AUDITION by Takashi Miike

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by Fräulein Unbekann » 17 Sep 2012, 00:39

Danke šen :)

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by Decadentor » 17 Sep 2012, 03:49

xEdgex wrote:
Fräulein Unbekann wrote:Zašto vam je muškarac gori od nje? Davno sam gledala film, pa sam valjda zaboravila :roll:
SpoilerShow
E jbg i ja sam ga podavno gledao :/ Ali ukratko kada pofatas te neke stvari i zakljucis da je stari imao oralni sex sa prijateljicom od sina (djevojcicom); te sama ta cinjenica da je napravio audiciju u kojoj ce izabrati zenu (tj. njegovo posmatranje zene kao objekta); onda ignorisanje sekretarice sa kojom je ocigledno imao sex ( ako se ne varam ona se radi toga ubije na kraju? )... I sta sve ne; jako je moguce da je film jedna kritika "zlostavljanja" i loseg ophodjenja prema zenama. Mozda cak kritika polozaja zene u Japanskome drustvu. Kako god, ocekivano od Takashija. Kada god me neki njegov film natjera da razmisljam o tome sta je htio reci samo pocnem gledati Ichija. :supz: :)
SpoilerShow
Ma mislim da nije bas tako, u biti film je napravljen tako da ima 2 kraja ovisno o percepciji, znaci sva ona sick fuck sranja su u njegovoj glavi tj sve je sanjao (sve pocinje nakon sexa kad on zaspi) Ona mu je pokazala oziljke i kolega mu je rekao da je onaj lik nestao ali on ju je natavio vidjat i vjerovat, no sve ga je to kopkalo pa je imao nocnu moru zbog toga. A u stvarnosti je cura fina i realnost je druga znaci tip je poremecen i ona mucenja su neke njegove fantazije.

Druga opcija je da je ona njega stvarno drogirala i na kraju mucila, i kad se onesvjesti od droge dobije halucinacije da je ona super cura i da je ono mucenje san a u stvari lik umire na podu kuce.

A sad dali je lik gori od cure ovisi o tome kako shvatite film, jer ako je on lud a ona nevina naravno da je gori, no ako je on sovinist a ona premeceni uboica hm neznam bas :lol:
Image

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by xEdgex » 17 Sep 2012, 08:37

Kao sto rekoh tipicni Takashi; i taj tvoj pogled mi je zanimljiv i realan. :) Jbg ja sam se utripovao da je ciljao na neki konkretni socijalni problem prilikom pravljenja filma pa zato i imam takvo obrazlozenje. :)
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by elrania » 27 Sep 2012, 01:47

da ne baljezgam, evo ukratko - složila bih se s ovim što je xEdgex rekao.

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by zagors » 03 May 2014, 20:39

Valja li ista ?

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

OSVETNICI BEZ RAZLOGA

Post by Michel » 08 Jul 2014, 16:34

Ôdishon (1999) - jako spor film o čovjeku koji traži ženu i nađe ju, ali je gadno pogriješio jer je ta ženska psihopat koji krene mučiti svojeg "voljenog" muža. I nemam nekih prevelikih zamjerki osim što mi je ovo film za dobro jutro. Što bi mi tu trebalo biti odlično? Ništa. Sve je dobro, samo to. Rezanje udova je ustvari odlično. Eto.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply