Suicide club - Jisatsu saakuru (2002)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Suicide club - Jisatsu saakuru (2002)

Post by Charlie surfs again » 17 Aug 2007, 02:21

Evo mog omiljenog japanca !!! :D


Suicide club - Jisatsu saakuru (2002)

Image

Director:
Sion Sono


Film pocinje tako shto 54 srednjoshkolke sa osmehom na licu izvrsavaju masovno samoubistvo u Tokijskom metrou tako shto se bace pod voz. Policija je naravno u zbunu, sumnja se na neku vrstu samoubilachkog kulta. Uglavnom ne zelim da vam objashvam sad o chemu film zaista govori ali ima priche i o internetu i o tome shta sve iz njega moze da se izrodi. Ovaj film se jednostavno mora pogledati jer nije klasichan japanski horor (zapravo nije uopshte horor kad malo bolje razmislim) vec je u totalno drugachijem fazonu, jako potresan, ali u isto vreme i veseo i zabavan. Shvatish izmedju ostalog da su ti Japanci jedan totalno drugachiji svet od svega shto mi poznajemo, ko neki vanzemaljci barem za mene. Njihova kultura, njihove moralne vrednosi, to je sve daleko, daleko ispred onoga shto mi danas nazivamo "zapadna civilizacija", a jezik im je posebno super, uzivao sam slusajuci kako devojke u filmu govore japanski. To je bash na neki chudan nachin smirujuce delovalo na mene, ko dokumentarac "The Bridge". I naravno devojke su im prelepe, setite se samo glavne glumice iz "Audition". A scena ima bash stvarno suludih, ko shto rekoh u isto vreme i prelepih i jako potresnih. To ti pomesha emocije do te mere da dobijesh neki poseban, specifichan utisak dok gledash ovaj film. I josh kad se na to sve doda skroz suluda muzichka podloga (ne moz' da zamislite kako to zvuchi) onda je ovo sigurno jedan od genijalnijih japanskih filmova. Od istog reditelja sam gledao i "Noriko's dinner table" koji se nadovezuje na ovaj film (nije klasichan nastavak) ali mu nije ni prineti. NAJTOPLIJE PREPORUCUJEM !!!
54 high school girls throw themselves in front of a subway train. This appears to be only the beginning of a string of suicides around the country. Does the new all-girl group Desert have anything to do with it? Detective Kuroda tries to find the answer, which isn't as simple as one could hope.
First, you cannot watch this film within a Christian/existential context. You must watch it from a Buddhist/Shinto perspective. This is the predominant religion in Japan.

Watching this as a Shinto/Buddhist you'll find that a lot of the images take on new meaning. Shinto is an animist religion that WORSHIPS NATURE - pay attention to the animal symbols that repeatedly crop up in the film (did you wonder why there are baby chicks running rampant during that creepy "shaving" scene?). Also, pay attention to the colors. Yellow means something much different to the Japanese than it does to Westerners.

Also, Japan has an incredibly powerful youth culture. Western societies, especially the United States, tend to dismiss youth as a time of decadence, immorality, and lack of direction. The Japanese hold their youth in reverence - they believe it's an incredibly precious time of life. In fact, just as the US has "mother's day" and "father's day," the Japanese have "children's day!" This movie is making a statement about childhood and the value of childhood.

And, last but not least - reincarnation. Reincarnation is accepted as a fact of life in Japan. Keep that in mind when the kids from the Dessart Group are talking all "cryptic" and "nonsensical"
http://www.imdb.com/title/tt0312843/

Image

Image
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 17 Aug 2007, 09:24

vidjela sam scenu masovnog skakanja pod vlak na youtubeu koja me se dojmila, no filma se jos nisam dokopala
shvatit cu ovo kao podsjetnik za sto brze nabavljanje filma =)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 19 Aug 2007, 02:08

