Revija azijskog filma second part :)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
Dottorre
Posts: 11
Joined: 08 Nov 2006, 13:12
Location: Zagreb

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by Dottorre » 01 Dec 2006, 10:02

Aryx wrote:
1. Simpathy for Lady Vengeance (Chinjeolhan geumjassi)


Dobar ali meni osobno najlošiji od trilogije osvete.


4. Election (Hak se wui)

Oba dijela su odlični filmovi, prvi dosta bolji od nastavka.


5. A Bittersweet Life (Dalkomhan insaeng)

Super cool film osvete, obavezno pogledati.


6. The Host/(Gwoemul)

Odličan super zabavan, pravi kino-film.


9. Fearless (Huo Yuan Jia)

Dobar Jet Li film, ima dosta dobrih cool režiranih fightova, nešto drame,
povijesti i sve u svemu dobra zabava.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by FilmTV » 01 Dec 2006, 12:45

Dottorre wrote: 9. Fearless (Huo Yuan Jia)

Dobar Jet Li film, ima dosta dobrih cool režiranih fightova, nešto drame,
povijesti i sve u svemu dobra zabava.
Čim vidim ime Jet Li odmah me hvata :vom: al ajde, po IMDb-u ne djeluje kao njegovo standardno smeće.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 01 Dec 2006, 13:26

sta fali Heroju ? :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by john_constantine » 01 Dec 2006, 13:32

FilmTV wrote:
Dottorre wrote: 9. Fearless (Huo Yuan Jia)

Dobar Jet Li film, ima dosta dobrih cool režiranih fightova, nešto drame,
povijesti i sve u svemu dobra zabava.
Čim vidim ime Jet Li odmah me hvata :vom: al ajde, po IMDb-u ne djeluje kao njegovo standardno smeće.
Netko bi mogao dobiti zmajev poljubac. :axe:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by FilmTV » 01 Dec 2006, 13:42

john_constantine wrote:Netko bi mogao dobiti zmajev poljubac. :axe:
Homoseksualni gluhonjemi zmaj bi bolje glumio od njega :wink:

Al ajmo se vratiti on topic 8)

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by Dragonrage » 01 Dec 2006, 16:06

FilmTV wrote:
john_constantine wrote:Netko bi mogao dobiti zmajev poljubac. :axe:
Homoseksualni gluhonjemi zmaj bi bolje glumio od njega :wink:

Al ajmo se vratiti on topic 8)

Ti očito nisi gledao "Danny the Dog" :wink:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by FilmTV » 01 Dec 2006, 16:23

Dragonrage wrote:Ti očito nisi gledao "Danny the Dog" :wink:
Naravno da nisam, od kada sam imao nesreću izložiti svoj mozak strahoti kao što je Romeo Must Die, zarekao sam se da ću paziti prije nego opet ubijem nekoliko milijuna moždanih stanica pokušavajući shvatiti zašto bi netko Jet Liu dao da glumi. Marketing je opaka stvar, navede čovjeka da iskusi svašta.

Za "Danny the Dog" IMDb kaže "A man raised into behaving like a dog..." Tu sigurno nije morao previše glumiti, dovoljno je lajati :D Šalu na stranu, meni borilačke vještine ne znaće sposobnost glume, ćak suprotno, primjera nesposobnih bicepsa koji lete po zraku ima napretek.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by Dragonrage » 01 Dec 2006, 16:35

FilmTV wrote:
Dragonrage wrote:Ti očito nisi gledao "Danny the Dog" :wink:
Naravno da nisam, od kada sam imao nesreću izložiti svoj mozak strahoti kao što je Romeo Must Die, zarekao sam se da ću paziti prije nego opet ubijem nekoliko milijuna moždanih stanica pokušavajući shvatiti zašto bi netko Jet Liu dao da glumi. Marketing je opaka stvar, navede čovjeka da iskusi svašta.

Za "Danny the Dog" IMDb kaže "A man raised into behaving like a dog..." Tu sigurno nije morao previše glumiti, dovoljno je lajati :D Šalu na stranu, meni borilačke vještine ne znaće sposobnost glume, ćak suprotno, primjera nesposobnih bicepsa koji lete po zraku ima napretek.
E kaj se tiče njegovih prilično glupavih filmića kao što su Romeo Must Die i Cradle 2 the Grave, slažem se, radi se o prilično glupavim filmovima ...meni osobno nisu čak ni zabavni. No naslovi kao Kiss of the Dragon , The One, Hero i Danny the Dog se svakako isplati pogledati, ali samo sa stajališta borilačkih filmova, jer se radi o zbilja izvrsnim predstavnicima tog podžanra. Tu bih posebice istaknuo Kiss of the Dragon i Danny the Dog, s tim da je u ovom drugom Li došao i glumački do izražaja. Za taj film je čak uzeo satove glume kako bi mogao parirati velikanima Morganu Freemanu i Bobu Hoskinsu, na kraju krajeva, glumi retardiranog čovjeka, što je uvijek izazov glumiti...za svakoga, kamo li ne za Li-a. The One je zabavan film, no ne i pretjerano dječi kao npr. Romeo ili Grave, a Hero...vizualno savršenstvo, svaki kadar je zasebna slika.
Da, slažem se da kako kažeš, "primjera nesposobnih bicepsa koji lete po zraku ima napretek", krenuvši od Lundgina, Danielsa, Dudikofa i ekipe, ali neki se ipak ističu od drugih i valja ih zbog toga cijeniti (Jet Li, Bruce Lee, Jackie Chan, Sonny Chiba i još neki :wink: ), a ne ih trpati u isti koš sa nekim smećem :wink:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by FilmTV » 01 Dec 2006, 17:00

