The Ring

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: The Ring

Post by Ryuji Takayama » 04 Mar 2013, 20:35

ja sam malo (puno) zakasnio s ovime, ali u petom sam se mjesecu prošle godine navukao na "Ring" univerzum te sam dosad pogledao sve filmske verzije: japanski Ringu Kanzenban, Ringu, Rasen, Ringu 2, Ringu 0 i Sadako 3D, američki The Ring, Rings i The Ring twO te južnokorejski The Ring Virus. Nisam se zadržao samo na filmovima, pročitao sam i "Ring" serijal Kojija Suzukija, po čijem je prvom romanu prvobitno snimljen nekomercijalni Ringu Kanzenban, a kasnije Ringu i njegovi remakeovi (južnokorejski i američki). Pročitao sam i serijal "Ring" mange i pogledao seriju "Ring: the Final Chapter", a za rođendan (koji mi je vrlo uskoro) ću dobiti igru "The Ring: Terror's Realm". Jedino nisam još pogledao TV seriju "Spiral", ne mogu je nigdje pronaći :(

da, ne poričem da sam veliki zakašnjeli fanatik Ringa :D cijeli taj svijet mi je naprosto genijalan, čak ne toliko strašan (nakon svega što o dotičnome znam, više ni ne mogu cijelu tu stvar doživljavati kao horor) koliko me fascinira kompleksnost priče i mozganje koje ova filmska i književna djela zahtijevaju da bi bila uspješno shvaćena. Postoje neke stvari koje nisu izravno objašnjene i otvaraju prostor fanovima da sami formiraju svoje teorije o tome što se je, kako i zašto dogodilo. Netko tko se stvarno upusti u analizu "Ring" univerzuma osjeća se pobjednikom kada uspješno posloži neku od slagalica koje ove priče donose. Netko tko je samo, primjerice, pogledao američke filmove nema kompletnu viziju "Ring" univerzuma. Koji Suzuki i višestruke filmske ekipe su stvarno genijalni umovi :prayer:

ima li možda ovdje još tko osim mene tko je u 2013. fan barem nekog od ovih filmova (ili kojim slučajem knjiga)? :D
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: The Ring

Post by zagors » 16 Jun 2013, 21:33

Evo bas jucer odgledah Ringu iz 1998. Film je dobar. Ima napetost, atmosferu ali nije toliko strasan samo na momente kada ona izlazi iz televizora i one iskrenute face na ljudima i slikama. Ali sve u svemu vrijedi pogledati. Dvoumim se da li da pogledam Ringu 2 ( japanska verzija ) Ring 1 ( americka verzija ) Ring 2 ( americka verzija ) ?

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: The Ring

Post by Ryuji Takayama » 07 Jul 2013, 01:39

sorry što se dugo nisam javio na temu :D ali da, ne bi bilo loše da pogledaš te filmove. Doduše, ima i više od toga. Japanski "Ringu", taj koji si gledao", ima dva različita, međusobno proturječna nastavka, "Rasen" (Spiral) i "Ringu 2". Postoji i prequel "Ringu 0: Bassudei" (Ring 0: Birthday) koji spada u isti storyline s "Ringu 2", a 2012. je izašao i novi film "Sadako 3D" koji se nastavlja na "Rasen" iako to nije baš jasno rečeno u samom filmu.

Meni osobno je "Rasen" bolji nastavak nego "Ringu 2", ali mnogi se ne bi složili sa mnom, većini je "Ringu 2" bolji. U svakom slučaju, nije loš za pogledati. A američki "The Ring" i "The Ring twO" pogledaj svakako ako ti se japanski svidio :prayer:
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Ring

Post by Decadentor » 09 Jul 2013, 06:19

Jebote predozirat ces se ringom :lol:
Image

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: The Ring

Post by Ryuji Takayama » 09 Jul 2013, 18:54

znam, mogli bi me strpati u psihijatrijsku bolnicu u Eoli :zubifale: :supz:
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Ring

Post by HorrorHR » 25 Nov 2013, 19:31


User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: The Ring

Post by Ryuji Takayama » 10 Dec 2013, 12:32

HorrorHR wrote:Ryuji nešto za tebe : http://www.horrorhr.com/u-ime-obitelji-ringu-style/

