Igre, konzole i slično

Igre za sve platforme
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 08 Aug 2020, 23:18

F1 2018 besplatan na humblebundle-u
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 13 Sep 2020, 15:35

Jydge- simpatičan twinstick shoter koji je očito bio inspiriran judge dreddom. Ima 18 lvl-a; s puno toga za otključat u pogledu oružja, dodataka na oružje i da si lika pojačate. Svaki lvl možete a generalno i morate prijeći par puta dobijete sve medalje (tipa na normal mora pobiti sve, na višim razinama pobiti sve bez da vas pogode, bez da vas uoče....). Treba vam određeni broj medalja da otključate oružja, više razine...
Iako je igra twinstick shooter, odlično se kontrolira mišem i tipkovnicom. Zna biti frustrirajuće skupiti određene medalje , ali pošto nemam namjeru 100%-at igru neću ići na to da sve skupim. Trebalo mi je cca 10h da prijeđem igru i skupim sve "tajne" stvari.
Ovo se trenutno može kupiti za frakciju eura u jednom fanatical bundle-u, i za taj se iznos svakako isplati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Igre, konzole i slično

Post by hitman_4 » 02 Oct 2020, 01:29

skinuo Rocket League, omg kako sam loš
Image

Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 11 Oct 2020, 16:58

Tales of Zasteria - ok JRPG, nevjerujem da sam dosada igrao nešto iz Tales serijala. Solidna igra; ljepo zgleda, sistem za borbe bi mi bilo draže da je bio turn based, ovako AI nerijetko radi stvari koje su bile suvišne. Priča je ok, nemogu reći da nisam naišao na slične teme, je dobra. Likovi su simpatični, engleski DUB (možete igrati i na japanskom) je izuzetno dobar. Svijet je prilično velik, i možete ga istraživati kako vam paše, bitke nisu nasumične i u 99% slučajeva ih možete izbjeći. Trebalo mi je 60ak sati da ovaj naslov dovršim, s tim da sam porazio opcionalne Bosseve, skupio sve "mačke"(ili što god da te spodobe jesu)... Za kraj reći ću da se igra isplati nabaviti ako ste ljubitelji JRPGa s dosta priče. Igra je dobra, ali nebi rekao da je NG+ dobra.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 29 Oct 2020, 19:43

Shadow run:hong kong - dobra igra,  "more of the same", u odnosu na shadowrun returns. Priča mi se dopada, ali volio bi da ima više toga, tj više opcija za 'zlevelat glavnog lika. SVe u svemu, zadovoljan sam igrom; cca 25h koliko mi je trebalo da je prijeđem je proletilo. AKo ste ljubitelj "turn based- tactical" igre sa cyberpunk elementima ovo bi vam preporučio.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 15 Nov 2020, 01:59

Mars warlogs- ok igra od maloga francuskoga studija iz 2013. Trebalo mi je oko 11h da je prijeđem. S obzirom da sam je platio nekih dollar ili dva nemogu je baš sada popljuvati, pogotovo jer sa donekle i uživao u njoj. Problem je sto su puno toga ubacili, ali nista nisu konkretnije razradili (npr. da su malo bolje razradili "stealth" pristup). Borbe se generalno svode na spamajnje. Priča je ok, mogli su malo više toga razjasniti. Igra ima dva moguća završetka, ovisno kome se pridružite negdje oko pola puta. Kupite ovo na akciji i ubite nekih 10ak sati,

Trillion god of destruction - ni nesjećam se kada sam ni zasto ovo uzeo, ali ideja ove vita igre je da bude nešto između vissual novela i rpg-a. Nažalost niti jedno od tog ne odradi kako spada. Ukratko neki demon s trilijun HP-a napadne pakao i vi kao glavi morate ga zaustaviti. Imate 7 devojaka, svaka predstavlja neki smrtni grijeh, većina ih je u nekom rodnom srodstvu i polovica ih je "lolicon". Ideja je da imate cca tjedan dana da ih trenirate, i razvijate neku "vezu" s njima. Problem je sto je sve to automatizirano, vi samo birate si rasporediti "stat points.e" i koje napade naučiti. Ima nešto humorističnih momenata kada odaberete da se družite s njima jedan dan. Nakon tjedan dana treninga borite se s trilionom, skinete mu par miliona HPa i pobjegnete. Tu i tamo će ubit jednu od djevojaka pa onda nastavite s drugom. Svaki puta kada ga ne porazite bilo da djevojka pogine ili pobjegne triion će uništiti dio pakla (baziranoga na krugovima pakla iz danteovog romana).  Sama igra je šarena i šaljivog tona, ali kada jedna od djevojaka pogine, njihove posljednje riječi su u najmanju ruku "brutalne".   Po običaju igra ima više završetaka kao i "true ending", ovisno koja od njih bude ta koja ga porazi.
Iskreno ova mi igra i nije sjela, nisam ljubitelj visualnih novela, a sama borba s trillionom je izuzetno dosadna.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 16 Nov 2020, 15:43

igra BUTCHER je besplatna na GOGu
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Igre, konzole i slično

Post by hitman_4 » 13 Dec 2020, 21:56

koliko je Cyberpunk bugovit :lol:
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by John_Ryder » 13 Dec 2020, 22:58

hitman_4 wrote:
13 Dec 2020, 21:56
koliko je Cyberpunk bugovit :lol:
A očekivano, najjači glitch je kad si radiš lika pa mu se kita vidi
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 13 Dec 2020, 23:20

NA konzolama PS4 i koji god daje xbox je teža balega; na PCu je bar donekle igriv; bar ako imas noviji komp
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Igre, konzole i slično

Post by john_constantine » 14 Dec 2020, 16:09

maddjuro wrote:
13 Dec 2020, 23:20
NA konzolama PS4 i koji god daje xbox je teža balega; na PCu je bar donekle igriv; bar ako imas noviji komp
Je, srećom nisu dobili taj dan ps4 verziju, pa sam dobro prešao. Stvarno nisam očekivao da će prevariti kupce i prodati poluproizvod.

Na pc sam se pola dana zajebavao s igrom. Sve high, ali čim skeniram, sruši se. Uđem u lift, sruši se. Greškom kliknem gumb za sken, sruši se.

Apdejtao sam drivere i sad se igra više ne ruši. A bugovi mi ne smetaju... Tipa da jackie prolazi kroz ormar (iako mi to upada u oko... Desetak puta sam gledao tu scenu prošle godine kad spašavaju žensku i onda ta greška poslije završetka snimke koja je bila prikazana ) ili da mobitel stoji u zraku. Tek trzajuće glave...

Ovo sat vremena što sam odigrao... Na stranu što su izbacili letjelice, tri glavne priče što su reklamirali, 15 - 20 minuta radnje i jedino posebno zasad je da imaš drugačije komentare.

Grad je ogroman, mapa ogromna, ali osim hrpe pješaka i lošeg AL sustava, trenutno osim prodavaonice oružja nisam vidio ništ posebno. Nema znači raznovrsnosti kao yakuza serijal.

Vožnja je loša. Iz nekog razloga se ne može normalno voziti, a da auto ne beži na stranu.

Radnja... Nemam pojma. Ovaj manji uvod kao nomad, pa radnja preko par godina koje su prikazali u gameplay traileru u obliku skriptirane scene, pa samo rješavam misije. Sidequestovi se samo nizaju, a ne znam niti što radim, zašto i kako...

Nisam još niti vidio 10 % igre, ali dovoljno da vidim koliko su dobar marketing imali. Kao gameplay trailer staviš uvodnu scenu što znači da te stvari nema u igri (bacanje oružja u glavu protivnika, plesanje i slično).

A možda se iznenadim. Trenutno je riječ o prosječnoj igri...
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Igre, konzole i slično

Post by john_constantine » 14 Dec 2020, 18:59

Dodatno: braindance je užas. Ako je tko igrao Batman serijal, znate li ono kad ste gledali snimku? Ono premotavali da bi otkrili detalje, istraživali i slično? Meni jedna od odličnih fora u kojima sam guštao.

Ovdje dobro počne dok se ne izađe iz "tijela". Tada je grafika kao da gledaš najgoru verziju amige, atari ili što već. Teško je opisati, ali skroz mutno i zrnato. I jednostavno glupo... Treba istražiti detalje, a ne možeš kurca ništ vidjeti. Preglupo kako su to izveli...

https://youtu.be/KXXGS3MGCro
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 15 Dec 2020, 21:18

Starlink: Battle for Atlas besplatan an Uplay naredna 24 h; omda tokom tjedna svaki dan poklanjaju nesto
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Igre, konzole i slično

Post by hitman_4 » 21 Dec 2020, 21:43

dishonored 2 44kn na storeu. Jel dobra igra?
Image

Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 21 Dec 2020, 23:28

hitman_4 wrote:
21 Dec 2020, 21:43
dishonored 2 44kn na storeu. Jel dobra igra?
za te novce je; a i inače je solidna
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply