Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 21 Apr 2021, 09:00

Drama, Horror, Mystery
Image

Imdb
Wiki

Creator: Mike Flanagan
Stars: Rahul Abburi, Crystal Balint, Matt Biedel, Annabeth Gish, Zach Gilford

Midnight Mass follows an isolated island community as they experience “miraculous events and frightening omens” following the arrival of a “charismatic, mysterious young priest.”

Also of note, Midnight Mass is actually based on a fictional book from previous Mike Flanagan projects. Per Flickering Myth, the story itself is connected to what happened in the films Hush and Gerald’s Game, seeing as Midnight Mass happens to be the book Maddie Young (Kate Siegel) writes in Hush, later appearing in Gerald’s Game.


Last edited by Michel on 21 Sep 2021, 19:41, edited 2 times in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 21 Apr 2021, 09:03

Trailera još nema ali ovo jedva čekam. Nakon što nam je dao najbolju horor seriju prošlog desetljeća, Flanagan nastavlja sa punom parom. Ozbiljno, čovjek režira, piše, producira i radi svako malo nešto i to bez slabih filmova. Stvarno nam je horor žanr sa tom novom generacijom horor redatelja osiguran za ovo desetljeće a sigurno će doći još neki novi. Al pazite radnju :D iz knjige koje je bila u njegovom filmu Hush znam da je taj lik pisao neku knjigu ali ne sjećam se točno o čemu je i opet se ta knjiga pojavila u Gerald's Game. Lik stvara svoj filmski svijet jebeno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 20 Aug 2021, 04:04

Postavljen teaser trailer, a pilot epizoda izlazi 24. 9. :kokicarenje: bome se radujem ovome


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by John_Ryder » 20 Aug 2021, 17:42

Jesu li učesnici serije cijepljeni?
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 20 Aug 2021, 22:15

Trebaš pitat Consa, on to prati ko se cjepi a ko ne
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 10 Sep 2021, 08:09

Evo i pravog trailera ovo će biti dobro :kokicarenje: bit će ovo dobra horor godina i po pitanju filmova i po pitanju serija. Taman ulazimo u najvažnije razdoblje jesen/zima

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 21 Sep 2021, 19:50

Stavio novi poster :supz:

A sada pazite ovo koliko pohvala dobiva ova serija oni koji su pogledali. Mike Flanagan did it again :prayer:
Throughout the Haunting anthology, creator Mike Flanagan has carved out a very particular brand of horror. Both Hill House and Bly Manor are slow and methodical, with intricate stories that carefully weave together ghostly scares with family drama. Their small scope keeps them focused. Flanagan’s latest, Midnight Mass, isn’t part of that anthology, though in many ways it feels like it is. It has the same patient build-up, the intense focus on family dynamics, and even some of the same cast. But Midnight Mass also increases the scope — and the scares. Instead of a single family home, its story encompasses a small fishing village, and instead of ghosts it’s more about monsters. It takes a bit to get going, but by the end it descends into pure and gruesome horror.
https://www.rottentomatoes.com/tv/midnight_mass/s01 97% na rottenu i 30 recenzija

https://www.cnet.com/news/netflixs-midn ... nt-expect/
A triumph The Haunting fans won't expect
https://time.com/6098478/midnight-mass-review-netflix/
Netflix’s Catholic Horror Story Midnight Mass Is One Hell of a Halloween Binge
https://www.gamesradar.com/midnight-mas ... xMrGB8F0mg
Midnight Mass reactions say the Netflix horror is even better than Haunting of Hill House
https://bloody-disgusting.com/reviews/3 ... rytelling/
‘Midnight Mass’ Cuts Deep and Instills Profound Faith for Mike Flanagan’s Horror Storytelling
Flanagan tek ima 43 godine, pa sigurno ima još 10 godina primea. Niti jedan horor redatelj u zadnjih 10 godina ima ovakvu konstantu kao Flanagan.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 05 Oct 2021, 22:59

