AUDITION by Takashi Miike

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Oct 2008, 12:54

SICK FRIK wrote:
miss_s wrote:
elrania wrote:potrazit ih na netu bi bila sasvim logicna solucija.
to mi je sasvim jasno i logicno, ali sam laik po tom pitanju, a i nemam doma neku pre brzu vezu za skidanje filmica...
Skini program BIT CHE to je najbolji tretraživac torrenta. FREEWARE link http://www.convivea.com/product.php?id=2
Sve što sam tražio, pronašo je :)
osim red room :P :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
SICK FRIK
Posts: 76
Joined: 24 Oct 2008, 16:17
Location: Zagreb

Post by SICK FRIK » 25 Oct 2008, 13:04

A$H wrote:
SICK FRIK wrote:
miss_s wrote: to mi je sasvim jasno i logicno, ali sam laik po tom pitanju, a i nemam doma neku pre brzu vezu za skidanje filmica...
Skini program BIT CHE to je najbolji tretraživac torrenta. FREEWARE link http://www.convivea.com/product.php?id=2
Sve što sam tražio, pronašo je :)
osim red room :P :lol:
:lol: :lol: Upravo tako, našo sam na nekom sajtu VHS-RIP, ali se mora registrirati da se skine. A to mi se neda.
A di je nestao moj topic? RED ROOM?

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Oct 2008, 13:06

SICK FRIK wrote:
A$H wrote:
SICK FRIK wrote: Skini program BIT CHE to je najbolji tretraživac torrenta. FREEWARE link http://www.convivea.com/product.php?id=2
Sve što sam tražio, pronašo je :)
osim red room :P :lol:
:lol: :lol: Upravo tako, našo sam na nekom sajtu VHS-RIP, ali se mora registrirati da se skine. A to mi se neda.
A di je nestao moj topic? RED ROOM?
u podforum razmijena.. :lol:
a sad nazad na temu..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
SICK FRIK
Posts: 76
Joined: 24 Oct 2008, 16:17
Location: Zagreb

Post by SICK FRIK » 25 Oct 2008, 13:22

A$H wrote:
SICK FRIK wrote:
A$H wrote: osim red room :P :lol:
:lol: :lol: Upravo tako, našo sam na nekom sajtu VHS-RIP, ali se mora registrirati da se skine. A to mi se neda.
A di je nestao moj topic? RED ROOM?
u podforum razmijena.. :lol:
a sad nazad na temu..
Ok. Nisam još skužio kak "funkcionira" ovaj forum :oops:

User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Post by juriel » 11 Nov 2008, 14:17

Pregenijalan film koji mi je definitivno među Miikeovih top 10 :twisted:
Ichi je bolji ali DoA nije (sad kad navučem bijes admina) :lol:

User avatar
negativni
Posts: 309
Joined: 25 Jul 2008, 21:33
Contact:

Post by negativni » 11 Nov 2008, 14:28

juriel wrote:Pregenijalan film koji mi je definitivno među Miikeovih top 10 :twisted:
Ichi je bolji ali DoA nije (sad kad navučem bijes admina) :lol:
meni je najbolji Shinjuku Triad Society prvi njegov kino hit i prvi koji sam njegov gledao, zatim je tu The Bird People in China fenomenalni drugačiji Miike,
potom Audition, pa obiteljska tragikomedija Visitor Q, onda urnebesni Zebraman, onda tek Ichi, a DoA sam tek 3. dio pogledo, ima i hrpa njegove v cinema zabave...
dobro je "riješio sam" trećinu njegove filmografije - još samo nekih 40tak filmova! :D


par njegovih filmova bi svakako stavio na listu 1001 najboljih.

User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Post by juriel » 11 Nov 2008, 14:54

negativni wrote:
juriel wrote:Pregenijalan film koji mi je definitivno među Miikeovih top 10 :twisted:
Ichi je bolji ali DoA nije (sad kad navučem bijes admina) :lol:
meni je najbolji Shinjuku Triad Society prvi njegov kino hit i prvi koji sam njegov gledao, zatim je tu The Bird People in China fenomenalni drugačiji Miike,
potom Audition, pa obiteljska tragikomedija Visitor Q, onda urnebesni Zebraman, onda tek Ichi, a DoA sam tek 3. dio pogledo, ima i hrpa njegove v cinema zabave...
dobro je "riješio sam" trećinu njegove filmografije - još samo nekih 40tak filmova! :D


par njegovih filmova bi svakako stavio na listu 1001 najboljih.
Malo ću offtopic od Auditiona ali uvjerljivo najbolja stvar od Miike-a mi je Full Metal Yakuza (ako nisi gledao - obavezno pogledaj)