:D
sorry malo kasnim, ali ovo je LEGENDARNO :D :zubifale: :supz: :prayer: jadni Noah, vjerojatno bih i ja tako reagirao da moram nju slušati, manje bi me užasnulo da mi Samara izađe iz televizora :heart: :zubifale:

BTW nemoj mi zamjeriti na maloj ispravci, ali napisao si da je to iz filma "Ringu", a zapravo je "The Ring" (američka, ne japanska verzija). Inače svaka čast što si to našao i sjetio se objaviti :prayer: :zubifale:
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Ring

Post by HorrorHR » 09 Mar 2014, 17:14

Ok pročitao sam malo što si pisao o tom prvom i drugom timelineu sa filmovima, vidim da bi trebao krenuti u bilo kojoj situaciji sa ringu 0, pa onda idem na rasen i ove 3d sadake ;)

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: The Ring

Post by Ryuji Takayama » 12 Mar 2014, 17:43

Možeš krenuti i tako, iako "Ringu 0: Basudei" spada u storyline s filmom "Ringu 2", dakle postoje određene kontradikcije u odnosu na "Rasen"... ali moći ćeš i tim redoslijedom pratiti priču :)
Dakle, najbolje ti je ići redoslijedom "Ringu 0: Basudei" --> "Ringu" --> "Ringu 2" --> "Rasen" --> "Sadako 3D" --> "Sadako 3D 2" :D

Radujem se dojmovima na filmove! 8) :D 8) :D
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Ring

Post by HorrorHR » 13 Mar 2014, 22:32


User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: The Ring

Post by Ryuji Takayama » 16 Mar 2014, 02:07

Lijep review, i cool mi je znati da sam te baš ja na to potaknuo. :D Moram reći da, iako sam taj film pogledao nekoliko puta, nisam dosad primijetio da je možda jedna od poanti filma bila otkrivanje značenja svih slika s uklete snimke. Vrlo zanimljivo! Nakon čitanja tvojeg reviewa, otišao sam još jedanput pogledati dotičnu verziju ukletog videa i stvarno sam primijetio da "Ringu 0" donosi objašnjenja svih prizora s uklete snimke koji nisu objašnjeni u prethodno snimljenim filmovima. Doduše, ranije neobjašnjenim prizorima pripadaju jedino djeca koja pužu unatrag prema vodi i lik s bijelim ručnikom ili nekom krpom na glavi (poznat među fanovima kao Towel Man). "Ringu 0" daje naslutiti da je Towel Man zapravo lik kakvim je Sadako zamišljala svojeg nepoznatog biološkog oca. Inače, imam ja cijelu teoriju o Towel Manu, ali o tome ću pokrenuti priču samo ako nekoga zanima. :D Ali vidiš, ovaj prizor s djecom sam tek sada pravo shvatio. Prije sam smatrao da je to samo neka slika koju je Sadako zamislila kada su joj rekli ono "Frolic in brine, goblins be thine", u prijevodu nešto kao "Ako se budeš previše igrala u vodi, čudovišta će te uhvatiti." Ali tek sam sada povezao i skontao da su to zapravo ona djeca koja su se utopila, što je Sadako bila predvidjela, kao što u ovom filmu prepričava njezina učiteljica.

Svaka čast još jedanput! :D Radujem se ostalim reviewovima.
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: The Ring

Post by zagors » 19 Jun 2016, 13:01

Može li mi neko reći, koliko tačno ima nastavaka ovog filma? Mislim na azijske verzije. Ja sam našao sljedeće:
-Ringu 1998
-Rasen 1998 je navodno preteča Ringu, ili je obrnuto
-Ringu 2 1999
-The Ring Virus 1999
.Ringu 0 2000

Naišao sam na Ring: Kanzenban ( na IMDB-u ćete ga naći po imenom Ringu: Jiko ka! Henshi ka! 4-tsu no inochi wo ubau shôjo no onnen (1995). Da li je ovo prvi dio serijala ili preteča?

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: The Ring

Post by olio » 20 Jun 2016, 11:19

A filmovi se općenito ne smatraju međusobno nastavcima, nekad da ... nekad ne.
U cijeloj toj franšizi filmova svaki ima svoj pogleda na originalni materijal i pravila se mijenjaju, likovi se mijenjaju

Kanzenban dosta prati originalnu novelu

ima TV serija
Ring the final chapter

još od filmova ti fali Sadako 3D

Dolazi sada Sadako vs. kayako

Post Reply