Obožavan cilu japansku, ma uopće azijsku kulturu, stripove, crtiće, filmove, glazbu. Šteata šta nisan pogleda puno filmova, morat ću se nekako snać. To je čudo jedno kolko oni dobre ideje imaju, stripova san čita dosta i to je ludilo (Battle royale je nešto genijalno, ima i film, i to dva dijela, mada je samo prvi po stripu), čak i u igricama, a o filmovima da ne govorin.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 19 Aug 2007, 02:36

bas sam ga opet mislio pogledati neki dan ali odustao neznam zasto. inace jako dobar film, preporucam svima .. nekima ce se svidjet nekima ne ...
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 19 Aug 2007, 03:28

Ghostface wrote:Obožavan cilu japansku, ma uopće azijsku kulturu, stripove, crtiće, filmove, glazbu. Šteata šta nisan pogleda puno filmova, morat ću se nekako snać. To je čudo jedno kolko oni dobre ideje imaju, stripova san čita dosta i to je ludilo (Battle royale je nešto genijalno, ima i film, i to dva dijela, mada je samo prvi po stripu), čak i u igricama, a o filmovima da ne govorin.
Ma japanci su meni vanzemaljci...obozavam njihovu kulturu a posebno njihove cure, "audition" - ozenio bi je !!! :D
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 25 Aug 2007, 12:23

Aryx wrote:bas sam ga opet mislio pogledati neki dan ali odustao neznam zasto. inace jako dobar film, preporucam svima .. nekima ce se svidjet nekima ne ...

baš sam ga ponovo pogledao neki dan. ona mala sa srpom mi je :tonqe:

User avatar
Liske
Posts: 100
Joined: 30 Sep 2007, 12:29

Post by Liske » 01 Dec 2007, 16:34

Trebao bih da ga dobijem za koji dan jedva cekam, cuo sam da su upotrijebljene autenticne snimke !

A i te zenske sto su to uradile to su tuke na kvadrat stvarno i neka su se pobile ...
"Najmilostivija stvar na svetu, po meni, je nemogucnost ljudskog uma je da poveze i razume sopstveni sadrzaj."

-H. P. Lovecraft-

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 01 Dec 2007, 16:36

ma japanci ftw
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 02 Dec 2007, 14:14

Aryx wrote:ma japanci ftw
ono što sam ja postavio ti je nova verzija tog filma norikos dinner table 2005.
Očito da neki znaju samo za tu,pa zato evo pogledajte trailer od norikos pa ćete vidjeti.

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 02 Dec 2007, 20:08

gledao sam i ono....ostao sam wow,jako dobar film
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Liske
Posts: 100
Joined: 30 Sep 2007, 12:29

Post by Liske » 03 Dec 2007, 00:17

Aryx wrote:ma japanci ftw
Jel to Japanka na avataru ? :wink:
"Najmilostivija stvar na svetu, po meni, je nemogucnost ljudskog uma je da poveze i razume sopstveni sadrzaj."

-H. P. Lovecraft-

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 03 Dec 2007, 00:24

Liske wrote:
Aryx wrote:ma japanci ftw
Jel to Japanka na avataru ? :wink:
aha :lol: :lol: 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 03 Dec 2007, 00:25

prva scena kad se sve one žemske bace pod vlak je odlična
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Liske
Posts: 100
Joined: 30 Sep 2007, 12:29

Post by Liske » 03 Dec 2007, 22:25

Aryx wrote:
Liske wrote:
Aryx wrote:ma japanci ftw
Jel to Japanka na avataru ? :wink:
aha :lol: :lol: 8)
HAhaha nemoj se bacit pod voz :wink:
"Najmilostivija stvar na svetu, po meni, je nemogucnost ljudskog uma je da poveze i razume sopstveni sadrzaj."

-H. P. Lovecraft-

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 04 Dec 2007, 18:42

okej film, ali strašno puno oscilacija koliko se sjećam....
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

Post Reply