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Post by kraykulla » 14 Dec 2009, 06:12

na prvo gledanje mi nije audition baš sjeo,ali na drugo mi je fenomenalan!potpisujem da nije bolji od ichija,ali je bolji od visitor q i od one missed call recimo...totalna psihološka napetost...ona mačka luda ko puška,
ma svaka čast majstore. 8)

Mr. Pang
Posts: 17
Joined: 24 Jul 2009, 23:54

Post by Mr. Pang » 21 Dec 2009, 13:14

meni je najbolji Rainy dog, pa Bird people, tek onda Audition i Ichi

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by callac » 05 Aug 2010, 19:31

Zahvaljujem se Imdb-u na detaljnom objašnjenju ovog filma koji mi tek sada ima realnog smisla i diže se ocjena na devetku umjesto prvotne četvorke. Svima koji su ovaj film pogledali i u njemu vidjeli samo "ludu žensku koja muči frajera i na kraju niš nije objašnjeno" savjetujem da potraže o čemu se zapravo radi i onda napišu "ovaj frajer je lud kao dvije puške" :lol: :kokicarenje:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by Andrej » 05 Aug 2010, 19:42

Od Takashi Miike-a gledao Gozu i Crows Zero. Malo bi bilo reći da su me fascinirali oba, tako da ću sa zadovoljstvom večeras sebi prirediti ovaj film.
Pošto sam primetio da njegovi filmovi nose neki ožiljak koji on svojom pričom guli, poslušaću savet Callac i malo se pre toga upoznati sa pričom.
We're all mad here...

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by xEdgex » 26 Mar 2012, 03:33

callac wrote:Zahvaljujem se Imdb-u na detaljnom objašnjenju ovog filma koji mi tek sada ima realnog smisla i diže se ocjena na devetku umjesto prvotne četvorke. Svima koji su ovaj film pogledali i u njemu vidjeli samo "ludu žensku koja muči frajera i na kraju niš nije objašnjeno" savjetujem da potraže o čemu se zapravo radi i onda napišu "ovaj frajer je lud kao dvije puške" :lol: :kokicarenje:
Nije mi trebalo da ovo pogledam veceras :evil: Zadnjih sat vremena citam po netu potencijalna objasnjenja. To sa IMDb-a sam pofatao, ali idalje mi je par stvari ostalo nedoreceno :|
SpoilerShow
da li je stvarno ubila ocuha i onog lika iz muzicke industrije (lik u vreci ), te da li ga je drzala u svome stanu? Usput, kada sam " skontao " neke stvari muskarac mi je postao deset puta gori od nje !
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by Decadentor » 15 Sep 2012, 02:07

Odlican, iako mi je pocetak bio dosadnjikav malo
Image

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by Fräulein Unbekann » 15 Sep 2012, 13:52

Zašto vam je muškarac gori od nje? Davno sam gledala film, pa sam valjda zaboravila :roll:

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: AUDITION by Takashi Miike

Post by xEdgex » 15 Sep 2012, 16:47

Fräulein Unbekann wrote:Zašto vam je muškarac gori od nje? Davno sam gledala film, pa sam valjda zaboravila :roll:
SpoilerShow
E jbg i ja sam ga podavno gledao :/ Ali ukratko kada pofatas te neke stvari i zakljucis da je stari imao oralni sex sa prijateljicom od sina (djevojcicom); te sama ta cinjenica da je napravio audiciju u kojoj ce izabrati zenu (tj. njegovo posmatranje zene kao objekta); onda ignorisanje sekretarice sa kojom je ocigledno imao sex ( ako se ne varam ona se radi toga ubije na kraju? )... I sta sve ne; jako je moguce da je film jedna kritika "zlostavljanja" i loseg ophodjenja prema zenama. Mozda cak kritika polozaja zene u Japanskome drustvu. Kako god, ocekivano od Takashija. Kada god me neki njegov film natjera da razmisljam o tome sta je htio reci samo pocnem gledati Ichija. :supz: :)
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

Post Reply