Chapelwaite (TV Series 2021- )

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Chapelwaite (TV Series 2021- )

Post by Michel » 23 May 2021, 18:18

Drama, Horror, Mystery
Image

Imdb
Wiki

Creator: Stephen King
Stars: Adrien Brody, Jennifer Ens, Sirena Gulamgaus

Chapelwaite follows Captain Charles Boone, who relocates his family of three children to his ancestral home in the small, seemingly sleepy town of Preacher's Corners, Maine after his wife dies at sea. However, Charles will soon have to confront the secrets of his family's sordid history, and fight to end the darkness that has plagued the Boones for generations.


Last edited by Michel on 20 Aug 2021, 03:50, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Chapelwaite (TV Series 2021- )

Post by Michel » 23 May 2021, 18:19

Pa to se čekalo :supz: jedna od najboljih kratkih priča ikada napisanih, Jerusalem's Lot. Sad, ne znam koliko će biti bazirano baš na tome ali čini mi se da većinom bude. 10 epizoda, dobar glavni glumac i King :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Chapelwaite (TV Series 2021- )

Post by Michel » 20 Aug 2021, 03:53

Postavljen trailer. Pilot epizoda izlazi 22. 8. :kokicarenje:

Neke od recenzija
Chapelwaite does stretch the story a little thin, [but] culminates in an intense, bloody showdown that proves to be well worth braving some choppy waters to reach, and the finale packs a surprisingly emotional wallop. 4/5
Chapelwaite is a gothic horror period piece that rewards audiences prepared to stay the distance. 7/10
Sa bloody disgusting
Evo i moje recenzije za kratku priču prije koju godinu viewtopic.php?f=14&t=1854&start=990#p366623
Night Shift
1. Jerusalem's Lot - ovo je prva priča u prvoj Kingovoj kolekciji kratkih priča. 30-ak stranica. Radnja je smještena 1850. godine u jedno malo mjesto Chapelwaite a pokraj tog mjesta se nalazi selo Jerusalem's Lot. Inače Jerusalem's Lot je u Kingovim knjigama kasnije i grad (naravno u Maineu) u kojem se i događa klasik Salem's Lot. Ova priča je nastala pod ogromnim utjecajem Lovecraftove priče The Rats in the Walls. Pratimo lika koji se zove Charles, dobio je tu ogromnu kuću sa 26 soba to jest nasljedio i u toj kući ga dočeka njegov sluga Calvin. Charles voli pisati pa tako pratimo njegova razmišljanja kroz pisma koja šalje svojem prijatelju. I kako dani odmiču, mi kroz pisma vidimo da se počinju događati čudne stvari. Počinje čuti razne zvukove u zidovima za koje krivi štakore. No, polako saznaje da su seljani iz Jerusalem's Lota jako čudni i govore da ta kuća ima zlu povijest. Charles i Calvin jednog dana otiđu u selo u tu jednu crkvu koja nije otvarana desetljećima i naiđu na neku okultnu knjigu, sotonističku sa različitim spisima i nađe na spise svojeg djeda i počne ih čitati. Bolesne stvari su se događali, incesti u selu, deformirana djeca i slično. Vraćaju se u kuću, ali on postaje sve luđi i luđi, misli da je poludio. Čuje zvukove iz zidova, vidi mrtve ljude i slično. Najbolje tek dolazi. Vraćaju se u crkvu i tamo nailaze na ogromnog stvora ispod zemlje koji obitava stoljećima i kao da je ispao iz Lovecraftove priče. Ogroman crv kako ga je King opisao.

Znači, priča je fantastična. Jeza me hvatala od početka do kraja pogotovo kada se čita ovako usred noći i još ako čujep neke zvukove tišine kak se zna čuti. Kako King opisuje lagano to ludilo je perfekcija. Ne bi me čudilo da mi ovo završi i kao najbolja priča u ovoj knjizi. Atmosfera, toliko je dobro opisao da bih volio što više znati o tom mjestu.

5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Chapelwaite (TV Series 2021- )

Post by John_Ryder » 20 Aug 2021, 17:42

Da li je A.Brody cijepljen?
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Chapelwaite (TV Series 2021- )

Post by Michel » 20 Aug 2021, 22:15

Bit će u seriji
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Chapelwaite (TV Series 2021- )

Post by John_Ryder » 22 Aug 2021, 15:32

Došle prve 3 epizode za skinuti.
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Chapelwaite (TV Series 2021- )

Post by Michel » 31 Aug 2021, 20:51

Blood Calls Blood - nije loša prva epizoda. Gotički stil, jako atmosferično i prljavo ali se već u prvoj jako odmaklo od same književne priče baš šteta. A i ja očekujem da će Kinga do detalja ekranizirati. Ajd barem su spomenuli crva tako da mi to daje neku nadu u tu ludu završnicu :zubifale: bilo kako bilo, dosta je sporo ali nema problem sa time i sviđa mi se atmosfera pa će se pratit dalje.

7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Chapelwaite (TV Series 2021- )

Post by Michel » 10 Sep 2021, 08:58

Memento Mori - polako mi se uvlači seriju pod kožu taj period, kostimografija. Atmosferu moram još jednom pohvaliti i baš me zanima tko je onaj s kraja prve epizode. U ovoj epizodi slavili su svi svete pa su išli sva djeca iz grada ttražiti slatkiše. Brody je najbolji dio serije, lik mu je jakog karaktera ne da na sebe a praktički je sam protiv svih. Jedino što njegov lik očito ima problema sa halucinacijama i opet se crv spominje samo da taj dio ne upropaste :D 7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply