The Host

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Feb 2008, 12:44

a uspijete skrenut fakat...nazad na temu..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
green man
Posts: 153
Joined: 11 Feb 2008, 11:24
Location: zagreb

Post by green man » 12 Feb 2008, 22:24

bas pogledah film, svidja mi se koncept i scene s monsterom ali mi djeluje zbunjujuće

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 12 Feb 2008, 22:33

The host je meni veoma dobar film, definitvno jedan od boljih novijih azijskih naslova....lijepo upakirana politička pozadina u kojoj se uistinu osjeti taj gnjev korejskog čovjeka radi američke prisutnosti i sluganskog držanja korejske vlade....ludnica scene, CGI uopće ne smeta....dobar humor, pažljivo doziran da ne ode u ponavljanje......veoma dobar "visokobudžetarac"....
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: The Host

Post by Andrej » 11 Aug 2010, 03:54

Predobar film u kome ako zanemarimo političku konotaciju, podvlači se divna priča o emocijama, za koje ljudi ponekad greškom misle da su dar samo hiper-inteligentnima. Uživao sam u slici ljubavi oca prema detetu, ponekad komične, ponekad smotane i iritantne, ali uvek duboko iskrene.
Svaka čast Koreancima, uspeli su da u filmu sa čudovištem, drama izađe u prvi plan. Na najlepši mogući način.
We're all mad here...

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: The Host

Post by DrugsBunny » 11 Aug 2010, 13:17

Mnogo lijepo djelo :)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: The Host

Post by hitman_4 » 11 Aug 2010, 14:42

7.1/10 na imdb-u dobio....moram to pogledati :D
Image

Image

Image

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: The Host

Post by kraykulla » 24 Aug 2010, 22:14

ne znam...meni nije bog zna kako sjeo...valjda u tom trenutku nisam bio raspoložen...morao bih mu dati još jednu šansu imam originalni dvd.kupio u školskoj knjizi

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: The Host

Post by DeadDispatcher90 » 30 Nov 2010, 22:33

Pogledao ga par puta... Omjer jeze, humora, emocija i satire je odlično odrađen. Mogao bih prigovoriti nešto, ali mislim da bi to bilo jednostavno preseravanje.
Revenge solves everything

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: The Host

Post by Ašow » 01 Dec 2010, 00:26

Obožavam ovaj film.
--------
Last.fm

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: The Host

Post by dr_gonzo » 01 Dec 2010, 03:00

Ašow wrote:Obožavam ovaj film.
:prayer: :supz: :prayer:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: The Host

Post by Ašow » 01 Dec 2010, 15:38

Gledam topik i nemogu vjerovati da nisam ništa komentirao. :oops:
Neki dan me frend htio izbost kad sam mu reko da mi je to najdraži južnokorejski film.
--------
Last.fm

User avatar
marebito
Posts: 495
Joined: 17 Jul 2007, 20:14

Re: The Host

Post by marebito » 23 Apr 2011, 15:26

Prilicno dobar, ali ne toliko dobar da opravda hyped up viralni marketing s kojom se promovirao.
Kang-ho Song jednostavno ne daje 'magicni' performans za koji je sposoban, kao u npr.
'Memories of Murder', koji mu je , po meni, najbolji film.
https://www.facebook.com/kultofredpyramid

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: The Host

Post by Ašow » 23 Apr 2011, 19:35

A ono, film pokazuje dokle je otac spreman ići zbog svog djeteta.
Pa mozda me malo tu dirnuo, al zbog samog stvorenja mi je već bio :oops:
--------
Last.fm

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Host

Post by Michel » 10 Jun 2023, 09:57

Image

The Host (2006) - drago mi je da sam ovo opet pogledao jer zadnji put kad sam pogledao je bilo davne 2006. godine kad je film i izašao i to iz videoteke možda je čak u pitanju 2007. godina. Ovaj monster movie je napravio Bong Joon Ho, redatelj koji iza sebe ima po meni jedan od najboljih filmova 21. stoljeća - 'Memories of Murder', a tu je i vrlo dobri 'Mother', a 'Parasite' još nisam gledao. U ovom filmu radnja je vrlo jednostavna... Znanstvenici su bacili neku tekućinu u rijeku iz koje je mutiralo ogromno čudovište, a film prati jednog debeljucu i njegovu kćerku koji budu napadnuti zajedno sa mnoštvo drugih ljudi od strane monstera a kasnije bude uključena i čitava njegova obitelj. Film ima sjajan početak i odmah te primi i ne pušta. Najveća boljka filma je ta neka sredina koja mi je malo bila dosadna, ali nipošto loša no sve to kulminira u jako dobro završnici. Ono što mi se najviše sviđa u filmu je situacije koje su čisti antiklimaks, a to znači da ne dobijemo ono što MI želimo već nas redatelj navuče da pomislimo kako će se tako odviti i onda bude neki mali twist. Monster je jako dobro napravljen, liči mi na nekog ogromnog punoglavca sa niz malih nogu/ruku. Još nešto što krasi ovaj film je i uvrnuti korejski humor i to je isto njihova specijalnost. Mana filma je što je nekad previše all over the place, ali brzo se vrati na pravi put. Film isto ima dosta političkih poruka. Sve u svemu jedno jako dobro ostvarenje. 7.5/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - vrlo je lako reći da ovaj film nema nikakvog utjecaja jer nakon tog filma stvarno nije bilo copycatova kao sa nekim drugim monster filmovima iz prošlosti. Film sa te strane nije utjecao na druge redatelje i filmove, ali ovaj film je bio dio nove korejske kinematografije koja se najviše odvijala nultih i po mnogima uključujući mene radilo se o najjačoj kinematografiji tog doba tako da je to samo po sebi značajno. 'The Host' je isto tako zaradio jako puno i bavio se nekim političkim temama. Ne spada u C kategoriju ali neka sredina sigurno. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply