Igre, konzole i slično

Igre za sve platforme
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Igre, konzole i slično

Post by john_constantine » 22 Feb 2022, 20:57

hitman_4 wrote:
22 Feb 2022, 09:51
john_constantine wrote:
22 Feb 2022, 09:21
hitman_4 wrote:
21 Feb 2022, 23:42
Dying Light - odlična igra, iako je trebalo nekih 15% main storya da se uvučem u svijet.. jedna od sadržajnijh igara koje sam igrao, sporedne misije iznenađujeće zanimljive. još su mi ostali dlc-ovi i sporedne misije koje mi se da rješavati... znači sigurno još 10-tak sati zabave
Kak si izbavio prvu noć? :D
jel misliš na dio kad gl. lik uništi
SpoilerShow
paket pomoći?
to sam iz 2. pokušaja preživio...
Mislim na onaj dio kad prvi put sretneš volatera. Ono jače stvorenje.
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Igre, konzole i slično

Post by hitman_4 » 23 Feb 2022, 14:35



pa da, to je taj dio
Image

Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 27 Feb 2022, 13:09

Tales of berseria- Solidna JRPG igra, trebalo mi je jedno 60h da je prijeđem, s time da iako sam "odradio" opcionalne "dungeone" i misije, nije mi se dalo raditi raditi kojekakve mini-igre da poberem sve ačivmente. Priča je bila dobra, i dosta "mračna" u nekim dijelovima. Radnja ove igre se odvija xy godina prije "tales of zesteria" (koju sam krajem 2020)-e igrao, tako da je bilo nešto sličnosti između dvije. Borbe su odrađene kao u action-RPG ovima, što znači da puno trčanja uokolo i PUNO "spamanja" po tipkama. Naravno netreba ni isticati da je ovo jako nepraktično za igrati na tipkovnici. Kao i u zesteriji, vidite neprijatelje na mapi i 99% bitki se može izbjeći. Mapa je velika, ali su sami segmenti relativno linearni. Engleski DUb je dobar, likovi su interesantni i samo je jeda ili dva likova iritantno.
Ovo je na akciji često, pa se za neki jednoznamenkasti iznos u eurima isplati nabaviti.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 08 Mar 2022, 19:26

Prey (onaj iz 2017) - nakon jedno 27h , na hard težini,  prešao sam ovu igru (koju sam na svoje veliko iznenađenje mogao vrtiti na LOW). Što reći osim da sam jako zadovoljan. Odlična atmosfera. igra vas nagrađuje ako istražujete, a s obzirom na dizajn i veličinu mape(igre) imati ćete koješta za istraživati. Igra ima određeni RPG element, tj.  ima nekoliko "skill tree"-ova, tako da si sami možete prilagoditi svom tipu igre (ja sam išao "full engineer"). Neprijatelji su izazovni, pogotovo "mimic"-i koji se mogu pretvoriti u doslovno bilo što, uključujući i leševe obližnjih čudovišta.(mogućnost koju i sami možete otključati)   Preporučljivo je (makar ne i nužno) ići na stealth pristup. 
Ako ovo i niste "claimali" kada je bilo besplatno na epicu, isplati se kupiti. Igra ima nekoliko završetaka, i ima dobar "replay" vrijednost.  
Čujem da je i DLC "mooncrash" također odličan.
Svakako preporučam
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Igre, konzole i slično

Post by hitman_4 » 15 Mar 2022, 13:46

hoćete kupiti novi gta 5 sa brutalnom grafikom? :lol:
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Igre, konzole i slično

Post by john_constantine » 15 Mar 2022, 14:16

hitman_4 wrote:
15 Mar 2022, 13:46
hoćete kupiti novi gta 5 sa brutalnom grafikom? :lol:
To trik pitanje? :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 15 Mar 2022, 16:12

Yakuza kiwami- krenuo sam sa yakuza serijalom od 0; pa sad sam nedavno odigrao i jedinicu. Drago mi je da sam počeo sa nultom yakuzom, pošto sam imao nešto bolji uvid u tko je tko i zašto je tko. Logično je da, pošto je ovo prvi dio serijala, nema toliko memorabilnih likova. Sve u svemu sam zadovoljan sa igrom. Trebalo mi je 20-ak sati da prijeđem glavnu priču i dio opcionalnih stvari (imam cca 40% completion-a). 
Priča je bila dobra, mehanike borbe i "levelanje" mi je čak i bilo bolje nego u nuli. 
Preporučam ako još niste odigrali, pogotovo pošto je svako malo na akciji za cca 5€
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Igre, konzole i slično

