Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 10 Oct 2021, 00:28

Book V: Gospel - šerif je postao nešto bitniji u ovoj epizodi, ali razgovor između svećenika i Rileya :prayer: jebeno napravljeno sve je u toj simbolici i metaforama kršćanstvo, anđeli
SpoilerShow
a zapravo vampiri i sad ima moć vidjeti i osjetiti bolje svijet oko sebe do zadnjeg trenutka sam ja mislio da će je ubiti ali čim je počeo polako dolaziti dan skužio sam što će napraviti. Jako tužan kraj.
Ali kako reći nekome o čemu se radi u ovoj seriji jer sve do treće epizode i onog kraja mi ne znamo o čemu je. Možemo reći serija horor misterija o čudnim zbivanjima na otoku kad ono
SpoilerShow
vampirska serija ali ovo je sigurno jedna od najoriginalnijih vampirskih priča na koju sam naišao.
9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 11 Oct 2021, 01:04

Book VI: Acts of the Apostles - najbolja epizoda zasad. Napokon Midnight Mass kakvu svi zaslužuju bolesno dobro izvedeno
SpoilerShow
ono kad policajac pokušava spasiti sina pa se pojavi glavni vampir jebena scena pa kad svi idu popit otrov podsjetilo me na Jonestown kad su se u stvarnosti tako ubili.
a tek ona scena iz ptičje perspektive prejebena epizoda. Jedva čekam danas finale 10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 13 Oct 2021, 00:16

Book VII: Revelation - finale nije razočaralo iako stepenicu ispod zadnje dvije, pogotovo zadnje epizode. Sviđa mi se kako su svi mirno prihvatili usprkos
SpoilerShow
što su se pretvorili u životinje i puno metafora svećenik je sad shepard vodič ovcama koji ne znaju kuda će njima treba vođa isto je kad su bili ljudi i vjernici pažljivo sve slušali što svećenik govori.
8/10

Odlična horor serija puna misterije, vrhunske atmosfere i vrlo originalne priče pravi dodatak našem dragom žanru. Flanagan opet nije razočarao. 8.5/10 za sezonu

Ima ovdje dobar članaka o seriji https://www.cnet.com/news/netflixs-midn ... -answered/

Izdvajam neke stvari
Flanagan said his other influences include Stephen King's Salem's Lot, Needful Things and The Mist.
I to se vidi pogotovo Salem's Lot (velik utjecaj kad se sad pogleda) i The Mist.
What's next for Mike Flanagan?
If you were hoping for more of The Haunting, sadly, the wait continues. While Flanagan has said he's open to another chapter of the anthology, he has to find the perfect piece of literature to reimagine first, just as he did with the previous two ghost stories.

The Midnight Club

He's also extremely busy. Filming has reportedly wrapped up on The Midnight Club -- a limited horror mystery thriller series unrelated to Midnight Mass. An adaptation of Christopher Pike's 1994 young adult novel, it follows a group of terminally ill young patients who gather together at midnight to tell scary stories.

The series will incorporate several other of Pike's novels and feature Zach Gilford, Samantha Sloyan and Matt Biedel, who played Riley Flynn, Bev Keane and Sturge respectively in Midnight Mass, along with several more of Flanagan's growing acting troupe. Unlike with Midnight Mass, Flanagan will direct only a couple of episodes (it's not yet been announced how many there'll be).

The Fall of the House of Usher

Then came the big news on Wednesday that Flanagan would be adapting Edgar Allan Poe's The Fall of the House of Usher. Also incorporating other works from Poe, the limited series will run for eight episodes, four of which will be directed by Flanagan. Still waiting for any release date announcements.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by John_Ryder » 13 Oct 2021, 03:44

Završio i ja.Čvrstih 8/10. Zadovoljan sam sa krajem.Posebno me se dojmilo kada je
SpoilerShow
ženska anđelu krila izrezbarila da ne može letjeti i spasiti se od zore.
Preporuka svakome ko brije na religiju a dobije i malo hladne jesenske atmosfere.Zaključak:
SpoilerShow
ljudi su ovce, bili i bit će.
Image

Image

Post Reply