Cure (1997)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
Post Reply
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Cure (1997)

Post by Aryx » 11 Dec 2006, 23:13

http://www.imdb.com/title/tt0123948/

Film sam pogledao prije neke 2 godine te mi je ostao u dobrom sjecanju... horror triler s elementima mistocnog ...

Plot: A wave of gruesome murders is sweeping Tokyo. The only connection is a bloody "X" carved into the neck of each of the victims. In each case the murderer is found near the victim and remembers nothing of the crime. Detective Takabe and psychiatrist Sakuma are called in to figure out the connection but their investigation goes nowhere. An odd, young man is arrested near the scene of the latest murder, who has a strange effect on everyone who comes into contact with him. Detective Takabe starts a series of interrogations to determine the man's connection with the killings.

Od redatelja Kaira ... triler koji ima creepy i dark atmosferu, par dobrih gore scena te vrlo zanimljivu i thought provoking pricu ...
"In the tradition of Seven and Silence of the Lambs comes this genuinely spine-tingling horror/thriller from one of Japan's most talked about filmmakers, Kiyoshi Kurosawa."

mozda da bude 4 sestrice hehe

8/10 preporucam :wink: :wink:
Last edited by Aryx on 15 Dec 2006, 01:24, edited 1 time in total.
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Dec 2006, 08:43

Mene više interesira onaj film Spirala. :D

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Dec 2006, 11:06

Cure i spirala? Neka seksualna tenzija na forumu? :lol: :lol:
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 12 Dec 2006, 11:28

Zombiemachine wrote:Cure i spirala? Neka seksualna tenzija na forumu? :lol: :lol:
lol :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Dec 2006, 11:56

Djeluje zanimljiv film. Gledao sam Kairo i redatelj stvarno ima talenta za obradu raznoraznih misterioznih mračnih kadrova... Za taj "Cure" nikad čuo, ali zato i postoji forum - razmjena informacija 8)

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 15 Dec 2006, 01:22

There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 Dec 2006, 12:32


User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Cure (1997)

Post by john_constantine » 06 Jan 2012, 21:03

odličan, zanimljiv i napeti psihološki horor triler/drama s zanimljivom radnjom, s jezovitom atmosferom i bizarnim "negativcem". Naročito jezovita završnica. Preporuka. 4/5
Michel puši karu.

toni
Posts: 75
Joined: 24 May 2011, 14:16

Re: Cure (1997)

Post by toni » 17 Feb 2012, 13:20

film odlican ali zadnja trecina mi je pokvarila dojam :?
umjesto onako nejasnog "miikeovskog" raspleta mogli su napraviti nesto bolje, ne vidim uopce potrebu za tim

ostao sam djelomicno frustriran zavrsetkom :lol:

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Cure (1997)

Post by Matango » 29 Sep 2012, 18:12

Odličan... potiče te da se malo bolje zapitaš o svojem životu :)

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Cure (1997)

Post by xEdgex » 10 Feb 2013, 00:38

Nakon sto shvatis da ovo nije samo jos jedan besmisleni nedoreceni Japanski film mnoge stvari ti se pocnu motati po glavi vezane za ideje koje su ovdje predstavljene.

E tek nakon toga, mogu da kazem da samo odusevljen ovime.
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Cure (1997)

Post by John_Ryder » 01 Jul 2018, 14:29

pogledao sinoć, preporuka ! atmosfera i priča genijalni, 8/10
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Cure (1997)

Post by Michel » 24 Sep 2023, 12:18

Image

Cure (1997) - film Kiyoshia Kurosawe koji je poznat po utjecaju sa svojim J-hororima. 'Cure' nikad nisam gledao pa je jedan od rijetkih na ovoj listi s kojima sam riskirao ali na temelju nekakvog općeg mišljenja i ocjena stavio sam ovdje riskirajući da će imati ocjenu manju od 7.4 zbog čega se neće naći na ovoj listi, ali na svu sreću nije tako. Radi se o misterioznom "ubojici" za kojeg drugi dobri ljudi ubijaju pomoću jedne tehnike da previše ne spoilam. Priča prati njega i jednog detektiva kojeg ti nasilni zločini brinu i polako ga vode u propast. Film je izuzetno lijepo snimljen sa mračnim kadrovima, izvrsnim lokacijama napuštenih skladišta i prepun simbolike. Dok se prvi dio filma može okarakterizirati kao straight horor/triler/krimić, druga polovica je ludilo prepuno simbolike i nadrealnosti gdje ulazimo u psihološku analizu filma. Film je zapravo antihumanistički jer nam redatelj to poručuje. Ljudska rasa je zla kako god okreneš. Ima mi i izvrstan kraj koji je stvoren za interpretaciju ali sam shvatio na svoj način. Neke stvari se događaju i u umu kao ona zadnja scena između detektiva Takabe i Mamiye. THE scena ili jedna od THE scena mi je ispitivanje Mamiye od strane Takabe i onda Mamiya prvo upotrijebi upaljač zbog čega Takaba poludi i on počne ispitivati Mamiyu misleći da ga je pobijedio, ali one kapi odozgora ugase upaljač i voda smiri Takebu koji se ne može oduprijeti manipulativnim moćima Mamiye. Jedna od mnogih izvrsnih scena. 'Cure' je izniman horor mračnih tajni i simbolika koji je zadovoljiti svakog pravog horor fana. 8.2/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - ovaj film a i sami redatelj imaju ogroman utjecaj ja J-horore jer je ovaj film bitan za daljnji razvoj japanskog modernog horor filma. Uz sve to, film je bio i utjecajan na zapadu tako da ga mnogi današnji redatelji poput Ari Astera jako hvale. Redatelj Kiyoshi Kurosawa je utjecao na ostaje azijske redatelje koji spominju njega kao utjecajnog redatelja pritom navodeći glavni razlog ovaj film. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Cure (1997)

Post by John_Ryder » 24 Sep 2023, 13:19

Ovo se jednom godišnje pogleda, jedno od najboljih atmosfera u hororima, uz original egzorcistu,itd.
Image

Image

Post Reply