Book I: Genesis - prva epizoda nove serije Mikea Flanagana. Ja sam kupljen iako se radi o "samo" jako dobroj prvoj epizodi ali sviđa mi se kod Flanagana što mu filmovi i serije imaju taj KIngovski štih. Da nisam znao išta o ovome, rekao bi da je rađeno po nekoj od knjiga Stephena Kinga. Mali obalni gradić, malo ljudi, jako dobra karakterizacija likova, osjeti se u zraku da se nešto sprema. Ima nekih jezivih scena u prvoj epizodi. Glumci izuzetno dobro pogođeni. Novi svećeni neki žešći weirdo tek će se otkrit. I naravno vjera koja je dosta čest motiv u Kingovim knjigama. U nekim trenucima me podsjetilo na Storm of the Century. Jedva čekam dalje. 7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by John_Ryder » 05 Oct 2021, 23:08

Evo ja stao na 4-toj ep.Jako sam iznenađen i oduševljen serijom.Bolja od svih Flannaganovih koje sam gledao prije.Odlična atmosfera i bome kraj treće je čisti HOROR.
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 06 Oct 2021, 22:55

Book II: Psalms - baš čudo od epizode dijalozi mi se jako sviđaju vidim neki po netu zamjeraju što se puno priča ali meni paše jer se radi odlična karakterizacija likova. Ona desna ruka od svećenika ženska glavno zlo zasad od ljudi podsjetila me na onu religijsku babu iz The Mist što je okupila ljude oko sebe. Ostalo fantastična jeza me uhvatila kad su vidjeli nekog na prozoru a tek kad je onaj tip ušao u kuću i u mraku nekakve oči na podu kad odjednom se to biće digne baš jeza :prayer: nemam ni zamjerke na likove a tek kraj AMEN :kokicarenje: 8.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by John_Ryder » 07 Oct 2021, 03:28

A tek krajevi na trećoj i četvrtoj, već sada mi je bolja i od The Haunting of Hill House i od bezveznog The Haunting of Bly Manor
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 07 Oct 2021, 16:56

Meni nije zasad bolja od Hill House jer sam fan ghost horora onih old school a to je Hill House koji je odlično odglumljen, karakterizacija likova, strašne scene, režija, atmosfera sve na vrhuncu pa će mi to teško nadmašit ali nikad ne znaš dok Blue Myor nisam gledao niti ne mislim kad vidim da je dosta pokopana serija.

Book III: Proverbs - OMG kakva epizoda ako ovo nije bio jedan od većih twistova onda ne znam što svaka čast ako je netko to pogodio svećenik polako postaje najbolji lik i odličan glumac, a ona njegova desna ruka ona starija ženska joj kako me živcira ali to su čari vrhunske karakterizacije likova. E sad, ne znam što da mislim o
SpoilerShow
tome kakvo je to biće. Jel to vampir, ali opet nisam nikad vidio da vampirska krv pomlađuje i trebao bi se svećenik pretvorit u vampira po tim nekim pravilima ili je to pali anđeo ja bi to volio da je jer ipak je serija o vjeri a i onda mogu povezati da su priče o vampirima krenuli od palih anđela.
8.5/10

Nakon prve epizode sam se povezao sa likovima, a kamoli sad nakon treće epizode. Samo 7 epizoda, baš će mi biti žao kad završi.

Flanagan je bogom dan nama redatelj. Jednostavno u zadnjih 10 godina što radi za horor žanr je rang najvećih naravno mora imati još barem 10 godina pa njemu se tek 43 godine :supz: i mora barem jedan horor imati koji će postati klasik kao što ima Carpenter u The Thingu i Halloweenu. Doctor Sleep je jako dobar, Gerald's Game isto, a Hush i još neki solidni. No, serije njega izdvajaju jer niti jedan horor redatelj u povijesti nije imao tako kvalitetne serije, a Flanagan ne staje već dolazi nam Midnight Club viewtopic.php?f=26&t=9755 pa The Fall of the House Usher https://deadline.com/2021/10/mike-flana ... 234850599/ prema Poeu gotički horor pa otkud mu snage nevjerojatno lik ne staje i još njegova žena Kate Siegel koja isto daje sve od sebe glumila u Hush, Hill House, sad Midnight Mass, Gerald's Game znali pravi horor fanovi. Zadnjih nekoliko godina horor žanr nam je dao stvarno kvalitetne horor filmove i serije što je samo po meni nagovještaj da će ovo desetlljeće biti jebeno dobro za horor žanr. Uh kako sam se nabrijao :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by John_Ryder » 08 Oct 2021, 02:40

