Kairo (2001)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
Post Reply
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Kairo (2001)

Post by Aryx » 04 Nov 2006, 16:20

http://www.imdb.com/title/tt0286751/

Plot: Japanese teens investigate a series of suicides linked to an internet webcam that promises visitors the chance to interact with the dead.

Pogledao sam Kairo negdje prije 3 godine pa mi je malo sjecanje mutno... ali ono cega se sjecam je sve pozitivno o filmu. Film je totalno kako bi rekao major creep fest hehe ali bit filma nije da nas preplasi ( kao sto je remake ovog filma koji je totalno los i nije vrijedan gledanja, ofcorse americka verzija ) nego da pokaze usamljenost u danasnjem modernom drustvu. Dosta mracan i mocan film , vrlo dobra rezija i gluma , ugodno sam se iznenadio, film ce postaviti dosta pitanja o danjasnjem drustvu te cete biti prisiljeni razmisljati ...

Evo jednog komentara s neta : "This is an apocalyptic horror movie about loneliness and how people may become distant islands and ghosts even through connecting technology like cellphones and the internet. I don't know how anyone can make a horror movie about loneliness and make it creepy as hell but Kiyoshi Kurosawa pulled it off."

film je takav da ce te ga ili voliti ili mrziti... ali svakako pogledajte
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 05 Nov 2006, 19:48

Film planiram pogledati, znam da je jedan od boljih azijskih horrora, pa čekam savršei tajming.

Btw Kairo je u americi dakako rimejkan, ove godine pod imenom Pulse.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Dec 2006, 13:32

Pogledah, film ide par stepenica više od onoga što sam očekivao. Tu mislim na kompleksnost, nije neka bazična j-horror priča, već mnogo više. Malo je predug pa ta sporost na trenutke iritira, ali definitivno poseban film.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Kairo (2001)

Post by kraykulla » 30 Dec 2009, 01:20

prekrasan film.jedan od onih j-horora koji me pošteno cimnuo.da se razumijemo,volim i pulse tj.
remake ovog filma,oba su mi draga.ali ako gledate pogledajte prvo ovaj original jer stvarno je na momente jeziv i ima se kaj vidjeti. :tonqe:

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Kairo (2001)

Post by Andrej » 17 Jul 2010, 15:43

Pošto su mi se većina filmova koje su ljudi sa foruma "azijski filmovi" postavili jako svidela, film sam nabavio u roku od sat vremena.
Last edited by Andrej on 24 Apr 2011, 04:36, edited 1 time in total.
We're all mad here...

User avatar
marebito
Posts: 495
Joined: 17 Jul 2007, 20:14

Re: Kairo (2001)

Post by marebito » 23 Jul 2010, 22:21

Americki "Pulse" moze 'srkat' King Kongov k....... originalu. Svi stari radovi Kiyoshi Kurosawe su ekstremno slow-paced, ali to je taj stih, to je to crnilo, depresija.
Predivno.
https://www.facebook.com/kultofredpyramid

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Kairo (2001)

Post by Asfodel » 29 Jul 2010, 00:56

Konačno ga pogledala. Brutalno mi se spavalo, al me film uspio razbuditi 8) ...odličan. Unatoč sporom tonu nije dosadan i baš ima dušu.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Kairo (2001)

Post by kraykulla » 29 Jul 2010, 18:22

složio bih se da ima dušu.većina azijskih filmova je ima,pa makar i onih koji nisu na razini onog što očekujemo u omiljenom nam žanru.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Kairo (2001)

Post by Andrej » 13 Aug 2010, 12:59

Konačno odgledao i prosto ne znam šta da kažem.
Ovo nije priča o apokalipsi sveta već o apokalipsi ljudskog duha, koji polako bledi s napretkom tehnologije, dok se konačno ne rasprši u pepelu i ostavi samo senku na prljavom zidu industijalizacije.
Ovo nije samo priča o ljudskoj samoći, već priča o duhu čoveka i njegovom tragičnom pozivu u pomoć, toliko beznadežnom da oružje koje koristi je isto ono koje ga uništava. Film plače, jer je napretkom čoveku oduzeta moć da se popenje na vrh i prodere tako da ga svi čuju. Samo pritisni OFF ili iščupaj kabl.
Tužno, mračno, depresivno i istinito.
Najtoplije preporučujem.
10/10
We're all mad here...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Kairo (2001)

Post by HorrorHR » 13 Aug 2010, 13:04


User avatar
marebito
Posts: 495
Joined: 17 Jul 2007, 20:14

Re: Kairo (2001)

Post by marebito » 23 Apr 2011, 15:40

Andrej wrote:Konačno odgledao i prosto ne znam šta da kažem.
Ovo nije priča o apokalipsi sveta već o apokalipsi ljudskog duha, koji polako bledi s napretkom tehnologije, dok se konačno ne rasprši u pepelu i ostavi samo senku na prljavom zidu industijalizacije.
Ovo nije samo priča o ljudskoj samoći, već priča o duhu čoveka i njegovom tragičnom pozivu u pomoć, toliko beznadežnom da oružje koje koristi je isto ono koje ga uništava. Film plače, jer je napretkom čoveku oduzeta moć da se popenje na vrh i prodere tako da ga svi čuju. Samo pritisni OFF ili iščupaj kabl.
Tužno, mračno, depresivno i istinito.
Najtoplije preporučujem.
10/10
Potpis 100% :supz:
https://www.facebook.com/kultofredpyramid

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Kairo (2001)

Post by xEdgex » 18 Dec 2011, 00:04

Uffff ne znam sta da kazem; subota, kiša, i ovo... stvarno mislim da sam mogao nesto drugo pogledati. :|

Ali tu sam gdje sam. Nema sanse da se sada raspisem o filmu jer stvarno moram pustiti da prodje koji dan pa da mi se sve poslozi ; a ima dosta toga da se poslozi.

Ako nekome nije mrsko bas me zanima kako ste vi shvatili samu radnju; pa da vidim na cemu sam.

Ocjena za sada: Odavno me neki film nije ovoliko dotakao/10
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Kairo (2001)

Post by Matango » 29 Sep 2012, 18:11

Odličan film, možda najbolji psihološki horor o otuđenosti i samoći

Post Reply