Post by hitman_4 » 16 Mar 2022, 15:28

john_constantine wrote:
15 Mar 2022, 14:16
hitman_4 wrote:
15 Mar 2022, 13:46
hoćete kupiti novi gta 5 sa brutalnom grafikom? :lol:
To trik pitanje? :mrgreen:


sve isto, osim što se bolje vrti :prayer:
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Igre, konzole i slično

Post by john_constantine » 16 Mar 2022, 19:13

Ma vrag je u detaljima
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 19 Mar 2022, 16:32

Dusk - retro FPS, u stilu quakea. Trebalo mi je 10ak sati da je prijeđem, skupio sam sve osim 2 ačivmenta, igrao sam na predzadnjoj težini. Igra je izazovna, ali ne preteška. Dizajn lvl-a i  neprijatelja je odlično odrađen. Isplati je se uzeti na akciji, i odigrati da se prisjetite "dobrih starih dana".
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Igre, konzole i slično

Post by hitman_4 » 26 Mar 2022, 18:38

igram far cry 6 dok je besplatan

i još imam 10-tak posto dying light ekspanzije. neloše, iako se dost loše vrti na ps4 slimu
Image

Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 30 Mar 2022, 15:35

Thea 2: The Shattering besplatno na gogu narednih 45h
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 03 Apr 2022, 16:18

Nier Automata - strašno mi je drago da ovo nisam kupio kao sto sam planirao (nego osvojio na jednom giveawayu) Trebalo mi je cca 38h da je prijeđem kako spada Što je da je, moram pohvaliti da igra vizualno je jako lijepa, glazba je isto odlična (izuzev jedne ili dvije "ear ra*e pjesme za koje bi se zakleo da pjeva Bjork), mehanika borbi je ok, ali mogla je biti puno bolja To je ono što bi naveo kao pozitivno oko ove igre. Sama priča je krcata klišejima. S obzirom na priču, dizajn neprijatelja je trebao biti DALEKO bolji, a ne da su stavili najosnovnije "robote" koje su mogli zamisliti (makar par bosseva je bilo dobro osmišljeno).  Treba napomenuti da je igru potrebno prijeći 3 puta da bi se pokrila kompletna priča (svaki prijelaz je drugim likom,), ali kada se to prijeđe 3 puta imate opciju biranja koja poglavlja želite igrati pa se daju tako pobrati svi ačivmenti ako je to nešto što vas interesira. Ja sam nakon prvog prelaza, za koji mi je trebalo 15ak sati htio odustati, ali pošto igram na PC-u imam pristup "alatima" da malo ubrzam stvari; što sam i napravio.
Ako naletite na ovo za neku siću (čitaj max 10€) isplati se uzeti.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 09 Apr 2022, 16:40

Ion fury - igra iz 2018 koja je napravljena u Build engine-u (isti onaj 2.5D engine koji je pokretao Duke nukem 3D; Shadow wariora i Blood). Što reći osim da je igra bila jedan prekrašni "blast fom the past". Odlično izgleda, mehanika, borba, skakanje... sve  je "onako kako treba biti" (za build engine). Ima neka priča, ali sve sto trebate znati je da ako se kreće, ubijte to. Naravno, igra je krcata tajnama i referencama na koješta. Oružja su u načelu dobra, i izuzev par sitnica, nemrem se žaliti. Igra sam je na predzadnjoj težini, i trebalo mi je 16ak sati da je prijeđem (s tim da sam tražio "secrete" da si olakšam život).
Ako ste ljubitelj, a pogotovo ako ste odrastali u 90-im, ovo bi vam preporučio uzeti na nekoj akciji i malo se prisjetiti kako je to nekad bilo...
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 21 Apr 2022, 21:00

Najnovija amnesia (amnesia:rebirth) je ovaj tjedan besplatna na epicu.Claimajte je ASAP
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply