Gozu / Yakuza Horror Theater

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Aryx » 14 Dec 2006, 17:21

Gozu je meni jedan od boljih filmova Takashi Miike ( inace jednog od meni naj redatelja ) . :prayer: :prayer:
Film se radi o dvojici yakuza, Minamiju i Ozakiju ( koji ima vise ajmo reci "staža" u "obitelji" nego Minami), no Ozaki se u zadnje vrijeme ponasa totalno ekcentricno te radi sranja i ugrozava ugled Azamarawi bande. Glavni sef badne nareduje Minamiju da odvede Ozakija do grada Nagoya te da ga se tamo "rijesi". Na putu premo Nagayi u jednoj automobilskoj nesreci Ozaki umire; ili to samo Minami misli da je Ozaki umro; te brzo odlazi do prve telefonske govornice da javi sefu sto se dogodilo no kada se vraca Ozakija vise nema...
Ovaj suludi, zabavni, surealni i bizarni film genijalnog Takasni Miike je prepun cudnih likova i lokacija, mlijeka , nasilja, konobara-transvestita, porodaja zivog muskarca te polucovjeka polubika "duha" ... :beevil:
Uglavnom ako ste ljubitelj Takashi Miikea ili David Lyncha nece te pogrijesiti :) 8)

Evo prvih 5 minuta filma da vidite http://www.youtube.com/watch?v=aMgPK2nX ... ed&search=

i trailer http://www.youtube.com/watch?v=0NHYAJOJX6M

10/10 :beevil:

jel gledao netko ? :roll:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Andrej » 16 Jul 2010, 03:39

Nakon vek i po odlaganja, uzeo sam da odgledam ovaj film inspirisan tvojim postom, i..........
Film je booooolestaaaaaaannnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nisam neki ljubitelj japanskih horror filmova, ali ovo čudo je totalno ludilo.
Ne sećam se kad sam zadnji put ovoliko uživao gledajući nešto.
Priča, atmosfera, gluma, humor, bizarnost, ideja......

Čista desetka.
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by john_constantine » 16 Jul 2010, 05:48

ma obožavam Takeshija Miikea, čovjek je jedan od najboljih japanskih režisera. A Gozu će se uskoro pogledati kada dođe na red. Visitor Q, koja brutalna crna komedija. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Andrej » 16 Jul 2010, 22:27

Odgledao sam film dva puta u dva dana.
Sada hodam unatraške i ustajem sam sebi u autobusu.
We're all mad here...

User avatar
marebito
Posts: 495
Joined: 17 Jul 2007, 20:14

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by marebito » 23 Jul 2010, 22:22

Predzadnji Miikeov masterpis, svi znamo koji je zadnji, neeeeeeeeee?
https://www.facebook.com/kultofredpyramid

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Andrej » 27 Jul 2010, 20:36

marebito wrote:Predzadnji Miikeov masterpis, svi znamo koji je zadnji, neeeeeeeeee?
Iskreno nisam preterano upoznat s njim, znam da je radio epizodu u "Masters of Horror", usput totalno bolesnu, pa ako imaš neku preporuku....
Na IMDb izlazi tonu, a toliko vremena nemam, da sve poskidam i pogledam.
Ili bilo ko drugi ko je gledao njegove filmove, neka preporuči, sa zadovoljstvom ću odgledati.
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by john_constantine » 27 Jul 2010, 20:58

Andrej wrote:
marebito wrote:Predzadnji Miikeov masterpis, svi znamo koji je zadnji, neeeeeeeeee?
Iskreno nisam preterano upoznat s njim, znam da je radio epizodu u "Masters of Horror", usput totalno bolesnu, pa ako imaš neku preporuku....
Na IMDb izlazi tonu, a toliko vremena nemam, da sve poskidam i pogledam.
Ili bilo ko drugi ko je gledao njegove filmove, neka preporuči, sa zadovoljstvom ću odgledati.
Visitor Q - bolesna crna komedija o disfukcionalnoj obitelji i satira na japansko društvo i stvarno stanje obitelji tamo na račun incesta. Ili Fullmetal Yakuza - akcijska komedija o nesposobnom jakuzu koji biva ubijen tijekom obrane svog šefa i ludi doktor ga pretvori u kiborga koji doživi električni udar kada se plače ili jede metal u mlijeku. Ili Sukiyaki Western Django, odlična western komedija s vrhunskim akcijskim scenama i otkačenim šerifom. The Great Yokai War - japanski prikaz kako izgledaju zapravo obiteljski filmovi kod njih. Zebraman - posebni superjunak, totalno ludilo. A i obavezno pogledati dead or alive serijal - ne vjerujem da postoji još koji film koji uključuje utapanje ženske u vlastitom proljevu. :)
Michel puši karu.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Andrej » 27 Jul 2010, 21:49

john_constantine wrote: A i obavezno pogledati dead or alive serijal - ne vjerujem da postoji još koji film koji uključuje utapanje ženske u vlastitom proljevu. :)
:pointlaugh: :pointlaugh: :pointlaugh:
Hahahaha. Odlično!!! Hvala na preporuci i obavezno gledam.
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by john_constantine » 27 Jul 2010, 22:00

