Guinea Pig

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Guinea Pig

Post by Gosp. » 02 Nov 2006, 11:16

Jeste li gledali neki film iz serijala? Vaša mišljenja?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 02 Nov 2006, 11:31

To mi je jedan od filmova na popisu koje obavezno izbjegavam.... Volim nasilje, ali onako zabavno, neozbiljno, a ovaj sami eksplicitni prikaz nasilja i snimanja snuff filma me nimalo ne privlači....
Michel puši karu.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 02 Nov 2006, 11:38

Heh.
Istina da ovi filmovi nisu namjenjeni široj publici. Ipak, smatram da zaslužuju poštovanje.
Po mom osobnom mišljenju, Flower of Flesh And Blood je najbolji dio serijala.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Nov 2006, 11:50

Za sada sam gledao sam prva dva. Svaki je imao svoje čari, prvi mi je bio prvi dodir sa guinea pig serijalom i način snimanja i nepostojanje title screena su davali dodatnu dozu realnosti. Flowers of Flesh and Blood je malo bolesnije, ali mnogo bolje odrađen. Gušt mi je bilo gledati dokumentarac o snimanju i vidjeti SFX tipa kako je radio tako realne scene. I to pred dvadesetak godina...

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 02 Nov 2006, 12:01

Sama ideja da se prije 20ak godina napravi nešto tako realno što se temeljiti na pojmu snuff filma je dostojna poštovanja.
Ostatak filmova je slabiji, barem po mom mišljenju.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Nov 2006, 12:06

Gosp. wrote:Sama ideja da se prije 20ak godina napravi nešto tako realno što se temeljiti na pojmu snuff filma je dostojna poštovanja.
Ostatak filmova je slabiji, barem po mom mišljenju.
Znaš i sam, Japanci su dosta opičena nacija ;) Recimo na DVD od "flowers of flesh and blood" ima kao extra cijela manga istog imena - već je ona čudna na svoj način, a film ide eonima dalje. Kod njih je uvijek postojao (i postojati će, od snuffa od bukkake fetisha) market za čudnije stvari. Meni to sasvim OK, cool je gledati nešto poput guinea pig, jednostavno jer je vizualno super odrađeno, a i pitaš se što bi se trebalo desiti u "zapadnom poretku" da se ovako nešto dopusti snimati ;)

Unearthed Films (mislim da su oni) su uzeli za američku distribuciju GP, a počeli su i neke slične boleštine uvažati... Mislim čak da su announceali da će Killer Pussy sada izbaciti na DVDu.

Moram se baciti i na nastavke, ali mislim da se već unaprijed slažem sa tobom da će biti slabiji. Vidio sam trailere, i neke scene izgledaju OK, ali se otišlo od ovog "false snuff" formata u gore-gore.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 02 Nov 2006, 12:15

Istina, Japanci imaju doista smisla za stvaranje morbidnih i bizarnih scena.
U Flower of Flesh and Blood je uloženo jako mnogo truda da bi sve izgledalo veoma realno, što mene doista oduševljava.
Što se tiče "zapada", vjerojatno znaš i sam da su tvorci serijala i sam serijal bili pod istragom od strane FBI-a, zbog sumnje da to doista i je snuff.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 02 Nov 2006, 12:15

Gosp. wrote:Heh.
Istina da ovi filmovi nisu namjenjeni široj publici. Ipak, smatram da zaslužuju poštovanje.
Po mom osobnom mišljenju, Flower of Flesh And Blood je najbolji dio serijala.
To je istina, kao onaj Nekromantik ili Necro, niti to me nimalo ne privlači. A htio bi pogledati onu Audiciju ili Ichi the killer (imao sam priliku, ali cd ne valja...). Ili andaluzijski pas...
Michel puši karu.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 02 Nov 2006, 12:23

http://www.guineapigfilms.com/
Za one koji se žele informirati.

@Constantine: Ah..Nekromantik. Moram to nabaviti na cd-u.
Posjeduje li itko divx ili dvd format filma?

Btw. Sad kad toliko govorimo o false snuff filmu, što mislite o samom snuffu?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Nov 2006, 12:25

Gosp. wrote:Što se tiče "zapada", vjerojatno znaš i sam da su tvorci serijala i sam serijal bili pod istragom od strane FBI-a, zbog sumnje da to doista i je snuff.
Charlie Sheen je bio u igri 8) Da kopiram sa ( http://www.horrorhr.com/guinea-pig-flow ... lood-1985/ )

"Autori filma su bili par puta na murji, i radi ovog manijaka, ali i radi tog što je velika količina ljudi mislila da je ovo pravi snuff film. Jebeš sada kad dobiješ DVD sa filmom izdan od neke firme, ali prije dvadesetak godina ovo se dijelilo na bootleg VHS kazetama, pa se stvarno moglo pomisliti da se zapravo neko sranje i desilo. Jedna od poznatijih priča vezana uz ovaj film je da je poznati američki glumac Charlie Sheen naletio na film, te ga panično poslao prema FBI-u i MPAA."

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Nov 2006, 12:36

john_constantine wrote:To je istina, kao onaj Nekromantik ili Necro, niti to me nimalo ne privlači.
Ovo bi mogao pogledati ako ne radi boleštine, onda radi stvarno fantastičnih specijalnih efekata kakve nemožeš baš ni viditi u današnje vrijeme...
Btw. Sad kad toliko govorimo o false snuff filmu, što mislite o samom snuffu?
Što mislim? Ne mislim :wink: Snuff je ubojstvo na steroidima i nije baš da kužim koga bi to zabavljalo da si upriliči ili gleda...

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 02 Nov 2006, 12:47

Jesi li ikada posjedovao takav film?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 02 Nov 2006, 12:57

Gosp. wrote:Jesi li ikada posjedovao takav film?
Sudeći po paranoidovom tekstu, snuff zapravo ne postoji, već je to samo legenda. Jer ipak treba pronaći žrtvu, ali nije to samo tako jednostavno ubiti nekoga pred kamerom i onda to prodati nekome.

Ali imam jednu, još nenapisanu ideju o snuff filmovima, gdje mi glavni lik istražuje ubojstva hrpe mladih koji su išli snimati slasher film u šumi, nešto u stilu Texas chainsaw ili wrong turn, i onda drugi uvjeravaju da su ih ubili ubojice, čudovišta i to, a na kraju glavni lik otkrije da su se sami poklali. U bunilu od alkohola i droge, oni su snimili realni slasher film, toliko daleko da su doista ubili u filmu, a poslije su mislili da su žrtve otišle....

Horror: hm, no dobro, pogledati ću jednom taj film.... :D
Michel puši karu.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 02 Nov 2006, 13:02

Jesi siguran da ne postoji?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 02 Nov 2006, 13:04

Gosp. wrote:Jesi siguran da ne postoji?
Pa ako je on tako napisao, nemam razloga da ne vjerujem u to. Nije tako lako ubiti žrtvu, mučiti ju pred kamerom i onda ne ostaviti nekakve tragove i očevidice.
Pa su oni tajlanđani snimili lažni snuff film, i Cia je se je toliko uvjerila da su je doista ubili i ovi su morali dokazivati.
Ne, mislim da ne postoji pravi snuff film.
Michel puši karu.

Post Reply