Ok, sada znamo da kraj svake epizode mora biti brutalan.Kraj pete je emotivan i nemilosrdan, ostavit će bez riječi i one najtvrđe. :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 08 Oct 2021, 21:28

Book IV: Lamentations - opet OMG ne mogu vjerovat što su napravili. Obožavam serije ili filmove koje horor scene isporučuju neočekivano kao kad
SpoilerShow
svećenik siše krv samo odjednom ta scena nije jum scare ali je jebeni šok baš nelagodno za gledati i ubili su ovog glavnog lika to nisam očekivao to jest ne znam jel ubijen ali tako izgleda na kraju četvrte
U epizodi su ipak malo pretjerali sa nekim razgovorima ali ok opraštam im nije niš strašno. I opet ona ludača jebo me pas ako Flanagan stvarno nije radio nju po onoj iz The Mista iste su i jebeno su dobro napravljeni likovi. I na kraju mi se sad sve pomješalo ipak je u pitanju
SpoilerShow
vampir na kraju samo vampir sa krilima zbunio sam se jer serija je o vjeri a vampiri = demoni mi imaju smisla ovisi u što netko vjeruje no vidjeli smo da ne smije na Sunce to me bunilo prvi ali sad su ipak prikazali laganu transformaciju i krila su me bunila jer jedini drugi vampir sa krilima kojeg znam je onaj iz Underworlda 2 i Coppolin Dracula. Al jebote kako je svećenik lud da je sam sebe uvjerio da je ovaj anđeo
8.5/10

Ryderu što misliš o ovome iz drugog spoilera?

Danas peta epizoda i baš mi paše epizoda na dan želim čim više odugovlačit.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Midnight Mass (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by John_Ryder » 08 Oct 2021, 22:56

Michel wrote:
08 Oct 2021, 21:28
Book IV: Lamentations - opet OMG ne mogu vjerovat što su napravili. Obožavam serije ili filmove koje horor scene isporučuju neočekivano kao kad
SpoilerShow
svećenik siše krv samo odjednom ta scena nije jum scare ali je jebeni šok baš nelagodno za gledati i ubili su ovog glavnog lika to nisam očekivao to jest ne znam jel ubijen ali tako izgleda na kraju četvrte
U epizodi su ipak malo pretjerali sa nekim razgovorima ali ok opraštam im nije niš strašno. I opet ona ludača jebo me pas ako Flanagan stvarno nije radio nju po onoj iz The Mista iste su i jebeno su dobro napravljeni likovi. I na kraju mi se sad sve pomješalo ipak je u pitanju
SpoilerShow
vampir na kraju samo vampir sa krilima zbunio sam se jer serija je o vjeri a vampiri = demoni mi imaju smisla ovisi u što netko vjeruje no vidjeli smo da ne smije na Sunce to me bunilo prvi ali sad su ipak prikazali laganu transformaciju i krila su me bunila jer jedini drugi vampir sa krilima kojeg znam je onaj iz Underworlda 2 i Coppolin Dracula. Al jebote kako je svećenik lud da je sam sebe uvjerio da je ovaj anđeo
8.5/10

Ryderu što misliš o ovome iz drugog spoilera?

Danas peta epizoda i baš mi paše epizoda na dan želim čim više odugovlačit.
SpoilerShow
Neću ništa pisati, sve će ti biti jasno u petoj. :kokicarenje:
Image

Image

Post Reply