Dragonrage wrote:Da, slažem se da kako kažeš, "primjera nesposobnih bicepsa koji lete po zraku ima napretek", krenuvši od Lundgina, Danielsa, Dudikofa i ekipe, ali neki se ipak ističu od drugih i valja ih zbog toga cijeniti (Jet Li, Bruce Lee, Jackie Chan, Sonny Chiba i još neki :wink: ), a ne ih trpati u isti koš sa nekim smećem :wink:
Budimo realni, Bruce Lee je kao glumac bio u najboljem slućaju jedva jedvice prosječan i tu sam bio previše darežljiv. To što je čovjek legenda, to je druga stvar.

Jet Li je kao glumac negdje na razini mene u prvom osnovne kada sam u pionirima recitirao pjesmicu koju sam učio pola sata. Jedina je razlika u tome što je on majstor borilačkih vještina pa mu se puno toga oprašta.

Opet ista stvar što sam rekao ranije, gluma i borilačke vještine nemaju veze jedno s drugim. To su nam uvjerljivo pokazali pogotovo Steven "Ja sam seljak iz pećine" Seagal te Van "Imam 1.60 m pa sam iskompleksiran" Damme.

Možemo se složiti da su oni akteri u zabavnim filmovima ali nazvati ih glumcima je isto kao nazvati Thompsona autorom ozbiljne glazbe koje će biti na otvaranju ovogodišnje ceremonije za Nobelovu nagradu.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by Dragonrage » 01 Dec 2006, 17:46

FilmTV wrote:
Dragonrage wrote:Da, slažem se da kako kažeš, "primjera nesposobnih bicepsa koji lete po zraku ima napretek", krenuvši od Lundgina, Danielsa, Dudikofa i ekipe, ali neki se ipak ističu od drugih i valja ih zbog toga cijeniti (Jet Li, Bruce Lee, Jackie Chan, Sonny Chiba i još neki :wink: ), a ne ih trpati u isti koš sa nekim smećem :wink:
Budimo realni, Bruce Lee je kao glumac bio u najboljem slućaju jedva jedvice prosječan i tu sam bio previše darežljiv. To što je čovjek legenda, to je druga stvar.

Jet Li je kao glumac negdje na razini mene u prvom osnovne kada sam u pionirima recitirao pjesmicu koju sam učio pola sata. Jedina je razlika u tome što je on majstor borilačkih vještina pa mu se puno toga oprašta.

Opet ista stvar što sam rekao ranije, gluma i borilačke vještine nemaju veze jedno s drugim. To su nam uvjerljivo pokazali pogotovo Steven "Ja sam seljak iz pećine" Seagal te Van "Imam 1.60 m pa sam iskompleksiran" Damme.

Možemo se složiti da su oni akteri u zabavnim filmovima ali nazvati ih glumcima je isto kao nazvati Thompsona autorom ozbiljne glazbe koje će biti na otvaranju ovogodišnje ceremonije za Nobelovu nagradu.
Vidim ja da se mi ne shvačamo hehe... :wink: :)
Ja ne govorim o njima kao "glumcima" koji glume, već kao o zvijezdama borilačkog filma i žanru kao takvome, tj. kvalitetnim izdancima tog žanra, a činjenica je da neki od njih donekle znaju glumiti, ali daleko od toga da h se može uspoređivati sa npr. tako često spominjanim DeNirom, Pacinom ili Nicholsonom :wink:

Black Stena
Posts: 86
Joined: 29 Nov 2006, 01:18
Location: Split - Marjan
Contact:

Post by Black Stena » 01 Dec 2006, 18:57

Najbolji azijski ratni film mi je Musa: The Warrior ilitiga Ratnik, gleda san ga 4-5 puta.
Well, I don't know
But I been told
Eskimo pussy
Is mighty cold...

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Revija azijskog filma second part :)

Post by FilmTV » 01 Dec 2006, 19:10

Dragonrage wrote:Vidim ja da se mi ne shvačamo hehe... :wink: :)
Ja ne govorim o njima kao "glumcima" koji glume, već kao o zvijezdama borilačkog filma i žanru kao takvome, tj. kvalitetnim izdancima tog žanra, a činjenica je da neki od njih donekle znaju glumiti, ali daleko od toga da h se može uspoređivati sa npr. tako često spominjanim DeNirom, Pacinom ili Nicholsonom :wink:
Onda je to potpuno druga stvar, s time se u potpunosti slažem. :samuraj:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 01 Dec 2006, 23:08

Black Stena wrote:Najbolji azijski ratni film mi je Musa: The Warrior ilitiga Ratnik, gleda san ga 4-5 puta.
Apsolutno.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 01 Dec 2006, 23:14

Meni je Hero njegov najbolji film ... te mozda jedan od vizualno najljepsih koje sam imao prilike pogledati ...
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Dec 2006, 13:34

Jel se to održalo? U Rijeci nema toga, ali i prije je kod nas tek 3-4 tjedna kasnije bilo.

Post Reply