Andrej wrote:
john_constantine wrote: A i obavezno pogledati dead or alive serijal - ne vjerujem da postoji još koji film koji uključuje utapanje ženske u vlastitom proljevu. :)
:pointlaugh: :pointlaugh: :pointlaugh:
Hahahaha. Odlično!!! Hvala na preporuci i obavezno gledam.
to nije ništa prema trećem nastavku. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Scarface » 28 Jul 2010, 00:58

Andrej, pogledaj još i Crows Zero 1 i 2 od Miikea, nije horror, već ekranizacija mange. Znan da ti se svidija La Haine, a ovo ti je priča o školskim borbama i mladosti temeljenoj na tučnjavama. Nije ni približno dramatično i ozbiljno ka Haine, pa to ne očekuj, ali baš pogledaj, jer me zanima tvoje viđenje ta dva filma. Jel može?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Andrej » 28 Jul 2010, 01:11

Ghostface wrote:Andrej, pogledaj još i Crows Zero 1 i 2 od Miikea, nije horror, već ekranizacija mange. Znan da ti se svidija La Haine, a ovo ti je priča o školskim borbama i mladosti temeljenoj na tučnjavama. Nije ni približno dramatično i ozbiljno ka Haine, pa to ne očekuj, ali baš pogledaj, jer me zanima tvoje viđenje ta dva filma. Jel može?
Naravno! Nešto mi prijaju azijski filmovi u zadnje vreme, valjda imaju tu malo siroviju atmosveru. Mi (za njih)zapadnjaci često volimo da prenaglasimo glumu i film, dok je kod njih(makar što sam do sada gledao), bez obzira na tematiku sve prizemnije i samim time iskrenije.
Stavio da se skida.
We're all mad here...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Scarface » 28 Jul 2010, 01:16

Andrej wrote:
Ghostface wrote:Andrej, pogledaj još i Crows Zero 1 i 2 od Miikea, nije horror, već ekranizacija mange. Znan da ti se svidija La Haine, a ovo ti je priča o školskim borbama i mladosti temeljenoj na tučnjavama. Nije ni približno dramatično i ozbiljno ka Haine, pa to ne očekuj, ali baš pogledaj, jer me zanima tvoje viđenje ta dva filma. Jel može?
Naravno! Nešto mi prijaju azijski filmovi u zadnje vreme, valjda imaju tu malo siroviju atmosveru. Mi (za njih)zapadnjaci često volimo da prenaglasimo glumu i film, dok je kod njih(makar što sam do sada gledao), bez obzira na tematiku sve prizemnije i samim time iskrenije.
Stavio da se skida.


Slažen se, ima nešto u njihovim filmovima šta me osobito privlači i zato ih gledan već duže vrime. Vidija san da si odlučija pogledat i Memories of Murder, pa evo još par filmova koji su jednako kvalitetni: The Host (2006), Chaser (2008), Mother (2009), Bittersweet life (2005). To su ti onako baš hitovi, ništa posebno marginalno u azijskoj kinematografiji, već dosta rašireno i među širom publikom. Kasnije ćeš i sam potražit ostale naslove raznih redatelja i uć u taj štih kompletno i ostat zaražen ka ja i ostali asianloveri. :kokicarenje:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Andrej » 28 Jul 2010, 01:27

Odlično!!! Ionako, još malo na more, notebook pun filmova, uveče na kvarno sipam sedative devojčici u sok i na miru uživam u gledanju onog što sam propustio zadnjih 100 godina. :zubifale:
Sve sam copy/paste i stavio da se skida. Hvala puno care!
We're all mad here...

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by kraykulla » 29 Jul 2010, 18:25

pogledao ovo.čudno čudno.još me sad pere film.ne mogu shvatiti kaj se to točno dogodilo i razbija mi glavu.miike mi je inače odličan ali ovaj film mi je ostavio toooliko upitnika iznad glave ćelave moje :shock:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Gozu / Yakuza Horror Theater

Post by Decadentor » 29 Jul 2010, 18:25

kraykulla wrote:pogledao ovo.čudno čudno.još me sad pere film.ne mogu shvatiti kaj se to točno dogodilo i razbija mi glavu.miike mi je inače odličan ali ovaj film mi je ostavio toooliko upitnika iznad glave ćelave moje :shock:
ovo volim cut veceras se gleda....
Image

Post Reply