. Ostalo je na neizbrušenom potencijalu sa početka.

Da, naravno pogledao sam i remake prije ovog filma, iako sam ga dosta popljuvao zbog kriminalne glume i twistova s kojima mi se zgadio, ali moram priznati da iako je očajan, remake je bolje objasnio priču i izjasnio se na kraju pa makar Hollywoodski
isto tako, nisam ni ja bila odusevljena tim filmom kako sam mislila da cu biti, jer ga svi hvale, remek-djelo ovo ono...sav mi je nekakv usporen bio...isto sam prvo americki remake pogledala, pa mozda i to sto sam znala u cemu je fazon mi je pokvario ovaj azijski...

undertaker
Posts: 17
Joined: 11 Apr 2011, 15:44
Location: Banja Luka

Re: A Tale of Two Sisters (2003)

Post by undertaker » 14 Jun 2011, 21:30

Film je vise drama nego horor al ja bih postavio pitanje,kao neko vec prije mene pa da nam obojici neko objasni o cemu se tu zapravo radi?ko je lud,ko je koga ubio...???ja stvarno nisam skontao kraj filma?!hvala

Post Reply