The Medium (2021)

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Medium (2021)

Post by Michel » 22 Sep 2022, 01:02

Horror
Image

Imdb
Wiki

Director: Banjong Pisanthanakun
Writers: Chantavit Dhanasevi (story by), Na Hong-jin (original story by), Banjong Pisanthanakun
Stars: Narilya Gulmongkolpech Sawanee Utoomma, Sirani Yankittikan

Uvjerena da utjelovljuje duh dobronamjernog božanstva Ba Yana, Nim, lokalna iscjeliteljica i predana šamanka, privlači pažnju male dokumentarne ekipe. Posvećen istraživanju autohtonih religija i njihove duhovne prakse, tim kreće na putovanje u udaljeno planinsko selo Nim u regiji Isan na Tajlandu kako bi zabilježili njezin svakodnevni život i, nadamo se, pružili objašnjenje i dokaz neviđenog. Kad Nimova nećakinja Mink počne iskazivati ​​nematerijalne znakove božanskog buđenja, Nim vjeruje da će mlada žena postati novi kanal božice i naslijediti izazovnu ulogu medija. Međutim, umjesto da primi božanski dodir, Minkovo ​​mentalno zdravlje naglo se pogoršava, a čudni incidenti od kojih se diže dlaka na glavi poljuljaju uvjerenja blisko povezane zajednice.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 22 Sep 2022, 01:04

The Medium (2021) - azijski mockumentary found footage film o jednog ženi za koju jedna šamanka počinje tvrditi da je opsjednuta a ekipa sa kamerama i obitelji te žene počne snimati njezin život. Ne mogu reći da me film razočarao ali pošto nikad nisam bio preveliki ljubitelj FF stila, tako da mi je ovo kao i svaki FF film, jeziv na trenutke zbog jumbscareova i nekih dobro snimljenih scena, ali nudi ništa pamtljivo iako ovaj moram priznat je prilično kaotičan film. Ima puno dernjave, šok scena u drugom dijelu filma, a traje preko 2 sata. Predugo ako mene pitate. Ipak, radi se o solidnom ostvarenju. 6.4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Medium (2021)

Post by John_Ryder » 22 Sep 2022, 19:40

meni odlična atmosfera u filmu, ali trebao biti 20 min kraći
Image

Image

Post Reply